• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė parlamentarų kreipėsi į generalinę prokurorę Nidą Grunskienę, prašydami ištirti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Lauryno Kasčiūno laidoje nuskambėjusius pasisakymus, kuriais politikas neva ragina susidoroti su nelojaliais piliečiais.

Grupė parlamentarų kreipėsi į generalinę prokurorę Nidą Grunskienę, prašydami ištirti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Lauryno Kasčiūno laidoje nuskambėjusius pasisakymus, kuriais politikas neva ragina susidoroti su nelojaliais piliečiais.

REKLAMA

Kreipimesi parlamentarai pažymi, kad tarptautinė teisė draudžia taikytis į civilius gyventojus, o civilio nužudymas yra traktuojamas kaip karo nusikaltimas.

„Prašome Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą ištirti šį L. Kasčiūno laidos turinį dėl galimai padarytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 145 str. (...) numatytų nusikalstamų veikų ar kitų galimų pažeidimų“, – rašoma Seimo narių kreipimesi į prokuratūrą.

REKLAMA
REKLAMA

L. Kasčiūnas tokį kreipimąsi vadina „politiniu susidorojimu“

Savo ruožtu konservatorius L. Kasčiūnas tvirtina, kad laidoje buvo kalbama apie tai, kokių priemonių valstybė išimtinai turėtų imtis karo atveju neutralizuojant diversines grupes, o tokią parlamentarų iniciatyvą vadina „politiniu susidorojimu“. 

REKLAMA

„Tai yra politinis spaudimas teisėsaugai, bandymas susidoroti su politiku, kuris sako, kaip karo padėties metu valstybė turėtų gintis prieš diversines grupes“, – ketvirtadienį žurnalistams pabrėžė L. Kasčiūnas.

„Vienas didžiausių iššūkių Ukrainoje buvo būtent diversinės grupės, mes apie tai kalbame. Jeigu už tai būsiu nubaustas – parodytume lygį. Čia yra politinis spaudimas teisėsaugai“, – pridūrė jis.

Parlamentarai į generalinę prokurorę kreipėsi po to, kai savo laidoje, šnekindamas gerai visuomenėje žinomą Gabrielių Liaudanską, L. Kasčiūnas kalbėjo apie pasiruošimą atremti Rusijos karines grėsmes.

REKLAMA
Pirmiauusia šitą psizą reikėtų gydyti jis gi neadekvatus kaip ir dauguma lansbergistų
Šis ir kiti save vadinantys tikraisiais patriotais, jau suįžulėjo, tai rudmarškinių retorika, reikia stabdyti kol nesiautėja dar.
Kartu su Ramanausku teist sitas padugnes
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų