• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dar praėjusių metų pavasarį Lietuvos nepasiekusių iš Kinijos įsigytų 850 tūkst. vienetų įvairių apsauginių priemonių medikams.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dar praėjusių metų pavasarį Lietuvos nepasiekusių iš Kinijos įsigytų 850 tūkst. vienetų įvairių apsauginių priemonių medikams.

REKLAMA

A. Dulkys priminė, kad praėjusių metų vasario kovo mėnesį, kai Lietuvoje buvo paskelbta ekstremalioji situacija, su Kinijos tiekėju buvo sudaryta sutartis dėl asmeninių apsaugos priemonių įsigijimo už daugiau nei 24 mln. eurų. 

„Ekstremaliųjų sveikatai situacijų centro (ESSC), įvertinęs iš tiekėjo gautų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms paskirstytų asmeninių apsaugos priemonių dokumentaciją, nustatė, kad trūksta beveik 850 tūkst. vienetų prekių – apsauginių akinių, medicininių kepurių, medicininių kaukių, vienkartinių chalatų ir pirštinių. Bendra to vertė yra kone 912 tūkst. eurų.

Pamename, kad su džiaugsmu sutikome pristatytą pirmąją beveik 40 tonų siuntą iš Kinijos su taip būtinomis apsaugos priemonėmis, nes medicinos darbuotojai, tuo metu kovojantys su koronavirusu, tuo metu jautė milžinišką įvairių apsaugos priemonių stoką. Nežinau, kaip lengviau matuoti – kam tūkstančiais vienetų, kam – eurais, bet jei įsivaizduotume, kalba eina apie 20 traukinio vagonų. Tiek apsaugos priemonių nepasiekė mūsų medikų“, – aiškino A. Dulkys.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl, reaguojant į susidariusią situaciją kartu su ESSC komandą kreiptasi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti procesinius veiksmus su tikslu išsiaiškinti šio trūkumo priežastis bei nustatyti kaltus asmenis, dėl kurių veiksmų galimai buvo padaryta žala valstybei.

REKLAMA

Ministras kartu apgailestavo, kad sveikatos apsaugos sistema išlieka viena labiausiai korumpuotų sričių.

„Vienas svarbiausių tiek mano, tie mano komandos prioritetų – skaidrumas, korupcijos medicinos srityje mažinimas“, – pabrėžė A. Dulkys.  

Transportavimą organizavo Susisiekimo ministerija

Praeitų metų kovo mėnesį ESSC sudarė sutartį su tiekėju Harbin Shangyang Trading Co., Ltd. dėl asmeninių apsaugos priemonių įsigijimo už daugiau nei 24,6 mln. eurų. Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė sakė, jog priemonių pristatymą organizavo Susisiekimo ministerija, kuri turėjo jas paskirstyti sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios turėjo pateikti Ekstremalių sveikatai situacijų centrui (ESSC) priėmimo-perdavimo aktus apie gautas ir suskaičiuotas prekes.

REKLAMA
REKLAMA

„2020 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais asmens apsaugos priemonių likučiai buvo nuosekliai grąžinami būtent šiam centrui. Pagal gautus iš sveikatos priežiūros įstaigų priėmimo-perdavimo aktus būtent ESSC darbuotojai pastebėjo prekių kiekių neatitikimą būtent sutartyje ir sąskaitose nurodytam prekių kiekiui“, – sakė kanclerė.

ESSC šių metų pradžioje pradėjo vertinimą ir nustatinėjo trūkumų apimtis bei jų priežastis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nustatyti faktiškai gautų prekių kiekio ESSC neturėjo galimybės, nes prekės buvo atgabentos, saugomos ir skirstomos iš AB Lietuvos paštas Logistikos centro. ESSC buvo pristatyti tik prekių likučiai.

Tiekėjas informavo ESSC, kad buvo pristatytos visos prekės bei pateikė sąskaitas, pakavimo sąrašus ir Kinijos muitinės eksporto deklaracijos formas, kurios patvirtino visų prekių pristatymą į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų