Vos pradėjus švisti vėl viską apgaubė tamsa, į dangų kilo juodi dūmai, laimė, vėjas juos nešė į miesto pusę, žmones iš lovų vertė aidinčios sirenos, girdėjosi sprogimai – tokį vaizdą matė ir girdėjo kaišiadoriečiai.
„Per virtuvės langą pamačiau, kad labai juodi dūmai kyla, ir pamaniau, kad brolio namas dega, pasiskambinau broliui, sako, kad gamykla dega. Čia buvo tragedija, tiesiog sproginėjimas, atrodė, kad karas“, – pasakoja Kaišiadorių gyventoja Vilma.
„Buvo juodi juodi dūmai, tiesiog lyg nafta užsidegė, paskui pradėjo gesinti“, – sako Kaišiadorių gyventojas Jurijus.
Vietiniai sako, kad siaubingai išsigando.
„Baisu, baisu, dar savo gyvenime tokių baisumų... Kad šitaip degtų, pro stogą liepsnos, ir ano pastato, ir šito. Dieve, Dieve, Dieve, kaip baisu tas gaisras“, – dalinasi baisiais įspūdžiais Verutė.
Į gaisravietę atvykus pirmiesiems ugniagesiams, gamyklos pastatai jau degė atvira liepsna. Ugnis niokojo pagamintą produkciją ir įvairią ruošiniams naudojamą medžiagą.
„Atvira ugnis, atvira ugnis. Gamykloje buvo daug ir dažų, ir lakų, tiek patys paketai. Dalis pastato – gelžbetoninis, dalis – angaro tipo: metalinės sijos perdengimai, o metalinės sijos jos yra pačios pavojingiausios, jos ir sukrenta, nėra tokios atsparios karščiui. Pajėgos buvo suvažiavusios pagal 5 PIN, tai čia 10 cisternų yra, kopėčios, štabo automobilis, nutiestos 4 magistralinės vandens linijos, o atvykus pirmoms pajėgoms, teritorijoje degė apie 5000 kvadratinių metrų patalpų“, – pasakoja pajėgų valdymo skyriaus vyr. specialistas Rimvydas Paulauskas.
Į gyventojų telefonus skriejo apie pavojų įspėjantys pranešimai.
„Buvo tokia smarvė, atvažiavau iki darbovietės, žiūriu, kad gaisrinės. Atėjo valdžia, pasakė, eikite namo“, – sako gyventoja.
Aplinkosaugininkai matuoja galimą taršą – dega žmogaus sveikatai kenksmingos medžiagos.
„Paėmė mėginius, oro taršos mėginius, buvo paimti ir paviršinių nuotekų mėginiai. Lakieji organiniai junginiai yra pavojingi kvėpavimo takams“, – teigia Kaišiadorių aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Aušra Žilinskienė.
Aplinkosaugininkai atliks įmonės patikrinimą. Paskutinį kartą ji tikrinta prieš 3 metus, pažeidimų tąkart esą nenustatyta. Laimė, šiame gaisre nenukentėjo žmonės, tokioje ankstybėje įmonėje buvo tik sargas, kuris išgirdo kaukiant priešgaisrinę signalizaciją ir kvietė pagalbą.
„Jie nuo 8 tik pradeda dirbti, ačiū Dievui, žmonių nebuvo, tik sargas, bet matomai viskas staigiai pasidarė“, – sako Kaišiadorių gyventojas Jurijus.
Gamyklos pastatai stovi maždaug 14 tūkstančių kvadratinių metrų teritorijoje, kone pusė virto nuodėguliais. Nuostoliai milžiniški. Pagalbos ranką žada tiesti ir miesto valdžia.
„Pastaruoju metu tai vienas didžiausių gaisrų, kuris apėmė visas gamybines patalpas“, – tvirtina Kaišiadorių vicemeras Tomas Vaicekauskas.
Tiesa, pasak gyventojų, ši įmonė dega nebe pirmą kartą, tik anksčiau ji veikė kitoje vietoje.