• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bilotaitė pasakė, kas laukia į tėvynę nenorinčių migrantų: viena šalis svarsto grąžinimą prievarta

Pasikeitė migrantų patekimo į Lietuvą būdai

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako gavusi žinių, kad Irakas, kol kas priimantis tik savanoriškai į tėvynę grįžtančius migrantus, jau svarsto galimybę juos į šalį grąžinti per prievartą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako gavusi žinių, kad Irakas, kol kas priimantis tik savanoriškai į tėvynę grįžtančius migrantus, jau svarsto galimybę juos į šalį grąžinti per prievartą.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė penktadienį lankėsi Kapčiamiestyje. Po vizito ji surengė spaudos konferenciją.

Bilotaitė: mūsų tikslas yra daryti spaudimą Lukašenkai

„Per visą laikotarpį, kai buvo priimtas sprendimas neįleisti neteisėtų migrantų, į Lietuvą yra neįleista apie 7500 asmenų. Tai yra didžiulis skaičius. Mes neplanuojame keisti savo pozicijos.

Jeigu kalbėti apie humanitarinę pagalbą, mūsų pareigūnai visą laiką nuosekliai humanitarinę pagalbą teikė. Jei asmenims reikalinga medicininė pagalba, maistas, visa kita – ji buvo teikiama. Dabar papildomai teikiami humanitariniai paketai, jei yra toks poreikis“, – sako A. Bilotaitė.

Ministrė ir toliau laikosi pozicijos, kad autoritarinis Baltarusijos režimo vadovas Aliaksandras Lukašenka yra neprognozuojamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Negalime žinoti, kas jam gali šauti į galvą. Mūsų tikslas yra daryti spaudimą tiek ES lygmeniu, tiek kitais lygmenimis, kad Lukašenka, kuris suorganizavo visą šitą krizę, atsakytų už veiksmus. Jis yra nusikaltėlis, kuris organizuoja žmonių gabenimą ir siekia kitų tikslų. Naudoja gyvus žmones kaip spaudimo rpeimonę, tai yra netoleruotina“, – teigia A. Bilotaitė.

REKLAMA

Pasak ministrės, Lietuva ir toliau sieks būti pasiruošusi ir sieks, kad sakncijos ES lygmeniu būtų efektyvios, o veiksmai iš ES būtų solidarūs ir vieningi.

Pastebėtas naujas patekimo į Lietuvą būdas, gali būti uždaromi pasienio punktai

Varėnos rinktinės vadas Virgilijus Raugalė teigia, kad situacija prie valstybės sienos išlieka įtempta, tačiau stabili. Per parą sulaikoma apie kelios dešimtys nelegalių migrantų.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastebėjome, kad praėjusią parą pasikeitė neteisėtų migrantų patekimo į šalį būdai. Medininkų punke buvo sulaikyti keturi neteisėti migrantai, kurie bandė į šalį patekti krovininio automobilio priekaboje. Sustiprinome darbą pasienio kontrolės punktuose, kad išvengtume tokių pažeidimų“, – teigia V. Raugalė.

Pasak jo, į šalį bandantys patekti migrantai didelės grėsmės Lietuvai nedaro, nesipriešina sulaikomi ir grąžinami.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Bilotaitė teigia, kad tokiems migrantų patekimo į Lietuvą būdams dažnėjant, gali būti uždaryti pasienio punktai.

„Matome naujų atvejų, kai bandoma patekti į Lietuvą su sunkvežimiais, todėl yra priimtas sprendimas, kad mes intensyvinam ir didinam transporto priemonių kontrolę“, – penktadienį žurnalistams Kapčiamiestyje, Lazdijų rajone, sakė ministrė.

„Jeigu matysime, kad tos tendencijos auga, tikrai svarstysime labai rimtai apie pasienio kontrolės punktų uždarymą“, – pridūrė ji.

REKLAMA

Pasieniečiai keturis irakiečius ketvirtadienį aptiko iš Baltarusijos į Italiją vykusiame krovininiame automobilyje. Migrantai aptikti Medininkuose vykdant vilkiko patikrą.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiams buvo suteikta teisė apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti migrantus, į Lietuvą neįleista per 7,4 tūkst. asmenų.

Į Lietuvą neteisėtai pavyko patekti beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija. Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

REKLAMA

Netrukus bus išnagrinėti paskutiniai prieglobsčio prašymai

VRM vadovė sako, kad ateinančią savaitę Migracijos departamentas turėtų išnagrinėti visus prieglobsčio prašymus. Pasak ministrės, yra likę keli šimtai prašymų.

„Iš to, ką matome, matome, kad didžioji asmenų negaus prieglobsčio. Tai nėra prieglobsčio prašytojai. Įsijungs išsiuntimo procedūros. Mūsų intitucijos daro ir darys viską, kad tie asmenys būtų grąžinti į kilmės šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, tai yra klausimai su dokumentais. Jeigu asmenys neturi asmens dokumentų, kyla dokumentų organizavimo klausimas“, – teigia A. Bilotaitė.

Pasak jos, Lietuvoje jau tris kartus lankėsi Irako konsulai, kurie pagelėbjo su dokumentų išdavimo. Ministrė skaičiuoja, kad paskutinio konsulų vizito metu buvo išduoti 88 dokumentai.

„Irakas yra ta šalis, kuri priima tik asmenis, kurie savanoriškai nori grįžti į savo šalį, bet, mano žiniomis, turime pozityvių signalų, kad Irakas jau kalbasi apie galimybę grįžti priverstiniu būdu. Žinau, kad tai yra aktualus klausimas europiniu lygiu. EK ieško sprendimų, manau, kad jie bus rasti. Dirbsime tiek nacionaliniu, tiek europiniu lygiu“, – sako A. Bilotaitė.

REKLAMA

Ryšio problema sprendžiama

Vietiniai Kapčiamiesčio gyventojai skundžiasi mobilaus ryšio nebuvimu. A. Bilotaitė teigia, kad ministerija apie problemą žino.

„Mums yra labai svarbus prioritetas žmonių saugumo klausimas. Šiuo metu esame gavę iš Lazdijų savivaldybės klausimą ir jis VRM yra sprendžiamas. Turime kritinį ryšį, kalbamės su operatoriais, yra daromi tam tikri žingsniai, kad rastume sprendimus, kad vietos gyventojai pasienyje turėtų ryšį ir nebūtų atkirsti nuo pasaulio, o esant reikalui gautų reikalingą pagalbą“, – sakė A. Bilotaitė.

REKLAMA

Pasak jos, ryšio nebuvimas netrukdo pasieniečima dirbti.

Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė teigė, kad pagrindinis bendruomenės lūkestis yra saugumas.

„Reikalinga tarnybų pareigūnų pagalba ir nuolatinis budėjimas. Tačiau nemažiau svarbu ir aplinka, kurioje gyvename“, – sako A. Miškinienė.

Pasak jos, gyventojams trūksta šviesos, geros kelio dangos, o tai užtikrinti savivaldybė nėra pajėgi ne tik saugumo tarnyboms, bet ir gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasienyje su Baltarusija apgręžti 29 migrantai

Portalas tv3.lt primena, kad penktadienį pasienyje su Baltarusija praėjusią parą apgręžti 29 migrantai, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių nebuvo.

Kaip pranešė pasieniečiai, ketvirtadienį vidudienį Baltarusijos pusėje ties Lazdijų rajonu buvo iššauti trys šūviai. Vakare ties Varėnos rajonu Baltarusijos pusėje skirtingu metu paleistos penkios signalinės raketos.

REKLAMA

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiams buvo suteikta teisė apgręžti neteisėtai sieną bandančius kirsti migrantus, į Lietuvą neįleista per 7,4 tūkst. asmenų.

Į Lietuvą neteisėtai pavyko patekti beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Perkirpta tvora

Pasak VSAT, ketvirtadienį vėlai vakare Varėnos rajone patruliavę pareigūnai pastebėjo ką tik pažeistą koncertinos užtvarą, įrengtą prie sienos su Baltarusija. Čia pat buvo aptikti švieži avalynės įspaudai, vedantys iš Baltarusijos į Lietuvą ir atgal.

REKLAMA

„Vietovę nuodugniai patikrino VSAT kinologai su šunimis, tačiau Lietuvos gilumoje nei pėdsakų, nei asmenų, nei daiktų neaptikta. Keliama versija, kad koncertiną prakirpę asmenys įžengė į Lietuvą ir pabūgę eiti tolyn grįžo į Baltarusiją“, – nurodoma pranešime.

Netrukus po įvykio pasieniečiai Baltarusijos pusėje, tolėliau nuo sienos, tamsoje matė kelis asmenis, kūrenančius laužą.

Dėl priekaboje aptiktų irakiečių tarsis su Baltarusija

Ketvirtadienį iš Baltarusijos į Italiją vykusio vilkiko priekaboje pasieniečiai aptiko keturis irakiečius.

REKLAMA
REKLAMA

„Apie migrantus buvo informuoti Baltarusijos pasieniečiai, kurie ketvirtadienį atsisakė migrantus priimti atgal“, – teigia VSAT.

Pasieniečių teigimu, pagal nustatytą tvarką panašius pasienio incidentus sprendžia abiejų valstybių sienų įgaliotiniai.

„VSAT iškart pasiūlė surengti tokį jų susitikimą, kurio metu būtu nagrinėjami ir vertinami visi su šiuo įvykiu susiję faktai, aplinkybės, dokumentai (...). Ketvirtadienį toks susitikimas neįvyko, jį Lietuvos sienos su Baltarusija įgaliotinis numatė penktadienį, pakviesdamas atitinkamą pareigūną iš Baltarusijos“, – rašome pranešime.

Anot pasieniečių, irakiečių migrantų statusas – neįleisti į Lietuvą. Jie naktį praleido Medininkų punkte.

Tuo metu baltarusis vairuotojas taip pat neįleistas į Lietuvą, jis ketvirtadienį vakare vilkiku su puspriekabe grįžo į Baltarusiją.

Tarnybinių ginklų migrantų krizės metu veikiantiems Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko, teigia VSAT.

Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Ties Baltarusijos siena su Lenkija susitelkus gausiam skaičiui migrantų, Seimas Lietuvos pasienyje mėnesiui įvedė ir nepaprastąją padėtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų