Tačiau sučiupti nusikaltimo vietoje juos sunku. O ir sugautiems skiriama tik kelias dešimtis eurų siekianti piniginė bauda, tad iškrypėliai netrukus vėl grįžta į paplūdimius.
Iškrypėlį Klaipėdos moterų pliaže nufilmavo dvi trylikametės mergaitės. Pasismaginęs prisegamas moteriškas pėdkelnes ir veido kaukę apsaugai nuo koronaviruso dėvintis vyriškis pasislėpė kopose. Policininkai pasakoja, kad tokie vaizdai paplūdimio kopose yra tik pradžia. Orams vis labiau šylant, tokių iškrypėlių tik daugės.
„Dažniausiai pasitaiko tie patys asmenys. Būna vienas kitas išlenda naujas, bet kai būna tokių, kad atvykęs iš kito miesto, net ne vietinis, tai vėlgi sudėtinga identifikuoti", – pasakoja Klaipėdos policijos atstovė Aurelija Studencova.
Paplūdimiuose dirbantys gelbėtojai sako, kad su ekshibicionistais susiduria kiekvieną vasarą. Apie vienus praneša poilsiautojai, kitus sugauna patys, tačiau dauguma spėja pabėgti. Gelbėtojai pastebi, kad iškrypėliai savo fantazijas tenkina tik moterų paplūdimyje.
„Pastoviai. Kai geras oras arba vėjuotas oras ir jie atsiranda. Tokie žmonės būna tik moterų pliaže. Aišku, pasitaiko ir bendram paplūdimyje, bet jie ten tik pereina pro tą paplūdimį", – sako Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.
O štai prie jūros sutikti poilsiautojai sako, kad šiemet dar tokių iškrypėlių nematė, tačiau svarsto, kodėl žmonės taip elgiasi:
„Fantazija. Kiekvienas žmogus turi savo fantaziją. Jis nori jas išgyventi. Ir kuo vyresnis žmogus, tuo daugiau fantazijų, tuo jos keistesnės yra. Ir jei jų neišgyvena, turi kažkur kitur atrasti."
„Nesveikas tikriausiai."
„Eitų dirbti, neturėtų laiko tokioms nesąmonėms."
„Nu turi problemų, sveikatos problemų yra, aš manau. Su psichika."
Taip teigia ir psichologai. Ekshibicionizmas yra protinė negalia, kurią galima išgydyti, jei pats asmuo to nori. Tiesa, kol kas neatsirado nė vieno tokio.
„Gali sirgti tiek vyrai, tiek moterys, iš tikrųjų. Asmenybės dažniausiai būna labai žemos savivertės ir tokiu būdu jie bando įsitvirtinti, tokiu būdu jie bando kažką sau įrodyti. Visų pirma sau", – teigė Klaipėdos universitetinės ligoninės psichiatrė Tatjana Sobolevskaja.
Policininkai ir psichologai pataria susidūrus su iškrypėliu jį ignoruoti. Negavęs dėmesio toks pasišalins pats. Jei savo veiksmus jis tęsia, reikia skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112 ir pasistengti kuo išsamiau apibūdinti iškrypėlį – taip pareigūnai jį greičiau sučiups.
Deja, įstatymai tokie, kad toks žmogus bus nubaustas tik už viešosios tvarkos pažeidimą pinigine bauda. Tiesa, jei tą patį iškrypėlį pareigūnai sučiups kelis kartus, teismas gali jį pasiųsti priverstiniam gydymui į psichiatrijos kliniką.