Susitikime dalyvaus „Bukarešto devyneto“ ir Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos atstovai.
Susitikimo metu bus aptartas Aljanso rytinio flango saugumo ir gynybos stiprinimas bei pasiruošimas birželio 24–25 d. Hagoje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui. Su Ukrainos Prezidentu V. Zelenskiu bus aptarta tolesnė parama Ukrainai.
Nuo plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios 2022 metų vasarį tai bus jau ketvirtasis V. Zelenskio vizitas Lietuvoje. Pastarąjį kartą jis Vilniuje lankėsi pernai balandį vykusiame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime bei verslo forume.
Tuo metu nuo spalio NATO vadovaujantis M. Rutte pastarąjį kartą Lietuvoje lankėsi taip pat pernai balandį, kai kartu su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Charlesu Micheliu ir dar keturiais Europos Sąjungos (ES) vadovais susitiko su prezidentu Gitanu Nausėda. Tiesa, tuo metu jis dar buvo Nyderlandų premjeras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!