• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po prezidento rinkimų, kuriuose pergalę šventė dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, antradienį įvyko pirmasis darbinis prezidento ir premjerės Ingridos Šimonytės susitikimas, bet po jo abi pusės savo komentarus pateikė ne kartu ir ne iškart, o tik pagauti žurnalistų. Premjerė – Seime, o prezidentas – Lukiškių aikštėje, kur atvyko balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. 

Po prezidento rinkimų, kuriuose pergalę šventė dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda, antradienį įvyko pirmasis darbinis prezidento ir premjerės Ingridos Šimonytės susitikimas, bet po jo abi pusės savo komentarus pateikė ne kartu ir ne iškart, o tik pagauti žurnalistų. Premjerė – Seime, o prezidentas – Lukiškių aikštėje, kur atvyko balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. 

REKLAMA

Dviejų valstybės vadovų susitikimas truko apie dvidešimt minučių, bet akivaizdu, kad didelių ceremonijų ten nebūta. Šiuo metu skubiausias klausimas būtų švietimo, mokslo ir sporto ministro pasirinkimas, nes dabar šias pareigas eina socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kitas aktualus klausimas – galima kai kurių vyriausybės narių kaita po inauguracijos ministrų kabinetui grąžinus įgaliojimus. Iki šiol prezidentas yra kritikavęs žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko veiklą. 

REKLAMA
REKLAMA

Abejonės dėl Monikos Navickienės vyro 

„Pasakyčiau taip: mes išsakėme savo matymą, tiek premjerė, tiek aš. Ir manau, kad tai yra labai geras pirmas žingsnis bendro matymo link. Tas bendras matymas gali susiformuoti per artimiausias keletą savaičių. Palūkėkime, nes matome, kad dar ir kai kurie tyrimai, procesai vyksta. Ypatingai atkreipčiau dėmesį į procesą, susijusį su vienos ministrės sutuoktinio kompanijos veikla. Taip kad liepos viduryje, aš manau, rasime tuos sprendimus, kurie bus naudingiausi Lietuvai“, – nurodė prezidentas. 

REKLAMA

Atkreipdamas dėmesį į vieną vyriausybės narę, G. Nausėda kalbėjo apie M. Navickienę, kurios sutuoktinis Mindaugas Navickas buvo finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ valdyboje, o ši įmonė yra kaip tik tikrinama Lietuvos banko. Aiškinamasi, ar įmonė tinkamai vykdo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją.

Kiek anksčiau vz.lt skelbė tyrimą, kad su finansinių technologijų grupe „iSun“ susijusios įmonės, tarp jų ir „Foxpay“ galėjo dalyvauti schemoje, kuri padėjo lošėjams įnešti pinigus į nelegaliai Vokietijoje, Nyderlanduose ir kitose valstybėse veikiančius kazino. 

REKLAMA
REKLAMA

Negali užmerkti akių į kai kurių ministrų veiklą

„Nesinorėtų, kad būtų bereikalingai sutrikdytas politinis stabilumas, nes tai yra vertybė, bet, kita vertus, negalime užmerkti akių į tai, kad kai kurių ministrų veikla tiesiog netenkina“, – antradienį Lukiškių aikštėje sakė G. Nausėda. 

Paklaustas, ar nauja švietimo, mokslo ir sporto ministro kandidatūra galėtų atsirasti ant prezidento darbo stalo iki liepos mėnesio inauguracijos, G. Nausėda svarstė, jog bus kalbama apie visą ministrų kabinetą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad tai bus bendrame komplekse, bendrame pakete. Švietimo ministro pozicija, be jokios abejonės, yra svarbi, gaila, kad taip atsitiko ir mes švietimo ministro netekome jau prieš pakankamai ilgą laiką, bet atsakymų į klausimus dar ir šiandien neturime. Bet, na ką gi, kartais sakoma: geriau vėliau nei niekada“, – sakė G. Nausėda. 

Pasak prezidento, jo tokia padėtis netenkina. G. Nausėda pasijuokė, kad kai jis pasiūlo keisti kai kuriuos ministrus, jam sakoma, jog iki Seimo rinkimų liko labai mažai laiko, bet pateikti kandidatą į švietimo, mokslo ir sporto ministrus visai neskubama. 

REKLAMA

„Lygiai tą pačią logiką pritaikyčiau ir švietimo ministrui: kuo daugiau laiko praeis, tuo daugiau atsiras balsų, sakančių, tai gal tada iš viso galima pagalbos iš kitos ministerijos principu tą problemą spręsti“, – teigė prezidentas. 

Užkulisiuose – keletas svarstymų dėl švietimo ministro

Politikos užkulisiuose kalbama apie keletą galimybių dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro pozicijos. Vienas iš variantų būtų M. Navickienės delegavimas į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją iki kadencijos pabaigos nuolatinėms pareigoms, socialinės apsaugos ir darbo ministru paskiriant vieną iš dabartinių viceministrų. 

REKLAMA

Kitas variantas – skirti ministru ką nors iš dabartinės Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovybės, nors visa vadovybė nėra itin patyrusi politiškai. Kalbėta apie ministerijos kanclerį Julių Lukošių, bet abejota, ar tai tikrai pasiteisintų. 

Nuolatinio švietimo, mokslo ir sporto ministro Lietuva neturi nuo balandžio, kai iš šių pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Jis atsistatydino nesutardamas su premjerės komanda, kaip turėtų būti sprendžiamos vienuoliktokų tarpinių patikrinimų problemos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl tarpinių patikrinimų anksčiau pavasarį kilo moksleivių, jų tėvų ir dalies mokytojų nepasitenkinimas. Anot jų, dalis užduočių buvo nekorektiškos.

Prezidentas G. Nausėda LRT laidai „Dienos tema“ praėjusią savaitę teigė, jog rasti kandidatą į švietimo ministro kėdę, kuris dirbtų tik kelis mėnesius iki naujos Vyriausybės suformavimo rudenį po Seimo rinkimų, gali būti sudėtinga. 

Be to, G. Nausėda tiek prieš prezidento rinkimus, tiek po jų minėjo, kad sieks atnaujinti I. Šimonytės vadovaujamą ministrų kabinetą, kai jis grąžins įgaliojimus prasidėjus jo antrajai kadencijai liepos mėnesį. 

Viską valdo "šaika"
Viską valdo "šaika"
Šimonytė apsistatė ne ministrais, o klusniais bukalaurais-užduočių vykdytojais. Kitaip, normalus ministras-profesionalas nešoktų pagal jos dūdelę. Užtai jos ministrai nieko nesprendžia, o viską sprendžia 'šaika": anūkas ir šešėlinė, niekieno nerinkta Šimonytės aplinka.
Šimonytės pagrindinis darbas
Šimonytės pagrindinis darbas
Per 50 sovietinės okupacijos metų buvo į Lietuvą buvo atgabenta ir joje apgyvendina virš 400 tūkst. kitataučių, tačiau šios kadencijos Seimas ir jo sudaryta Vyriausybė vos per kelerius metus į Lietuvą sukvietė virš 230 tūkst. svetimšalių, t. y. beveik pusę tiek, kiek į Lietuvą jų buvo suvežta per 50 sovietinės okupacijos metų. Tarp sukviestųjų – daugiausia Rusijos, Baltarusijos ir buvusių Azijos sovietinių respublikų piliečiai.
Pisk konservui i snuki
Pisk konservui i snuki
Pasikark, konserva. Galiu padeti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų