„Turime labai gražią teritoriją, turime labai gražų ežerą ir susikooperavus skirtingoms institucijoms – savivaldybei, Aplinkos ministerijai, Seimo Aplinkos apsaugos komitetui ir miškų tarnyboms – pavyko išspręsti tuos visus biurokratinius niuansus, kad galėtume padaryti darbus, tiesiog civilizuotai atverti teritoriją prie ežero visai visuomenei“, – penktadienį žurnalistams sakė meras.
„Tai (šitas atvejis – BNS) siunčia žinutę visiems miškus apsitvėrusiems savininkams, kad miško nevalia aptverti ir nevalia aptverti valstybinių telkinių”, – kalbėjo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Naujienų portalas „Delfi“ birželį skelbė, kad kvartalo valdytojai nesuteikia galimybių laisvai patekti į mišką ir ežero pakrantę, nors pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus tai neturėtų būti ribo jama.
„Tikslą, kurį kėlėme, kai buvo labai aiškiai ištransliuota ir visuomenės pasipiktinimas buvo labai didelis, kad yra uzurpuota ežero pakrantės dalis, pasakėme, kad tikrai padarysime viską, kad atvertume ir pr itaikytume visai visuomenei“, – kalbėjo Vilniaus meras.
„Bendra žinia, ką ir su ministerija šnekame, Seimo nariais: kad visi viešieji vandens telkiniai, kurių Vilniuje neturime labai jau daug, kur galėtume vasaros laikotarpiu užsiimti poilsiu, tikrai turi būti atviri, tarnauti vis iems“, – pabrėžė jis.
Pasak jo, išsprendus biurokratinius klausimus, čia įrengtas takas, poilsiavietė, o visuomenė galės pasivaikščioti ežero pakrante.
Jis vylėsi, kad kitą pavasarį ir vasarą tai taps populiaria vieta tarp pramogautojų.
„Mes turime ežerą, kuris priklauso visam Vilniui, visiems miestiečiams, bet juo naudotis, deja, dabar negalėjo tie, kas norėjo“, – kalbėjo V. Benkunskas.
“Yra padaryti tvarkymo darbai, savivaldybės įmonė “Grinda” per kelis mėnesius padarė taką, nuo kelio galima atkeliauti ir vežimėliais, ir patogiai ateiti į poilsiavietę,” – pridūrė meras.
Dėl tvoros – teisminiai ginčai
Gulbinų kvartale stovi 15 poilsio paskirties pastatų, juos valdo įmonė „Gulbinų turizmas“, kurios akcininkai yra dalis Lietuvos verslo elito.
Pasak mero, šiuo metu įrengtas takas „neliečia tos teritorijos, kuri yra apjuosta geležine tvora.”
„Dėl jos, kaip žinia, vyksta teismai, kurie gali dar užtrukti kurį laiką“, – teigė jis.
Vilniaus apygardos prokuratūra yra pradėjusi tyrimą dėl tvoros, esančios valstybinės žemės sklype Didžiųjų Gulbinų gatvėje, Vilniuje, statybos teisėtumo. Jos prokuroras dar 2020-ųjų birželį priėmė nutarimą, kuriuo reikalaujama, kad Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) imtųsi priemonių žemės naudojimo valstybinės priežiūros srityje nustat ytiems pažeidimoms pašalinti sklype Didžiųjų Gulbinų g. 25.
Vykdydama minėtą nutarimą, NŽT pernai rugsėjo 30 dieną kreipėsi į teismą su priešieškiniu dėl valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimo. Šiuo metu civilinė byla yra nagrinėjama teisme, teismo sprendimas nepriimtas.
“Tam, kad mes galėtume padaryti servitutinius praėjimus per patį sklypą, reikia padaryti detalaus plano korekcijas, savivaldybė tą yra inicijavusi, bet vėlgi tam reikalingas laikas,” – kalbėjo V. Benkunskas.
Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė ežero atvėrimą visuomenei vadino teisingumo grąžinimu, tačiau pridūrė mananti, kad tai – tik pusė kelio.
“Man atrodo labai svarbu ryžtingai eiti ta kryptimi, kuria jau pradėta eiti, ir tos tvoros geležinės nebeturi likti, ir tas tiesioginis priėjimas prie ežero turi atsirasti,” – kalbėjo A. Gedvilienė.