Anot jo, toks reikalavimas galėtų būti taikomas nebent atskiroms įmonėms.
„Įsivaizduojame, kad gamyba – tai sėdi vienas prie kito, kvėpuoja, liečiasi, glėbesčiuojasi ar kaip tai pavadinti, bet yra tokių gamybos sektorių, kurie tikrai atskirti vieni nuo kitų, o tas testavimas, manau, yra ne visiškai apgalvotas dalykas“, – BNS sakė D. Arlauskas.
„Yra gamybinių įmonių, kur dirba dešimt žmonių, jie gali dirbti vienas su kitu nekontaktuojant. O dabar remiasi tam tikra matematine išraiška ir daro prielaidą visam sektoriui, manau, tai nėra teisinga“, – pridūrė jis.
Darbdavių konfederacijos prezidentas tokį sprendimą vertino ir kaip valdžios išlaidavimą.
„Tai vertinčiau kaip atsainų požiūrį į visų mūsų pinigus, tai vis tiek mūsų pinigai, bet solidariai visi prisideda prie viso šito. Sakyčiau, ne visiškai atsakingas lėšų paskirstymas arba išlaidavimas“, – teigė D. Arlauskas.
„Reikia pereiti ne prie sektoriaus, o prie rizikos vertinimo kiekvienos konkrečios įmonės, nes tai yra dideli pinigai, kurie, galėtų būti skirti produktyvumo didinimui. Nes ką reiškia testavimas? Tai yra pinigų pravalgymas“, – kalbėjo jis.
Vyriausybė trečiadienį įpareigojo privalomai profilaktiškai testuotis dėl koronaviruso ir nepersirgusius ar nepaskiepytus gamybos įmonių darbuotojus. Tokia prievolė įsigalios nuo rugsėjo 13 dienos.
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sakė, kad šiuo metu protrūkiai gamyboje sudaro daugiau nei ketvirtadalį visų aktyvių protrūkių.