Prezidento pasirašytu Fizinio barjero prie Europos Sąjungos išorės sienos su Baltarusija įrengimo įstatymu Vyriausybei suteikiami įgaliojimai supaprastinta tvarka priimti sprendimus dėl fizinio barjero, pripažinto ypatingos valstybinės svarbos objektu, statybos, pranešė Prezidentūra.
Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Seimas antradienį pripažino tvoros projektą ypatingos valstybinės svarbos, jam leista taikyti viešųjų pirkimų išlygas.
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigė, jog įstatymas leidžia tvoros statybą pasienyje sutrumpinti du kartus.
Sprendimus dėl projekto užsakovo ir vykdytojo, jų funkcijų, konkrečių darbų vietos ir terminų, finansavimo ir kitų dalykų priims Vyriausybė.
Premjerė Ingrida Šimonytė yra patvirtinusi, kad tvorą statyti pavesta būtų vienai valstybės energetikos grupės „Epso-G“ įmonių.
Grupės pramonės statinių, elektros pastočių, linijų bei specialiųjų elektros įrenginių statybos įmonės „Tetas“ generalinis direktorius Gediminas Mažeika BNS anksčiau patvirtino, kad įmonė būtų pajėgi įgyvendinti projektą, jos jau buvo klausta apie techninius sprendimus, galimybę įgyvendinti projektą.
Pagal Valstybės sienos apsaugos siūlymą 508 kilometrų pasienio ruože ketinama statyti keturių metrų aukščio metalinę pastiprintos vielos tvorą su Y formos viršūnėmis. Ant jų papildomai būtų montuojama pjaunanti viela „Concertina“.
VSAT skaičiavimu, minėtos tvoros pastatymas kainuotų apie 152 mln. eurų.