Politologai aiškina, kad agituodami prieš R. Žemaitaitį kaip didesnę blogybę, konservatoriai taip tikisi susirinkti daugiau balsų.
„Žinot, yra juokinga... Guliesi su Žemaitaičiu ir atsikeli su Žemaitaičiu“, – sakė Seimo narė Agnė Širinskienė.
R. Žemaitaičio bendražygė A. Širinskienė kalba apie nuolatines konservatorių kalbas, kokia didelė grėsmė Lietuvai yra Remigijus Žemaitaitis ir jo „Nemuno aušra“.
„Atsidarai vieną portalą – Žemaitaitis, atsidarai kitą portalą – vėl Žemaitaitis. Ir visur yra ta baubo kūrimo technologija, kuri sistemingai yra kalama pastarąjį mėnesį. Tad siūlau konservatorių strategams būti šiek tiek išradingesniems“, – pridėjo A. Širinskienė.
Žemaitaitį lygina su Hitleriu
Neseniai G. Landsbergis prezidentą ragino pasakyti, kad R. Žemaitaičio prie valdžios neprileis. Neva jis yra naujasis Hitleris. R. Žemaitaičio partija pagal reitingus šiuo metu yra populiariausių partijų trejetuke.
„Ponas Nausėda, kaip anų laikų Hindenburgas, tampa įtikintas, kad gal tas Žemaitaitis nėra taip blogai“, – dėstė G. Landsbergis.
O vakar panašų raginimą prezidentui išreiškė ir premjerė.
„Klausimas, ar tokia politika, kurią bando, kaip čia pasakyti, propaguoti Žemaitaitis gali būti svarstoma, kaip kažkokios būsimos Lietuvos valdžios dalis. Man atrodo, kad tai labai validus klausimas“, – teigė I. Šimonytė.
Premjerė pridūrė, kad, jei prezidentas dėl R. Žemaitaičio sulaukia klausimų iš Lietuvos strateginio partnerio Vokietijos, tai prezidentūra turėtų į tai atitinkamai reaguoti: „tokio pobūdžio politinės jėgos save gerbiančioje valstybėje, valdžioje neturėtų būti.“
„Konservatoriai dažnai turi suvokimo problemą. Jau ne kartą esu tą požiūrį išreiškęs ir jiems vis dar neaišku, jie vis dar rekomenduoja man kažką pasakyti. Aš sakyčiau, dirbkite su literatūra, su tam tikromis disciplinomis ir gausite geresnį suvokimą, ką norėjo pasakyti prezidentas“, – atrėžė G. Nausėda.
Konservatorius kaltina manipuliavimu
Šiuo metu reitingų viršūnėse esantys socialdemokratai įžvelgia spaudimą prezidentūrai ir pastebi, kad į rinkimines kovas konservatoriai bando įtraukti ir prezidentą G. Nausėdą.
„Ir blogiausia, kad jie tai daro ne tik pas mus viduje, mūsų šalyje, bet taip pat dirbdami su diplomatinėmis atstovybėmis. Reikalaudami formuoti sanitarinį kordoną, užkardas būsimai naujai Vyriausybei. Manau, kad čia kvepia antivalstybine veikla“, – įtarinėjo socialdemokratas Gintautas Paluckas.
Politologas Ignas Kalpokas aiškino, kad konservatoriai suvokia, jog buvimas valdžioje pakenkė jų reitingams, todėl balsus tikisi susirinkti agituodami balsuoti prieš R. Žemaitaitį.
„Jie galvoja labai strategiškai apie rinkėjus, kurie nenori tokio kandidato kaip Žemaitaitis atėjimo į valdžią: man gal nelabai patinka konservatoriai, aš jais nusivyliau per ketverius metus, bet Žemaitaitis yra didesnė blogybė“, – pabrėžė politologas.
„Žmonės apsispręs ir jų valią reikia gerbti. Sakyti, kad vieni blogi, o kiti geri, todėl mes bendradarbiausime ir liepiame prezidentui bendradarbiauti tik su tradicinėmis partijomis – tai yra antidemokratiška“, – pridėjo G. Paluckas.
Dar pavasarį Konstitucinis teismas pripažino, jog R. Žemaitaitis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją – demonstravo neapykantą prieš žydų tautybės žmones, taip menkindamas Holokausto tragediją.
Tačiau, nelaukdamas apkaltos, R. Žemaitaitis iš Seimo pasitraukė pats. Tam, kad dabar vėl galėtų dalyvauti Seimo rinkimuose.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.