Išdalins 700 litrus pieno
Pasak ūkininkės G. Kiaunienės, tenka daryti išvadas, jog bent taip atkreiptų dėmesį į valdžios sprendimus. Panevėžyje moteris tikisi išdalinti apie 700 litrų pieno.
„Mūsų ūkis jau savaitę nebeduoda pieno nepristato supirkėjams. Karvės į parą duoda 1,5 tonos pieno. Pastebėjome, jog prasidėjus šiai protesto akcijai, miestuose renkasi daug žmonių, kuriems tikrai reikalingas pienas. Būtent dėl šiospriežasties ir atvykome į Panevėžį, nes gavome žinią, jog niekas čia dar jo nedalino“, – naujienų portalui JP teigė ūkininkė G. Kiaunienė.
Ūkininkė iš Radviliškio pieną panevėžiečiams šiandien dalino prie Centrinės miesto turgavietės.
„Šiandien Panevėžyje planuojame išdalinti apie 700 litrų pieno. Norėjome jo atsivežti daugiau, tačiau supratome, jog mūsų nuomota priekabėlė gali neatlaikyti tokio didelio svorio. Pieną dalinsime tol, kol bus norinčiųjų jį imti“, – teigė ji.
Situacija sudėtinga
Nemažas panevėžiečių būrys nemokamai gauti pieno rinkosi dar gerokai prieš skelbtą dalijimo laiką.
Panevėžietė Nijolė sako, kad informaciją apie nemokamai dalinamą pieną sužinojusi iš kaimynės.
„Pritarčiau ūkininkams, kad situacija dabar yra be galo sudėtinga. Iš tiesų, turime tikrai daug skurstančių vartotojų, o taip galima bent iš dalies pagelbėti vargingiau gyvenantiems. Raginčiau ūkininkus parodyti solidarumą su visa visuomene, nes turbūt kalba eina ne vien tik apie ūkininkus, o apie pieno perkamumą“, – kalbėjo panevėžietė Nijolė.
Tuo tarpu pieno pasiimti atėjęs panevėžietis Mykolas sakė, kad tai ne pirmoji tokia akcija, kurioje jis dalyvauja.
„Čia jau ne pirma tokia pieno krizė. Prisimenu, dar nelabai seniai taip pat pienu buvo laistomi laukai, jis dalinamas nemokamai. Buvo labai rimtos kalbos apie pieno kooperatyvą. Reikia valdžiai kuo skubiau spręsti šią problemą“, – įžvalgomis dalinosi Mykolas.
Žada pagalbą pieno ūkiams
Žemės ūkio ministerija žada, kad dėl ženkliai kritusių žaliavinio pieno supirkimo kainų susidariusi padėtis pieno sektoriuje bus sprendžiama keičiant teisės aktus bei kitomis reguliavimo ir pagalbos priemonėmis.
„Nesutinkame, kad dėl šios padėties nukentėtų silpniausia pieno produktų gamybos grandis pieno ūkiai. Jiems gresia skaudžiausios pasekmės – veiklos atsisakymai ir bankrotai. Ypač tai aktualu turintiems finansinių bei europinės paramos įsipareigojimų, nebaigusiems investicinių projektų. Jau dabar aišku, kad tokia padėtis taptų nepakeliama mažiesiems pieno ūkiams“, – sako ministras K. Navickas.