A. Dulkio teigimu, tai bus padaryta, kai Vyriausybė priims naujus ribojimus ir dalis paslaugų bus teikiama tik su galimybių pasu.
„Galimybių pasui tiks tik PGR tyrimas, jis galios 48 valandas, o mobiliuosiuose punktuose nebus galimybės jo atlikti. Tai reiškia, kad tokį tyrimą bus galima atlikti tik privačiose laboratorijose ir jis bus mokamas“, – žurnalistams trečiadienį Vyriausybėje sakė A. Dulkys.
Šiuo metu už PGR tyrimą privačiose laboratorijose vidutiniškai prašoma 70 eurų ir daugiau.
Ministro teigimu, žmonėms, kuriems gydytojai dėl šalutinių ligų skiepytis nerekomenduoja, testavimas mobiliuosiuose punktuose galimybių pasui išliks nemokamas.
„Registruotis bus galima 1808.lt arba telefonu“, – aiškino jis.
Pasak A. Dulkio, tokie žmonės nemokamam tyrimui galės registruotis tik tuo atveju, jei šeimos gydytojas e.sveikatoje bus užpildęs specialią formą, liudijančią rekomendaciją nesiskiepyti.
Kaip vėliau BNS sakė ministro atstovė Aistė Šuksta, žmonėms, kurie bandys gauti nemokamą PGR testą, registruodamiesi dėl Europos Sąjungos skaitmeninio kelionių pažymėjimo, to padaryti nepavyks.
„Užsiregistravus europiniam pažymėjimui ir gavus neigiamą testo atsakymą, sistema neleis jo pagrindu suformuoti galimybių paso“, – teigė ji.
Savo ruožtu A. Dulkys akcentavo, kad apeiti sistemą būdų išlieka, tačiau žmonės rizikuoja dėl to atsidurti privalomojoje izoliacijoje.
Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, naujus ribojimus, numatančius dalį veiklų leisti tik su galimybių pasu, Vyriausybė turėtų įvesti pirmadienį.
Iki šiol galimybių pasą galėjo gauti paskiepyti, persirgę, kai liga buvo patvirtinta PGR ar antigeno testu, taip pat besitestuojantys žmonės. Nuo pirmadienio tokia galimybė turėtų atsirasti ir persirgusiems žmonėms, kurie turi teigiamą antikūnų testo rezultatą.
Vis dėlto ministras pabrėžė, kad galios tik tie testai, kurie bus atlikti po sprendimo priėmimo.