REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kėdainiuose policijos pareigūnai buvo priversti reaguoti į pranešimą apie kaukėtus įsibrovėlius, kurie esą sumušė buto šeimininką. Vyras tvirtino, kad paspruko iššokdamas pro langą, o tada iškart paskambino skubios pagalbos telefonu 112.

Kėdainiuose policijos pareigūnai buvo priversti reaguoti į pranešimą apie kaukėtus įsibrovėlius, kurie esą sumušė buto šeimininką. Vyras tvirtino, kad paspruko iššokdamas pro langą, o tada iškart paskambino skubios pagalbos telefonu 112.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad tai buvo melagingas pranešimas. Jį, atvykus pareigūnams, vyras papildė istorija apie pagrobtą moterį, kuri esą įkalinta trečiame daugiabučio aukšte esančiame bute. Tikrindami šią informaciją policijos pareigūnai pasitelkė ir ugniagesius.

Vis dėlto, vienintelis tikras dalykas, kurį tą vakarą pavyko nustatyti buvo tarnybas ant kojų sukėlusio asmens girtumo laipsnis. Alkotesteris parodė 1,52 promilės alkoholio koncentraciją. Už melagingą pranešimą vyrui gresia bauda iki 2 tūkst. eurų.

Melagingas pranešimas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė pasakojo, kad pranešimo iš Kėdainių gyventojo sulaukta kovo 23-sios vakarą, apie 20.52 val.

REKLAMA
REKLAMA

„Paskambinęs pranešėjas prašė greitai iškviesti pareigūnus. Jis teigė, kad į butą įsiveržė kaukėti vyrai ir jį sumušė. Tada pridūrė, kad jis sugebėjo iššokti pro langą ir iškart paskambino pareigūnams“, – pasakojo O. Vaitkevičienė.

REKLAMA

Įvykio vietoje pareigūnai surado tik 1982 m. gimusį pranešėją. Jam buvo nustatytas vidutinis 1,52 promilės girtumas.

„Jis kvietė specialiąsias tarnybas teigdamas, kad jį užpuolė ir sumušė. Paaiškėjo, kad vyras viską išsigalvojo ir pranešė apie nebūtą įvykį. Jam už tai surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas“, – pridūrė O. Vaitkevičienė.

Kreipėsi pagalbos į ugniagesius

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė pridūrė, kad tos pačios dienos vakarą, apie 21.13 val., sulaukta pranešimo iš policijos atstovų, kad jiems reikalinga pagalba patekti į butą.

REKLAMA
REKLAMA

„Teigta, kad tame bute galimai yra pagrobta moteris. Butas  yra trečiame aukšte. Ištraukiamosiomis kopėčiomis padėta užlipti policijos pareigūnams ir atlikti žvalgybą. Paaiškėjo, kad butas yra tuščias“, – teigė D. Vaitkevičienė.

Anot ugniagesių atstovės, pastaruoju metu padaugėjo melagingų pranešimų. Pavyzdžiui, vakar pranešta apie tariamą gaisrą trijų aukštų mediniame name. Dar baisiau „pajuokauta“ su pranešimu apie gaisrą vaikų darželyje šįryt.

Nė vienu atveju informacija nepasitvirtino, tačiau tarnybos buvo priverstos reaguoti ir tuščiai eikvoti savo resursus.

Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymas, specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga Lietuvoje baudžiamas bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos, policijos, greitosios medicinos pagalbos ir kitų specialiųjų tarnybų iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga užtraukia baudą nuo 200 iki 2 tūkst. eurų.

Ir tokių pranešimų pasitaiko nemažai. Vien Kaune 2019 m. jų buvo 51, o praėjusiais metais – 42. Šiemet Kauno mieste per pirmus du mėnesius kol kas pasitaikė tik vienas toks atvejis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų