• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybei vis dažniau užsimenant apie karantiną, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, jei Lietuvoje vėl prisireiktų įvesti šį režimą, jis būtų toks pat griežtas, kaip šių metų sausį, kai buvo ribojamas gyventojų judėjimas ir kontaktai. Apie tai ministras kalbėjo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.

Vyriausybei vis dažniau užsimenant apie karantiną, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad, jei Lietuvoje vėl prisireiktų įvesti šį režimą, jis būtų toks pat griežtas, kaip šių metų sausį, kai buvo ribojamas gyventojų judėjimas ir kontaktai. Apie tai ministras kalbėjo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“.

REKLAMA

Ministro teigimu, rodiklis, pagal kurį būtų sprendžiama, ar Lietuvoje atėjo metas įvesti karantino režimą, yra 240 užimtų lovų reanimacijoje. Šiuo metu užimtos 106 COVID-19 gydymui skirtos lovos.

Pasak A. Dulkio, šiuo atveju kalbama ne tiek apie lovų skaičių, kiek apie visos sveikatos apsaugos sistemos kolapsą.

„Jeigu sveikatos apsaugos sistemoje mes pasiektume apie 240 pacientų reanimacija palatose, tai reikštų, kad mūsų sveikatos apsaugos sistema nebegali funkcionuoti, ji apsiriboja tik išskirtinai skubiosios pagalbos paslaugomis ir tokiu būdu yra stabdomas valstybėje gyvenimas. Gydo ne lovos. 240 lovų riba yra ta riba, kuri jau žinoma mums iš praktikos, mes tiek specialistų Lietuvoje turime, kad galėtume užtikrinti būtent COVID-19 gydymą reanimacijose. 

REKLAMA
REKLAMA

Reanimacija atspindi apie 10 proc. visų sergančiųjų, tai tuo metu Lietuvoje būtų apie 2000–3000 pacientų ligoninėse. Šiai dienai situacija ligoninėse yra dvigubai geresnė. Bet, jeigu pasiektume tokį lygį, kalbėtume apie karantiną“, – tv3.lt laidoje kalbėjo A. Dulkys.

REKLAMA

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė jau kiek anksčiau sakė, kad prireikus įvesti karantiną jis būtų trumpas, bet griežtas. Pasak A. Dulkio, norint įsivaizduoti, koks galėtų būti karantinas ateityje, reiktų prisiminti 2021-ųjų pradžią, kai Lietuva gyveno itin griežto karantino režimu.

„Griežtas“ reikštų, kad reiktų atsiminti praėjusį gruodį arba sausį, kaip važiavome, o tiksliau nevažiavome pas artimuosius Kalėdų, kaip buvo ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, kai visoje Lietuvoje patruliavo policija, kai buvo sustabdyti praktiškai visi renginiai, sustojo kultūrinis gyvenimas, švietimas ir mokymas buvo tik nuotoliniu būdu. Štai čia tikrasis karantinas. 

REKLAMA
REKLAMA

Šiai dienai pasiskiepijusių žmonių dėka mes vis dar kovojame, vis dar mūsų įrankiai pasiteisina, vis dar galime turėti atvertą verslą, kultūrą, mokymą, neturėti judėjimo ribojimo. Omikrono atmaina mums siunčia negerus signalus, yra daug baimės, kad ji gali paveikti labai stipriai, bet šiandien mes su tuo susitvarkome. Bet planą, kas gali būti, turime turėti“, – patikino ministras.

A. Dulkys pripažįsta, kad karantinas nesąžiningas žmonių, kurie iki šiol pasiskiepijo visomis dozėmis ir sąžiningai laikėsi apribojimų atžvilgiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai iš tikrųjų tas jausmas ne vieną žmogų lydį. Yra faktas – beveik 2 mln. Lietuvos gyventojų yra pasiskiepiję. Beveik 40–50 proc. žmonių pasiskiepijo sustiprinančiąja doze, bet galutinės pergalės neturime. Ir apie 300 tūkst. žmonių, kurie abejoja, zuikiauja arba prisigalvoja kitų priežasčių, jie gali visus palikti kvailiais. Ir šito tikrai nesinorėtų“, – pridūrė A. Dulkys.

Visą pokalbį laidoje „Dienos pjūvis“ su ministru A. Dulkiu žiūrėkite čia:

Beveik 2000 naujų atvejų

Praėjusią parą nustatyti 1948 nauji COVID-19 atvejai, mirė 17 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys. 11 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

REKLAMA

Praėjusią parą 1815 žmonių paskiepyta pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 22 tūkst. 175 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1072 COVID-19 sergantys pacientai – keliasdešimt mažiau nei praėjusią parą, 109 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 11 tūkst. molekulinių (PGR) ir per 4,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų siekia 720 atvejų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis kiek išaugo ir siekia 11,9 procento.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 515,9 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė daugiau nei 7,3 tūkst. žmonių.

Kas savaitę nauji nurodymai, kas savaitę pakeitimai, baikit žmones erzinti. Lietuviai tyli visaip stumdomi, todėl taip ir vyksta.
lopas tuoj jam bus chana
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų