Muziką kuriančio, repuojančio Seimo nario, laisviečio Mariaus Matijošaičio kabinete ant stalo iš karto dėmesį traukia daug elektronikos prietaisų. Parlamentaras neslepia, kad darbo vietoje mėgsta jaustis patogiai.
„Vienam ekrane gali būti nuotolinis posėdis, kitame gali būti tekstas“, – paaiškino laisvietis.
Ant stalo ir apie šimtą eurų kainuojanti kompiuterinė pelė.
„Patogi pelytė, aš prie jos pripratęs. – Bet už savo pinigus pirkot? – Čia turbūt iš parlamentinių. – Ji žaidimams skirta, iš tolo matau. – Skirta ji ir darbui“, – atrėžė politikas.
Visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ neaplenkė ir Seimo. Klausimų sukėlė, kaip Marius Matijošaitis leidžia mokesčių mokėtojų pinigus, parlamentinei veiklai skirtas lėšas.
„Kaip jis galės paaiškinti, kodėl profesionalūs muzikiniai pultai, „mikšeriai“, mikrofonai riekalingi didžėjaus veiklai buvo reikalingi jam, jo veiklai, labai sunku [įsivaizduoju]“, – kalbėjo žurnalistas.
Matijošaičio pirkinių sąraše 2 po 700-us eurų pirkti muzikiniai pultai ir mikrofonas, kurio vertė rinkoje siekia apie 300 eurų. Taip pat, dar vienas įtaisas už 700 eurų.
„Visų pirma apgailestauju, kad susidarė regimybė, tačiau biuro įranga, kompiuterinė programinė įranga, taip pat ir garso įrašymo įranga, kurią naudoju podcastams, socialiniai medijai kurti, įvairų turinį. Įranga yra naudojama pagal parlamentinių aprašą patvirtiną Seimo“, – dėstė M. Matijošaitis.
Matijošaitis prisiekinėja, kad visi jo pirkiniai buvo patikrinti Seimo institucijų.
„Montažas, aranžavimas tam tikros medžiagos, kuri būtų skirta sklaidai apie parlamentaro darbus, tam ir naudojau. – Kiek podcastų esat išleidęs? – Esu vieną, bandymų daugiau“, – tikino parlamentaras.
„Youtuberis gali naudoti, blogeris gali naudoti, arba DJ gali naudoti naktiniam klube. Seimo narys Matijošaitis gali pasiimti savo balso įrašą išsikarpyti ir padaryti savo rinkėjams prieinamą kūrinį. Būtų gerai, kad grąžintų jis tuos pinigus, nes, akivaizdu, kad žmogus susipirko sau įrangą“, – įsitikinęs prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano.
Gyventojai – pasipiktinę
Ir daliai gatvėje kalbintų praeivių užkliūvo tokie Seimo nario pirkiniai:
„Tai reikia kažkaip eiti lauk gal.“
„Tai yra tokie asmeniniai dalykai, netūrėtų leisti mūsų pinigų.“
„Tiesiog jau čia ant jų sąžinės, kaip jie mūsų pinigus leidžia.“
Matijošaitis ne tik pirko garso įrangą. Jo pirkinių sąraše: 2 Macbook Air ir vienas Lenovo nešiojamasis kompiuteris, operatyvinė atmintis, SSD diskas, Galaxy watch laikrodis, JBL kolonėlės, spausdintuvas, Samsung projektorius.
2023-iųjų lapkritį paskutinėmis dienomis, kai galima pirkti įrangą ir ją po kadencijos pasilikti, Matijošaitis už 2,3 tūkst. eurų pirko brangiausią Samsung Galaxy Fold5 telefoną.
„Turint įtemptą darbotvarkę norėtųsi, kad ta technika nestrigtų, ta technika kuri yra išduota Seimo kanceliarijos, yra ne tokia greita“, – aiškino Seimo narys.
„Likus mažiau nei metams iki kadencijos pabaigos, Seimo nariai nebegali pirkti kompiuterių ir kompiuterinės įrangos. Jeigu tu esi sąžiningas žmogus tu tiesiog to ir nedarai. Jeigu tu esi nelabai sąžiningas žmogus arba turi moralines nuostatas, kad griebkim viską, ką duoda, tai tada paskutinėmis dienomis tu pradedi pirkti daiktus. Jie tau liks po kadencijos. Šitais daiktais tu nebesinaudosi kaip Seimo narys pasibaigus tavo kadencijai. Teoriškai tu turėtum juos grąžinti“, – tikino visuomenininkas A. Tapinas.
Aiškinsis komisijai ir žada pinigus grąžinti
Dėl pasirodžiusios informacijos Marius Matijošaitis pažadėjo kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad ši peržiūrėtų jo parlamentinių lėšų panaudojimo ataskaitas.
„Seimo narys jis turi teisę paaiškinti, ar jam tikrai buvo reikalingos šitos priemonės“, – tvirtino komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė.
Jei bus rasta pažeidimų, politikas žada grąžinti pinigus.
„Ko gero tai yra teisėta. Ar racionalu, ar protinga, ar morališkai pagrindžiama, iš šalies žiūrint atrodo prastai“, – teigė liberalas Eugenijus Gentvilas.
„Šiuo atveju bus jo įrodinėjimo dalykas, bet išties, vertinant bendrai, pirkiniai yra keisti“, – neslėpė parlamentarė Agnė Širinskienė.
„Jeigu kuria ten youtube, reals‘us, gal jis taip komunikuoja, čia yra jo reikalas, atsakys rinkėjams“, – tikino konservatorius Paulius Saudargas.
Matijošaitis dėl kilusio skandalo taip pat nusprendė stabdyti savo narystę Laisvės partijoje ir trauktis iš rinkimų į Europos parlamentą sąrašo. Matijošaičio pavardė anksčiau nuskambėjo ir kitose istorijose.
Parlamentaras Mindaugas Puidokas viešai anksčiau pasakojo, kad Seimo viešbutyje gyvenantys ukrainiečiai skundėsi, jog jiems miegoti naktimis neleidžia triukšmaujantis Marius Matijošaitis – esą jis naktimis rengė vakarėlius iki paryčių.
„Vienuoliktą valandą vakaro buvo didžiulis triukšmas, didžiulė šventė, orgija ar kažkas“, – tuo metu spėliojo parlamentaras M. Puidokas.
Matijošaitis taip pat mėgsta brangias komandiruotes. Ne kartą anksčiau spaudoje buvo linksniuojamas kaip vienas iš daugiausiai keliaujančių parlamentarų.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.