„Norisi visų pirma susitikslinti skaičius ir teiginius, nes dabar dalis šios temos dalyvių kalba apie tai, kaip per metus išėjo 70 darbuotojų, kita informacija mus pasiekė, kad per šiuos metus atėjo 90 darbuotojų“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė A. Dulkys.
„Tai tikrai nenorėčiau dabar nei vienos tos pusės palaikyti ar nepalaikyti, tiesiog turime susitikslinti visus dalykus. Aš asmeniškai tikiuosi, kad mums pavyks objektyvią tiesą išsiaiškinti“, – pridūrė sveikatos apsaugos ministras.
A. Dulkys sako nerimaujantis, kad paskleista informacija apie psichiatrijos ligoninės darbuotojų išėjimą iš darbo gali pakenkti šią savaitę vykstančiam gydymo įstaigos vadovo konkursui.
„Yra vienas gal niuansas. Galbūt čia yra tik sutapimas, kad būtent šią savaitę vyksta šitos įstaigos vadovo konkursas. Tai tikrai labai nesinorėtų, kad kažkokios antraštės ar netyčia išsprūdę teiginiai trukdytų objektyvam konkurso komisijos darbui“, – teigė ministras.
„Tikiuosi, kad mums pavyks viską padaryti objektyviai ir atsakyti į tuos klausimus, turėti objektyvų konkursą ir gerą vadovą“, – pažymėjo A. Dulkys.
Ministras dėkoja darbuotojams, išdrįsusiems papasakoti apie darbe tvyrančią įtampą, didelius krūvius ir mobingą.
„Noriu padėkoti darbuotojams, kad jie reaguoja. Vertinu teigiamai, kad daugėja medikų bendruomenėje žmonių, kurie atpažįsta psichologinį smurtą ir nesiruošia su tuo taikstytis“, – sakė A. Dulkys.
Portalas tv3.lt primena rašęs, kad dar vieną sostinės ligoninę purto neramumai – Respublikinę Vilniaus psichiatrijos ligoninę (RVPL) šiais metais jau paliko 68 darbuotojai, 5 iš jų – gydytojai. Profesinė sąjunga teigia, kad darbuotojų gretos mažėja tiek dėl neadekvačių krūvių, tiek nekonkurencingų algų, tačiau įstaigos vadovas Arūnas Germanavičius už tokių teiginių sako įžvelgiantis destruktyvią veiklą.
Apie darbo sąlygas prabilo ir buvusi psichiatrijos ligoninės darbuotoja.
Pirmasis apie RVPL sveikatos apsaugos darbuotojų profesinė sąjungos skundus pirmadienį pranešė LRT radijas.