„Mes, socialdemokratai, esame įsitikinę, kad turi būti Viešųjų pirkimų tarnybos atsakymas, ar gali būti priimtas Vilniaus miesto savivaldybės taryboje sprendimas dėl šio daugiafunkcinio centro tolimesnės statybos, neskelbiant viešo konkurso“, – ketvirtadienį po LSDP valdybos posėdžio Eltai teigė V. Blinkevičiūtė.
Socialdemokratų lyderė akcentuoja, kad nepateikus atsakymo, ar gali būti tęsiamos Nacionalinio stadiono statybos, gyventojai liktų nuvilti.
„Labai daug klausimų yra iškilę dėl stadiono Vilniuje, o atsakymų, tiesą sakant, ir nėra. Tikrai Lietuvos žmonėms, tame tarpe ir vilniečiams ne tas pats, kaip bus panaudoti beveik 160 mln. mokesčių mokėtojų pinigų. Ir tos lėšos turi būti naudojamos atsakingai, skaidriai, laikantis įstatymų, kad nekiltų jokių absoliučiai klausimų dėl kokio nors piktnaudžiavimo ar nepagrįstų lėšų naudojimo“, – pabrėžė V. Blinkevičiūtė.
„Vienas dalykas, kurio tikrai prašome iš Vilniaus valdžios ir mero Valdo Benkunsko – skaidrumas lėšų panaudojimo yra tiesiog būtinas ir privalomas“, – pridūrė ji.
Trečiadienį posėdžiavęs ir parlamentinę kontrolę dėl Nacionalinio stadiono statybų surengęs Seimo Audito komitetas nusprendė kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę su rekomendacija, kad balsavimas sostinės taryboje dėl šio projekto būtų atliktas tik gavus Finansų ministerijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) išvadas. Sprendimui komiteto nariai pritarė bendru sutarimu.
Nacionalinio stadiono projektą Vilniuje iš kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ ketina perimti nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Hanner“. Be to, daugiafunkciame komplekse Šeškinėje turėtų atsirasti universali kultūros ir sporto renginiams tinkama arena, o pačiame stadione 3 tūkst. (iki 18 tūkst.) didinamas vietų skaičius.
A. Bužinskas sako, kad faktinis Nacionalinio stadiono projekto statybos kaštų pokytis nuo pasiūlymo pakeitimo iki sutarties įsigaliojimo yra 40,35 proc., o sostinės savivaldybė bei ŠMSM prisiims 28,71 proc. indeksacijos, t. y. 27,1 mln. eurų. Koncesininkas šiame projekte prisiims likusią 11,64 proc., arba 9,5 mln. eurų dalį.
Papildomų darbų, t. y. 3 tūkst. papildomų vietų stadione ir universalios arenos statybų, vertė siekia 10,8 mln. eurų be PVM. Teigiama, kad beveik 36 mln. eurų būtų galima sutaupyti skolinantis tik 2 m., o ne 22 m., kaip planuota anksčiau.
Sostinės savivaldybės Kontrolės komitetas, kurio daugumą sudaro opozicijos nariai, vis tik kritiškai vertino pristatytus projekto pokyčius ir nusprendė kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) dėl teisinio įvertinimo.
Dėl minėtų pokyčių Vilniaus miesto savivaldybės taryba turėtų apsispręsti vasario 28 d. posėdyje.
ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai paaiškėjo, kad buvęs fondo partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pasisavinti apie 40 mln. eurų ir bent dalį jų pralošti kazino.
„Hanner“ savininkas Arvydas Avulis nurodo, kad stadiono statybas galėtų užbaigti 2026 m.
Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.