„Atsirado pasiūlymas iš Lietuvos liaudies partijos, kad aš sukomplektuoju visą daugiamandatės apygardos sąrašą. O partija nesikiša“, – šią savaitę Eltai sakė E. Vaitkus.
„Tokiu atveju mes turime Eduardo Vaitkaus komandą arba Eduardo Vaitkaus sąrašą, o kiautas – Lietuvos liaudies partija“, – pažymėjo jis.
Politikas jau anksčiau skelbė, kad ketina kurti partiją „Nauja politinė jėga“. Tačiau E. Vaitkaus teigimu, kol kas politinės jėgos įkurti nepavyko.
„Nauja politinė jėga“ kaip juridinis asmuo, kaip partija neįsisteigė, nes nesusirinko 2,2 tūkst. steigėjų – mums nepavyko prezidentinės kampanijos metu padaryti antrą darbą ir surinkti reikiamą kiekį steigėjų“, – pripažino jis.
„Mes bet kokiu atveju nebegalime dalyvauti šiuose Seimo rinkimuose. Užtat mums privaloma tvarka reikėjo juridinio asmens, partijos – vadinu, kiauto arba placdarmo“, – teigė E. Vaitkus.
Anot pašnekovo, dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose iš pradžių derėtasi su partija „Kartu su Vyčiu“. Tačiau nepavykus pasiekti sutarimo sulaukta pasiūlymo iš Lietuvos liaudies partijos. Pastarajai vadovauja Tauras Jakelaitis, tačiau, E. Vaitkus pažymėjo, politikas į parlamentą nekandidatuos.
„Jis pats nedalyvauja sąmoningai dėl to, kad tai yra Vaitkaus sąrašas. O partija pritaria mano rinkiminei programai“, – T. Jakelaičio sprendimą paaiškino buvęs kandidatas į šalies vadovo postą.
Kandidatų sąraše – Z. Vaišvila, M. Misiūnas
Partijos kandidatų sąrašo lyderis informavo, jog kartu su juo į rinkimus žengs ir E. Vaitkui prezidento rinkimų metu atstovavęs advokatas Mažvydas Misiūnas, signataras Zigmas Vaišvila, „Laisvo laikraščio“ redaktorius Aurimas Drižius.
E. Vaitkus patikino, jog daugiamandatės apygardos kandidatų sąraše bus keletas Lietuvos liaudies partijos atstovų.
Apie partijų koalicijas nesvarsto
Viešojoje erdvėje bei parlamento kuluaruose spėliota, ar į Seimą patekti ketinantis E. Vaitkus nesijungs prie kokios nors partijų koalicijos. Pats kandidatas pripažino girdėjęs tokias kalbas, tačiau patikino – jokio kvietimo dirbti su kitomis politinėmis jėgomis negavo.
„Manęs niekur niekas nekvietė į jokias koalicijas – ir netgi pasikalbėti nekvietė. Aš pats asmeniškai esu nusiuntęs prašymą Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai susitikti ir pasikalbėti. Bet jau kokią savaitę negavau jokio atsakymo. Tai tokiu atveju aš manau, kad tai ir yra atsakymas“, – kalbėjo politikas.
Kalbėtis su Waldemaro Tomaszewskio vadovaujama politine jėga E. Vaitkus mato pagrindo, nes pats ketina kelti savo kandidatūrą Šalčininkų vienmandatėje apygardoje.
„Aš manau, kad privalau išsikelti ir vienmandatėje apygardoje. Ir būtent išsikelsiu Šalčininkų rajone, kur 2020 m. pirmame ture buvo išrinktas lenkų partijos žmogus į Seimą“, – dėstė gydytojas, primindamas, jog prieš keturis metus Šalčininkų-Vilniaus apygardoje pirmajame rinkimų ture mandatą iškovojo parlamentarė Beata Pietkiewicz.
ELTA primena, kad 2020 m. Seimo rinkimuose Lietuvos liaudies partija sulaukė 0,25 proc. rinkėjų balsų.
Tuo metu E. Vaitkus prezidento rinkimuose užėmė penktąją vietą ir sulaukė 7,31 proc. rinkėjų palaikymo. Politikas Šalčininkų ir Visagino savivaldybėse surinko daugiausia balsų – atitinkamai 39,91 ir 37,8 proc.
Netrukus po rinkimų politikų gretose užvirė diskusijos, kodėl prokremliško naratyvo skleidimu kaltinamas E. Vaitkus pastarosiose savivaldybėse sulaukė tokio gyventojų populiarumo.
Kandidatavimas Salcinikuose tik patvirtina, kad Vaitkus yra vatnykas