„Iš tikrųjų tai kelių iki atokios sodybos iš viso nebuvo, – sakė Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Andrejevas. – Į ją vedė tik miško pievų keliukai. Kadangi gaisrinėms cisternoms nuvažiuoti iki namo nebuvo galimybių, į lengvąjį automobilį įsimetėme siurblį, įrangą ir šiaip taip pasiekėme sodybą. Ugniagesiai su kvėpavimo aparatais ir įranga iki gaisravietės ėjo pėsčiomis. Laimei, gyventojai – garbaus amžiaus senolis ir dvi moterys jau buvo išėję iš namo. Jie sėdėjo vasaros virtuvėlėje. Vyras buvo smarkiai apdegęs. Reikėjo skubiai jį nuvežti iki greitosios pagalbos medikų. Mėginome jį vežti lengvuoju automobiliu, bet ir šis klimpo. Paprašiau skyrininko, kad nubėgtų pas kaimyną ir paprašytų pakinkyti arklį. Jam atvykus įkėlėme nukentėjusįjį ir abi moteris į roges. Vyras buvo perduotas greitosios pagalbos medikams, o moterys – giminaičiams.“
Gaisrą gesino 12 ugniagesių. Jo metu sudegė pastato stogas, sienos, viduje buvę namų apyvokos daiktai. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.
E. Andrejevas vos prieš dvi dienas prašė gyventojų įvertintų galimo pavojaus riziką ir saugiai elgtis namuose, nes rajone daugelis atokesnių kelių ir keliukų yra padengti storu sniego sluoksniu ir ugniagesiai gali neprivažiuoti iki gaisravietės: „Gyventojams pagalbos gali tekti laukti daug ilgiau, todėl geriau padaryti viską, kad gaisrų būtų išvengta. Neperkaitinti krosnių, nepalikti pravirų jų durelių, saugiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus.“
Jis taip pat akcentavo, jog būtina pasirūpinti, kad šildymo įranga būtų ne tik tvarkinga, bet ir šiuolaikiška. „Taip pat kiek įmanoma būtina užtikrinti privažiavimą prie sodybų, kad kilus gaisrui ar ištikus nelaimei galėtų atvykti ugniagesiai ar medikai. Ir dar reikia neužmiršti pasirūpinti savo vienišais ar vyresnio amžiaus giminaičiais, gyvenančiais atokiose sodybose“, – sakė tarnybos viršininkas.