• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

6 iš 10 gyventojų pritartų, kad Lietuvoje būtų trumpinami mokslo metai, rodo LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

6 iš 10 gyventojų pritartų, kad Lietuvoje būtų trumpinami mokslo metai, rodo LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.

REKLAMA

Trumpesniems mokslo metams labiau pritaria jaunimas iki 30 metų (72 proc.), taip pat – 69 proc. respondentų, kurių šeimos pajamos viršija 2 tūkst. eurų per mėnesį. Savo pritarimą išreiškia ir specialistai bei tarnautojai (68 proc.), besimokantis jaunimas (87 proc.), respondentai, turintys vaikų iki 18 metų (69 proc.). Labiausiai pritarė tie respondentai, kurie augina 7–12 metų vaikus (76 proc.).

29 proc. apklaustųjų mokslo metų trumpinimui nepritaria, o kas dešimtas respondentas nuomonės šiuo klausimu neturėjo arba neatsakė.

REKLAMA
REKLAMA

3 iš 10 respondentų su aukštuoju išsilavinimu siūlymui trumpinti mokslo metus nepritaria. Prieštaringai tokią idėją vertina ir 34 proc. gyventojų, kurių šeimos pajamos per mėnesį siekia mažiau nei 1,2 tūkst. eurų, bedarbiai ir namų šeimininkės (44 proc.), kitų tautybių gyventojai (42 proc.).

REKLAMA

Tyrimo metu apklausti ir 15–19 metų moksleiviai visoje Lietuvoje. 9 iš 10 apklaustųjų moksleivių pritarė, kad mokslo metai būtų trumpinami, kas dešimtas – nepritarė.

Pažymima, kad trumpesnių mokslo metų labiau norėtų apklausoje dalyvavę vaikinai (91 proc. pritartų, o 6 proc. – vertina prieštaringai). Tuo metu 84 proc. apklaustų merginų idėją trumpinti mokslo metus vertina teigiamai, o 16 proc. – neigiamai.

REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad kovą Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) bei Vyriausybę, prašydama sutrumpinti mokslo metus pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas bent iki birželio 10 dienos.

Profsąjungos teigimu, per pastaruosius aštuonerius metus net keletą kartų prailginta ugdymo proceso trukmė, tikintis, kad dėl to pagerės Lietuvos moksleivių pasiekimai, lauktų rezultatų nedavė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rašte taip pat nurodoma, kad birželio mėnesį tiek šalies mokytojai, tiek moksleiviai turėtų visą savo dėmesį sutelkę į valstybinius brandos egzaminus. Akcentuojama ir tai, kad tokiu laikotarpiu pedagogams gerokai padidėja ir darbo krūvis.

R. Popovienė jau anksčiau yra išsakiusi, kad tokius siūlymus vertina palankiai, tačiau pažymi, jog greitų pokyčių tikėtis neverta.

Palaikymą profsąjungos siūlymui yra išsakiusi ir Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS).

REKLAMA
Vistik į tai reikia žiūrėti rimtai, vieni sako, kad nereikia trumpini nes nebus kur dėti vaikų, bet mokykla nėra prieglauda ar auklių agentūra. Taip patogu, kai nekainuoja ir gali ten laikyti vaiką, bet yra kitos problemos. Dauguma vadovėlius, programas suspėja užbaigti iki gegužės mėn pabaigos, tai ar verta toliau ten kažką veikt? Sakysit tai galima kartoti, bet kaip, ką? Manau tam švietimas nepasiruošęs, kad suteikti kokybiškus sprendimus ir taisyti spragas birželio mėn. O toliau aplinka, klimatas šyla, klasėse išties labai šilta, karšta, tai pagrindinis dalykas ar tokioje patalpoje išties yra naudingas buvimas?
Neteisingai suformuluota antraštė- šeštadalis, tai apie 17 proc., o 6 iš 10, tai- 60 proc.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų