Jis taip pat patvirtino, kad savivaldybė atliks tarnybinį patikrinimą atliks dėl Vilniaus „Juventos“ gimnazijos direktorės Irinos Ignatavičienės veiksmų.
Anot vicemero, aukščiausi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai galioja ne tik mokyklų vadovams, bet ir mokytojams, o A. G. Astrauskaitė, be kita ko, yra viena kaltinamųjų pernykščių riaušių prie Seimo byloje.
„Ta nuostata lieka galioti ir šiuo atveju: ponios Astrauskaitės priėmimas mokyti vaikų bendrojo ugdymo mokykloje atrodo visiškai nesuderinamas su nepriekaištingos reputacijos reikalavimu. Mūsų administracijos skyriams yra pavesta pradėti tarnybinį patikrinimą dėl mokyklos vadovės veiksmų“, – BNS antradienį sakė T. Gulbinas.
„Teisinio vertinimo atlikti negaliu, bet mes, turbūt, ir vertybiškai orientuojamės gyvenime, o po visų žinomų įvykių ir nebaigtų bylų teismuose priimti ją ugdyti vaikus į mokykla, mano supratimu, yra visiškai netinkamas žingsnis“, – kalbėjo vicemeras.
Aktyvi protestuotoja prieš valdžią A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.
Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.
Asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu yra bent viena iš šių sąlygų:
1) jis yra teistas už sunkų ir (ar) labai sunkų nusikaltimą, neatsižvelgiant į tai, ar teistumas yra išnykęs, ar panaikintas, ar teistas už kitą tyčinį nusikaltimą, – jeigu teistumas neišnykęs ar nepanaikintas;
2) jis buvo atleistas iš pareigų už tarnybinį nusižengimą ar iš darbo už darbo pareigų ar darbo drausmės pažeidimą ir nuo atleidimo iš pareigų ar darbo nepraėjo treji metai;
3) piktnaudžiauja alkoholiu, psichotropinėmis, narkotinėmis ar kitomis psichiką veikiančiomis medžiagomis;
4) jis savo elgesiu ir (ar) veikla pažeidė švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinto Pedagogų etikos kodekso reikalavimus ir po pažeidimo nustatymo nėra praėję vieni metai.
Pedagogų etikos kodekso taip pat nepažeidė:PEDAGOGŲ ETIKOS KODEKSAS
1. Pedagogų etikos kodekse (toliau – Kodeksas) nustatomi pagrindiniai pedagoginių darbuotojų ir laisvųjų mokytojų (toliau – pedagogai) profesinės etikos reikalavimai ir įsipareigojimai siekti etiško ir profesionalaus elgesio su mokiniais, jų tėvais (globėjais, rūpintojais) ir kitais šeimos nariais, kolegomis ir bendruomene.
2. Pedagogai savo veikloje vadovaujasi šiais pagrindiniais elgesio ir veiklos principais:
2.1. pagarbos;
2.2. teisingumo;
2.3. žmogaus teisių pripažinimo;
2.4. atsakomybės;
2.5. sąžiningumo;
2.6. atidos ir solidarumo.