„Grįžtu iš Kupiškio, tačiau keletas įžvalgų iš praėjusios savaitės vizito Rietave. Dėl ko labiausiai skauda mažoms savivaldybėms? Aplankytas Rietavas yra puiki iliustracija“, – rašė jis socialiniame tinkle.
Paslaugoms arčiau namų – sveikatos centrai
Ministras dėstė, kad kiek daugiau nei trijų tūkstančių gyventojų mieste veikia trys šeimos gydytojų klinikos, kurios patenkina savivaldybės sveikatos paslaugų poreikius.
„Sutikau kompetentingas, empatiškas ir rūpestingas šeimos gydytojas, odontologes ir slaugytojas. Tikiu, kad pas tokias specialistes vienas džiaugsmas yra lankytis, nors priežastys gal ir ne pačios linksmiausios.
Tačiau gyvenimas nestovi vietoje. Gydymo kokybės kartelė vis keliama, gyventojams suteikiant vis daugiau sveikatos paslaugų. Su meru Antanu Černeckiu lenkėme pirštus: reikia medicinos psichologo, reikia ergoterapeuto, reikia paliatyvios slaugos specialistų...
Gera žinia, kad jau gegužės pradžioje startuos investicijų programa savivaldybėms, kuri padės pritraukti specialistų į regionus. Koks bus rezultatas, priklausys nuo konkrečios savivaldybės aktyvumo, bet pagalbos ranka tiesiama“, – konstatavo A. Dulkys.
Pasak jo, jokios programos nepakeis ilgalaikių tendencijų – jos vienodos ir Lietuvoje, ir Švedijoje, ir Vokietijoje:
„Todėl reikia eiti ir tvariu keliu – konsolidavimo, bendradarbiavimo tarp gydymo įstaigų, o ne konkurencijos dėl sveikatos paslaugų. Ypač mažesnėse savivaldybėse.
Tam ir yra steigiami sveikatos centrai, kad gyventojai gautų kuo daugiau paslaugų arčiau namų, kad būtų dirbama ranka rankon. Tuomet ir vieno medicinos psichologo užtektų, ir ergoterapeutą lengviau būtų prisikviesti.
Čia kaip su ta šluota ir vytelėmis: vyteles paprasta perlaužti atskirai, o šluota tvirta.“