• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerija siūlo, kaip palaipsniui būtų galima atsisakyti gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimo. Visiškai apribojimo bus galima atsisakyti tik sergamumui Covid-19 nukritus iki 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites.

Vidaus reikalų ministerija siūlo, kaip palaipsniui būtų galima atsisakyti gyventojų judėjimo tarp savivaldybių ribojimo. Visiškai apribojimo bus galima atsisakyti tik sergamumui Covid-19 nukritus iki 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites.

REKLAMA

Šiuo metu šis rodiklis siekia 443,1 atvejus 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė naujausią epidemiologinę situaciją šalyje ir Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą strategiją, kaip išeiti iš karantino etapais.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pateikė Vidaus reikalų ministerijos siūlomą planą dėl gyventojų judėjimo ribojimo tarp savivaldybių. Jį sudaro trys dalys. Pirmiausiai svarstoma atlaisvinti ribojimus tarp žiedinių ir miestų savivaldybių.

„Kalbėti apie tam tikrus atlaisvinimus šioje srityje bus galima, jeigu sergamumo rodiklis bus mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir teigiamų testų dalis bus mažesnė negu 10 proc. Tada galėsime kalbėti ir svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miestų savivaldybių“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Antru etapu judėjimą riboti planuojama tik savaitgaliais. Jei sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė kaip 5 proc., tada bus galima svarstyti, kad ribojimas tarp savivaldybių galiotų tik savaitgaliais ir švenčių dienomis.

REKLAMA

Tuo metu trečiuoju etapu, sergamumui ženkliai nukritus, anot ministrės, bus galima atsisakyti judėjimo ribojimo.

„Jeigu pasieksime 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų teistų dalis bus ne didesnė kaip 4 proc., tokiu atveju galima kalbėti apie ribojimo tarp savivaldybių atsakymą. Išskyrus tose savivaldybėse, kur susirgimų skaičius būtų didesnis“, – sakė A. Bilotaitė.

Judėjimo ribojimas pratęstas iki kovo

Policija iki kovo pradžios riboja asmenų judėjimą tarp savivaldybių. Tiesa, numatomos kelios išimtys. Tarp jų – kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nedraudžiama keliauti atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, dėl sveikatos priežiūros paslaugų, dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykti į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę neišvengiamai būtina.

Ribojimas netaikomas ir asmenims, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto.

Taip pat iš vienos savivaldybės į kitą leidžiama judėti vieno „socialinio burbulo“ nariams. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai gali bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Karantinas Lietuvoje tęsiasi nuo lapkričio 7 d., nuo gruodžio 16 d. pradėtos taikyti griežtos priemonės. Karantinas pratęstas iki kovo pradžios.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų