• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anykščiuose fiksuota iki šiol neidentifikuota atmaina jau užsikrėtė 43 asmenys, informuoja vietinis visuomenės sveikatos centras. Taip pat fiksuotos trys šia atmaina užsikrėtusių asmenų mirtys, dvi tiesiogiai siejamos su Covid-19. Šios atmainos neišvengė ir paskiepytieji dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis.

Anykščiuose fiksuota iki šiol neidentifikuota atmaina jau užsikrėtė 43 asmenys, informuoja vietinis visuomenės sveikatos centras. Taip pat fiksuotos trys šia atmaina užsikrėtusių asmenų mirtys, dvi tiesiogiai siejamos su Covid-19. Šios atmainos neišvengė ir paskiepytieji dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis.

REKLAMA

Antradienį pranešta, kad Anykčiuose nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso atmaina. Buvo pranešta apie 35 nustatytus mutacijos atvejus.

Fiksuojami keturi protrūkiai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Utenos departamento vadovė Birutė Sapkauskienė trečiadienį tv3.lt informavo, kad rajone jau patvirtinti 43 naujos mutacijos atvejai. Informacija apie 42 nauja atmaina užsikrėtusius asmenis buvo žinoma jau antradienį vakare, trečiadienį ryte gautas pranešimas apie dar vieną naują atvejį.

B. Sapkauskienė sako, kad rajone fiksuotos trys šia atmaina užsikrėtusių asmenų mirtys. Dvi iš jų yra tiesiogiai siejamos su Covid-19. Vienas asmuo mirė balandžio 10 d., kitas 18 d.

REKLAMA
REKLAMA

Yra daroma prielaidų, kad naujoji atmaina gali būti pavojingesnė, mat joje yra nustatyta E484 mutacija, kurią turi ir Pietų Afrikos respublikos (PAR), braziliška atmaina.

REKLAMA

„Spėjama, kad galbūt galėtų greičiau plisti visuomenėje, nes lengviau prisikabina prie žmogaus ląstelių, gali apgauti žmogaus imunitetą, bet patvirtinti, kad tikrai taip vyksta, mes kol kas negalime“, – tv3.lt komentuoja B. Sapkauskienė.

13 užsikrėtusių asmenų pasveiko

NVSC Utenos departamento duomenimis, 13 šia atmaina užsikrėtusių asmenų jau yra pasveikę.

„Žmonės serga gana nesunkiai, kažkokių ypatingai sunkių formų nepastebėjome, kad būtent būtų susiję su šia atmaina. Vaizdas, ar su mutacija, ar be mutacijos, panašus. Iš esmės, ar sunkiau, ar letalinė išeitis būtų dažniau, tikrai to nepastebime“, – sako B. Sapkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

B. Sapkauskienės teigimu, rajone šia viruso mutacija užsikrėtė aštuoni paskiepyti asmenys. Septyni iš jų yra rajono socialinės globos įstaigos darbuotojai, paskiepyti dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis.

„Jie absoliučiai jokių simptomų nejaučia. Epidemiologiniais duomenimis, niekas nuo jų neužsikrėtė. Jiems PGR teigiamas, bet nuo jų (žino, kad bendravo su tam tikrais asmenimis, visi yra ištestuoti iki vieno) nei vienas žmogus neužsikrėtė“, – komentuoja B. Sapkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip sako NVSC Utenos departamento vadovė, daugiausiai atvejų siejama su protrūkiais nedidelėse prekybos, gamybos įmonėse. Šiuo metu atmainos plitimas siejamas su keturiais protrūkiais.

Anykščiuose trūksta medicinos darbuotojų

Anykščių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dainius Žiogelis sako, kad informacija apie neaiškią viruso atmainą buvo žinoma jau prieš dvi savaites.

REKLAMA

„Mes pirminę informaciją balandžio 9 d. gavome, kad Anykščiuose pirmiems keturiems yra nustatyta ta atmaina. Ji buvo įvardinta kaip PAR. Ta informacija buvo (pateikta – aut. past.) penktadienį vėlai vakare, kaip ir viskas, kas įvyksta Lietuvoje. Iš karto vietinis NVSC padalinys šeštadienį nuo ryto pradėjo padidintą testavimą, pertikrinti tolimo kontakto asmenys, mažo kontakto, kurie nebuvo tirti.

Per kelias dienas buvo tokiu būdu patikrinti 458 įvairų įstaigų darbuotojai, buvo rasta 16 teigiamų testo atvejų. Tie testai susiję su korona, o laboratorija savo ruožtu vykdė su žmonėmis susijusių kitų teigiamų (testų – aut. past.) diferencijavimą“, – tv3.lt sako D. Žiogelis.

REKLAMA

Pirmasis šios atmainos atvejis buvo nustatytas kovo 23 d. imtame mėginyje.

Vicemeras sako, kad šiuo metu nuotaikos Anykščiuose nėra pakylios. Iki tol rajonas džiaugėsi žemais sergamumo rodikliais, tačiau netrukus situacija žymiai pablogėjo.

„Jeigu prieš mėnesį labai gerus rezultatus turėjome, tai dabar teigiamų atvejų yra labai daug. Už Lietuvos vidurkį turime daugiau skaičiuojant 100 tūkst.

Nuotaikos labai darbinės. Kokius aštuonis kartus yra padidintas testavimas. Važiuojame į įmones, įstaigas, tai daro pirminės sveikatos priežiūros centras, bet čia išsiprašome papildomą darbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie patys žmonės pas mus ir vakcinuoja, tie patys įmonėse ir mobiliąjame punkte dirba, tie patys žmonės yra slaugytojai pas šeimos daktarus. Nepavydėtina situacija yra“, – komentuoja D. Žiogelis.

Vicemeras priduria, kad kitaip, nei Lietuvos didmiesčiai, Anykščių rajonas negali pasigirti aktyviais savanoriais.

Vicemeras pasigenda išsamios informacijos

D. Žiogelis sako pasigendantis detalios informacijos apie sergamumą. Anksčiau informaciją apie naujus atvejus savivaldybei teikdavo NVSC Utenos departamentas, tačiau neseniai tai daryti nustojo. Šiuo metu savivaldybė gauna tik Statistikos departamento skelbiamą informaciją, kuri viešai yra prieinama kiekvienam gyventojui.

REKLAMA

„Pats NVSC kiekvieną rytą man, kaip operacijų vadovui atsiųsdavo informaciją keliais sakiniais apie praėjusią dieną, apie nustatytus atvejus. Pireš gerą mėnesį gaunu informaciją, kad jiems yra uždrausta pateikinėti atskirą informaciją savivaldybei.

Čia, matyt, ministerijos nurodymas yra ir kad vienintelis teisingas ir teisėtas informacijos būdas yra Statistikos departamento puslapis. Tai va tiek tos informacijos mes turim. Ką išsieškom telefonais, ne raštais“, – sako D. Žiogelis.

REKLAMA

Anykščiuose fiksuotai atmainai oficialiai suteiktas B.1.620 pavadinimas.

Statistikos departamento trečiadienio duomenimis, de jure šiuo metu serga 365 asmenys. Per paskutines dvi savaites nustatyti 575 užsikrėtimo atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Lietuvoje iki šiol aptiktos dvi pavojų keliančiomis laikomos atmainos: 1646 britiškosios bei dešimt iš Pietų Afrikos kilusios atmainos atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų