„Kur yra uždaros erdvės, ten kaukės yra privalomos“, – Seime žurnalistams sakė ministras.
Ministras kalbėjo, kad su epidemiologais dar kalbama dėl nuostatos, kad turėtų būti vidaus taisyklės, jei 100 proc. visas kolektyvas yra pasiskiepijęs, tuomet sąlygos galėtų būti ir kitokios.
Pasiteiravus, kodėl rekomenduojama grįžti į nuotolinį darbą, jei biuruose žmonės su kaukėmis saugosi.
„Tokia bendra nuostata, kad augant epidemiologinei situacija, yra tokių darbų, funkcijų ir veiklų, kur būtų galima sumažinti tą riziką. Tokią rekomendaciją ir išsakėme, kad kiekviena organizacija įsivertintų pagal darbo pobūdį ir rizikas.
Yra kaukės, bet, jei tuo metu turite užkandį – tuo metu nereikia. <...> Jei valgome ar geriame, tai situacijos yra sveiku protu suprantamos, įskaitant ir kino teatrus, tuo metu kaukės nešioti nereikia“, – sakė A. Dulkys.
Ministro teigimu, pagrindinė priemonė dabar yra skiepijimasis, o kaukės yra tik vienas iš elementų, kuris buvo pakoreguotas: „Matome, kad jis tikrai gali padėti papildomai. Bet, matyt, žmonės suprato tą rekomendaciją laisviau, tai tenka apibrėžti griežčiau“.
Pasak jo, epidemiologai tarsis dėl kaukių dėvėjimo taisyklių pradinukams kitą savaitę.
„Kol kas švietimo srityje yra taip, kaip ir dabar – kaukės yra nuo 5 klasės, tačiau kitą savaitę, dar priklausomai ir nuo epidemiologinės situacijos bei situacijos mokyklose, dar bus tariamasi su epidemiologais dėl jaunesnių nei penktokų – dėl pradinukų“, – sakė ministras.
Ministras taip pat priminė, kad Vyriausybė primygtinai rekomenduoja pagal galimybes dirbti nuotoliu.
„Šiandien esu nustebęs. Nežinau, kodėl tokiom sunkiom aplinkybėm yra dirginama ir bandoma išbalansuoti visą medikų bendruomenę. Šiandien mačiau medijose, kad yra paskelbtos abejonės dėl medikams covid priedų mokėjimo. Ir mano komandos telefonai jau yra „raudoni“.
Tiesiog noriu paneigti visą šitą informaciją, nežinau, kodėl ji skleidžiama, nes priedai dirbant covid skyriuose ir su covid ligoniais ir pacientais, visada buvo mokami, jie ir tebėra mokami, yra numatyti valstybės biudžete. Aš neabejoju, kad visi tai žino, jei yra karantinas – tai mokama iš PSD, jei ekstremali situacija – iš valstybės. Mes tai ir numatėme <...> per medikų bendruomenę tai nuvilnijo, tai turės neigiamų pasekmių“, – sakė ministras.