Tačiau ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis žada, kad birželio pirmoje pusėje ši informacija jau bus prieinama ir Galimybių pase.
„Rūpinamasi šiuo metu, kad papildomai būtų įtraukti ir serologiniai antikūnų testai. Gegužės 24-ąją startuosime be jų. Bet čia yra primas prioritetas, kuo turime pasą papildyti. Birželio mėnesį bus pridėtas papildymas“, – trečiadienį Seimo Ekonomikos komitete sakė V. Jurgutis.
„Tai techninis klausimas, turime įvesti (antikūnų testus į Galimybių pasą – BNS)“, – pridūrė sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.
Pasak jos, antikūnų kiekio Galimybių pase kol kas nebus, nes šių testų rezultatai buvo fiksuojami skirtingomis formomis.
„Serologiniai testai iki šiol į e.sveikatą vedami bet kaip: vienur balais, kitur skaičiais, vienur – kad tik neigiamas, kitur – teigiamas, todėl nėra galimybės IT priemonėmis paimti tų duomenų taip, kad jie būtų tvarkingai apdorojami. Registrų centui reikia padaryti namų darbus, kad duomenys būtų vedami vieningai ir vienodu formatu, kad Galimybių paso programėlė galėtų iš e. sveikatos tuos duomenis pasiimti“, – kalbėjo viceministrė.
V. Jurgutis, be kita ko, informavo, kad nuo gegužės duomenys apie antikūnų testų rezultatus pradėti tvarkyti vieningai.
Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė sako, kad antikūnų testai kartais yra vienintelis įrodymas, kad žmogus sirgo koronavirusu.
„Daug žmonių sirgo besimptome forma arba seniai sirgo, bet turi daug anktikūnių“, – posėdyje teigė ji.
Konservatorius Paulius Saudargas piktinosi, kad negalės gauti Galimybių paso, nors yra koronavirusu persirgęs ir turi antikūnų. Pasak jo, antikūnų kiekis turėjo būti pirmas kriterijus gauti tokį pasą.
„Praėjo daugiau negu 180 dienų nuo tada, kai prasirgau, bet turiu pakankamai daug antikūnų, bet man pasas negalioja“, – teigė jis.
V. Jurgučio teigimu, kilus įtarimų, kad bandoma pateikti ne savo, o kito asmens Galimybių pasą, paslaugų teikėjai galės paprašyti asmens dokumento.