• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjusių metų vasario pabaigoje Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, į Lietuvą atvyko nemažai karo pabėgėlių, daugiausiai iš Ukrainos ir Baltarusijos. Stipriai pakilus paklausai šoktelėjo ir būstų kainos, sumažėjo pasiūla. Pasak specialistų, šiandien rinka kiek stabilizavosi, nuomos sutartis praėjusiais metais pasirašę asmenys gali tikėtis panašių kainų.

Praėjusių metų vasario pabaigoje Rusijai pradėjus karą prieš Ukrainą, į Lietuvą atvyko nemažai karo pabėgėlių, daugiausiai iš Ukrainos ir Baltarusijos. Stipriai pakilus paklausai šoktelėjo ir būstų kainos, sumažėjo pasiūla. Pasak specialistų, šiandien rinka kiek stabilizavosi, nuomos sutartis praėjusiais metais pasirašę asmenys gali tikėtis panašių kainų.

REKLAMA

Peržiūrėjus Facebook grupes, skirtas pranešimų apie nuomojamus butus dalijimuisi, galime matyti nemažą vieno bei dviejų kambarių butų bei nuomojamų kambarių pasiūlą.

Jaučiasi nuomos rinkos suaktyvėjimas. Studentai ieško būsto nuomai taip pat. Kai kurie į Vilnių atvykę studentai skundžiasi, kad įstojo į universitetą, bet negauna išsinuomoti būsto.

Daugiausiai interneto vartotojų dėmesio susilaukė keli nuomos pasiūlymai. Vienas iš jų – už 200 eurų (be komunalinių mokesčių) nuomojamas kambarys Vilniuje, J.Basanavičiaus gatvėje.

REKLAMA
REKLAMA

Gyventojai stebisi, kad butai ar kambariai skelbimuose įgauna skambius pavadinimus, bet realiai sąlygos tikrai nėra geriausios.

Pavyzdžiui, skelbimų portale nuomojamas kambarys kaip rašo skelbimo autorius „ale loftas“, kuriam realiai iki lofto labai toli. Labiau primena seną močiutės butą. Gyventoja negali patikėti savo akimis. „Aš tikrai esu mačiusi visko, bet šitas“.

REKLAMA

Daug dėmesio sulaukė ir netoli senamiesčio nuomojamas vieno kambario studijos tipo butas, kurio nuomos kaina – 450 eurų.

Daug mažesnė pasiūla – trijų ir daugiau kambarių butų. Vis dėlto, galima rasti kelis pasiūlymus – pavyzdžiui 3 kambarių butą Naujininkuose, šį butą savininkai tikisi išnuomoti už 570 eurų per mėnesį.

Pasiūla – įprasta, sunkiau išsirinkti mažesnių miestų gyventojams

Portalo „aruodas.lt“ duomenimis, Vilniuje šiuo metu nuomojami beveik 2000 butų, iš viso – apie 3500 butų.  „Capital Real Estate“ NT brokerio Igno Zabarausko teigimu, dabartinė butų pasiūlą nuomai galima vertinti kaip gana įprastą.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra sveika pasiūla, gal tik šiek tiek mažesnė nei vidutinė. Praėjusią vasarą pasiūla nesiekė ir 1000 butų, o 2022 m. pavasarį Vilniuje buvo vos 500 butų“, – teigė NT brokeris.

Pasak „domoplius.lt“ atstovės Julijos Martinkevičienės, ieškantys laikino būsto nuomai renkasi dviejų kambarių būstus.

„Šiuo metu didžiausia pasiūla yra dviejų kambarių butų, tokie objektai sudaro apie 50 % visų turimų pasiūlymų. Vieno ir trijų kambarių butai sudaro maždaug po 20% pasiūlymų, o itin didelių, didesnių nei 4 kambarių butų tėra nepilni 10 %“, – teigė specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, ypač dėmesingi turėtų būti mažesnių miestų gyventojai, ieškantis butų nuomai.

„Mažuose miestuose būstų nuomos pasiūlymų itin mažai, tad kainos išlieka stabilios ir dažnai objektai net nepasiekia skelbimo portalų“, – teigė „domoplius.lt“ atstovė.

Kainos stabilios, veikia sezoniškumas

Pasak ekspertų, šiemet matomos įprastos sezoniškumo tendencijos – butų kainos pakilo po paaiškėjusių stojimo rezultatų, mat studentai pradeda kuo greičiau ieškoti, kur apsigyventi. Portalo „aruodas.lt“ duomenimis,  1 kvadratinio metro kaina pastaraisiais mėnesiais augo, ypač Vilniuje. Lietuvos mastu, kv m. kaina balandžio mėn. siekė 11,84 euro, tuo tarpu Liepą – 12,84 euro. Didžiausią pokytį galime matyti Vilniaus mieste – balandžio mėn. 1 kv. m. kaina siekė 13,39 euro, tuo tarpu liepą – 14,52 euro. Mažesniuose miestuose butų kainos išliko panašios, arba sumažėjo – pavyzdžiui, Alytuje balandžio mėn. 1 kv. m. buvo 7,06 euro, liepos mėnesį – 6,2 euro.

REKLAMA

Nepaisant šių aplinkybių, bendrai kainos mažėja. Praėjusiais metais butų nuomos kainos buvo padidėjusios apie 10 proc., tačiau šiemet kainos šiek tiek mažesnės – praėjusių metų liepos mėn. už 1 kv m. vidutiniškai tektų pakloti 13,65 euro, šių metų – 12,84 euro.

Pasak Igno Zabarausko, praėjusiais metais nuomos sutartis sudarę asmenys gali tikėtis mokėti panašias nuomos kainas. Ženkliai nuomos kainos didės nebent prieš kelis metus sutartis sudariusiems gyventojams.

REKLAMA

„Būna įvairiai. Kai kurie nuomininkai, dažniausiai keliasdešimčia eurų, sumažina kainas. Dažniausiai kaina išlaikoma stabili. Dažniausiai, kaina keliama tais atvejais, kuomet nuomos sutartis buvo pasirašyta prieš kelis metus“, – teigė NT brokeris.

Artėjančių metų pokyčiai – neramumai dėl mokesčių tvarkos pakeitimo

Specialistų teigimu, didesnę įtaką butų nuomos kainoms gali padaryti kitais metais įgyvendinami mokesčių sistemos pakeitimai. Tarp jų – verslo liudijimo nuomai panaikinimas, draudimas atsiskaityti už nuomą grynais. Pasak „domoplius.lt“ atstovės, tai gali neigiamai atsiliepti ieškantiems buto

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pakeitimai gali padidinti nuomos kainas, nes nuomininkai dalį papildomų kaštų perkeltų į nuomos kainos kėlimą. Tai taip pat gali veikti nuomininkų sprendimus dėl nuosavybės išlaikymo ar nuomos tęstinumo – jei nuomos verslo atsiperkamumas mažes, dalis žmonių (kurie turi nuosavybę būtent tokiam tikslui) gali parduoti savo nuomojamus butus“, – teigė „domoplius.lt“ atstovė.

Taip pat neatmetamos ir naujos sukčiavimo galimybės

„Gal dalis nuomininkų pereis į šešėlį, gal deklaruos mažesnę surenkamą sumą, siekiant sumokėti mažiau mokesčių“, – teigė Ignas Zabarauskas.

REKLAMA

NT brokerio teigimu, ateinančiais metais galime tikėtis didėjančios butų įsigijimo paklausos. Šį pokytį jis sieja su butais, įsigyjamais imigrantų iš Ukrainos ir Baltarusijos.

„Artimiausių dviejų metu bėgyje didžiausias pokytis bus susijęs su iš Baltarusijos ir Ukrainos atvykusiais žmonėmis. Po dviejų metų darbo stažo įgavimo, jie gauna nuolatinio gyventojo pažymėjimą ir gali įsigyti būstus. Tai galbūt mažins nuomos poreikį, didins įsigijimo poreikį. Labai abejoju, kad artimiausiu metu bus kažkas panašaus, kaip praėjusiais metais. Nebent įvyktų labai dideli pokyčiai Baltarusijoje ar Ukrainos karo fronte. Taip, gal dalis žmonių grįš atgal į Ukrainą, dalis atvyks iš Ukrainos, bet manau, jog rinka bus gana stabili“, – sakė NT specialistas.

Apie ka cia sitas tuscias straipsnis?Yra nuomos rinka,suformuota pasiulos ir paklausos ir amzinai del visko visiems kaltas Landsbergis,cia niekuo detas."mociutes" stiliaus butas,isklijuotas pizaminiais tapetais,uztiestu linoleumu ir apstatytas brezneviniais baldais,kainuoja pigiau,moderniau irengtas ir modernesniais baldais apstatytas butas,kainuoja brangiau.Todel kiekvienas,ieskantis issinuomoti buta,renkasi ji pagal savo kisene,vieta mieste,atstuma iki infrastrukturos objektu,darbovietes ar mokslo istaigos ir t.t.,o cia toks tuscias rypavimas-vaje,koki buta nuomoja,tai net juokingas ir atvirai kvailas.Nepatinka-nesinuomok,negi cia prievarta kas vercia ta daryti.
Ar žinote , kad Vilniaus savivaldybėje būsto nuomos kompensaciju , mažas pajamas turintiems žmonėms prašymų svarstymai ir žadėtų kompensacijų pavedimai vėluoja 6 mėnesius ? Idomu kiek dar turinčių mažas pajamas ir sugalvojusiu nuomuotis legaliai įkliuvo į šituos spąstus ? Ir kiek teko kraustytis į kitą vietą ? Ir ar žinote kad nemokamą teisinę pagalbą gauti Vilniuje yra pakankamai sudėtinga . Gal apie tai parašytų bent vienas internetinis portalas ėmęsis žurnalistinio tyrimo
Tikrai atsiras kas ima tokį butą, neaišku kodėl žmonės išsirenka o paskui stebisi. Ar tau kišo kažkas būtent šitą? Ko už 200 Vilniuje tikiesi? Imk gražų už 600-900. Arba grįžk į savo Biržus ar Telšius.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų