„Jeigu kalbėti apie tą epizodą, kuris yra susijęs su atsisakymu liudyti komisijai, tai pagal Konstitucinio Teismo iki šiol suformuluotą praktiką šis klausimas neturi prasmės“, – žurnalistams sakė V. Bakas.
Nors prezidento atžvilgiu Seimas neketina imtis jokių veiksmų, visgi, pasak parlamentaro, komisijos išvados yra prasmingos, nes atskleidžia svarbią informaciją apie G. Nausėdos aplinką.
„Jeigu nebūtų išvadų, mes nieko nežinotume, mes nežinotume apie aplinką, kuri jį supa, apie interesus tos aplinkos. Dabar mes apie tai žinome ir galime su tuo dorotis“, – sakė jis.
Antradienį Seimas pritarė VSD pranešėjo istoriją nagrinėjusios ir aštrias politines diskusijas įžiebusios parlamentinio tyrimo komisijos išvadoms.
Kovo pabaigoje VSD pranešėjo Tomo Gailiaus istoriją nagrinėjusi Seimo komisija patvirtino parlamentinio tyrimo išvadą. Po kelis mėnesius trukusių analizių ir keliolikos pareigūnų liudijimų konstatuota, jog VSD vadovas Darius Jauniškis talkino tuometiniam kandidatui Gitanui Nausėdai, rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo aplinką. Seimo nariai daro išvadą, kad VSD direktorių medžiaga apie kandidato aplinką pasiekė per patį G. Nausėdą arba jo pavedimu veikusį asmenį. Taip pat nurodoma, kad departamente surinkta informacija galėjo būti atskleista ir pačiam G. Nausėdai.
Tuo metu atsakinėti į komisijos pateiktus klausimus atsisakęs prezidentas, parlamentarų nuomone, kliudė Seimui vykdyti savo pareigas ir pažeidė Konstituciją bei priesaikos nuostatas gerbti ir vykdyti įstatymus.