Kaip ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), ministras dėl to buvo atskirai susitikęs su Graikijos, Ispanijos, Norvegijos, Suomijos ir Vokietijos gynybos ministrais.
Anot KAM, rotacinis oro gynybos modelis turėtų užtikrinti rotaciniu principu dislokuojamas sąjungininkų antžeminės oro gynybos sistemas, kartu stiprinant ir aviacijos pajėgumus. Tokiu būdu būtų didinama Aljanso oro ir priešraketinės gynybos pajėgų parengtis.
Spalio 11-12 dienomis vykusiame susitikime taip pat aptarti liepą vykusio NATO viršūnių susitikimo Vilniuje sprendimai.
„Turime sparčiai įgyvendinti Vilniuje priimtus sprendimus. Ypatingą reikšmę turi NATO gynybos planų įgyvendinamumas. Lietuva taip pat prašo praktiškai įgyvendinti Rotacinį NATO oro gynybos modelį mūsų šalyje. Mums tai yra ypač svarbu“, – pranešime cituojamas A. Anušauskas.
Susitikimo metu ministrai aptarė NATO saugumo bei atgrasymo stiprinimą, tarptautines operacijas, aktualiausius paramos Ukrainai klausimus. Taip pat įvyko pirmasis NATO ir Ukrainos tarybos gynybos ministrų susitikimas.
„Šią tarybą matome kaip naują ambicingą žingsnį. Pagrindinis tikslas – palengvinti Ukrainos greitą ir tiesų kelią narystės NATO link. Tai negali būti tiesiog keitimas to, ką turėjome anksčiau. Antra, vertiname Ukrainos pastangas įgyvendinti gynybos reformas nepaisant karo“, – sakė A. Anušauskas.
Anot jo, svarbu didinti NATO matomumą Ukrainoje – apie tai kalbėdamas ministras išskyrė NATO ryšių biuro Kyjive svarbą.
Šiaurės grupės gynybos ministrų susitikime taip pat buvo diskutuojama apie kritinės infrastruktūros apsaugą. Išklausius Suomijos ir Estijos situacijos dėl dujotiekio incidento vertinimą, ministrai aptarė galimas bendradarbiavimo kryptis dėl kritinės infrastruktūros apsaugos.