Šią savaitę registruotos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisos numato, kad restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms ir išsinešti tiekiamam maistui, lengvata būtų taikoma dar trejus metus – iki 2026-ųjų gruodžio pabaigos.
Pataisas registravo „valstiečių“, demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai.
Pakeitimų autoriai sako, kad 9 proc. PVM tarifą maitinimo sektoriui palikus, 2024 metais sektoriaus apyvarta pasiektų milijardą eurų, o darbuotojų padaugėtų iki 40 tūkst.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete sakė, kad sprendimas nebetęsti PVM lengvatos maitinimo sektoriui leis į biudžetą surinkti daugiau pajamų – 140 mln. eurų.
Seimas šį rugsėjį jau atmetė opozicijai priklausančių parlamentarų siūlymą neribotam laikui pratęsti iki šių metų pabaigos galiojančią lengvatą restoranams ir kitoms maitinimo sektoriaus įmonėms.
Tada pakeitimo autoriai sakė, kad PVM lengvata reikalinga ne tik restoranams ir kavinėms, bet ir įstaigoms, kurios tiekia maistą darželiams, mokykloms, ligoninėms.
Tuo metu Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Mindaugas Lingė tada teigė, kad nėra jokio objektyvaus pagrindo lengvatą paversti privilegija.
Pasak jo, dėl tokios lengvatos biudžeto netekimai siekia apie 119 mln. eurų per metus, o lengvatos naudą gauna didžiausios maitinimo įstaigos.
Lengvatinis 9 proc. PVM maitinimo įstaigoms buvo pritaikytas kaip pagalba nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiam verslui ir turėjo galioti iki šių metų birželio, tačiau buvusio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko siūlymu Seimas pernai nusprendė lengvatą pratęsti iki šių metų pabaigos.
Dabar maisto produktams galioja 21 proc. PVM.