A. Vyšniauskas konservatorių kandidatų sąraše įrašytas 11 pozicijoje ir mandato taip pat ketina siekti vienmandatėje Marijampolės apygardoje.
Remiantis prokurorų pranešimu, A. Vyšniauskas gali būti įtariamas sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumento suklastojimu ar suklastoto dokumento panaudojimu. Bet įtarimai negali būti pateikti, kol parlamentaras turi imunitetą.
Prokurorai mano, kad A. Vyšniauskas, kaip Marijampolės savivaldybės tarybos narys, nuo 2019 m. balandžio iki 2020 m. lapkričio galėjo neteisėtai kompensuotis 2100 eurų. Esą tai fiksuota liudytojų apklausose, Marijampolės savivaldybės administracijos pateiktuose dokumentuose, bankų, ryšio operatorių, degalinių pateiktose suvestinėse ir kituose šio ikiteisminio tyrimo dokumentuose.
Tai gana panaši padėtis, į kurią yra patekęs Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, tik jo atveju rugsėjo mėnesį jau bus skelbiamas apeliacinės instancijos teismo sprendimas.
Prokurorai ne visais atvejais tarybų nariams pateikia įtarimus pagal Baudžiamąjį kodeksą, o tik tuomet kai įžvelgia realų nusikaltimą. Kai kuriais atvejais neleistinai panaudotas išmokas prašoma sugrąžinti į biudžetą pagal civilinį ieškinį ginant viešąjį interesą. Pavyzdžiui, taip nutiko praėjusios kadencijos Prienų rajono savivaldybės nariui Egidijui Visockui, praėjusios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narei Aušrai Čeponienei, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariui Vaclovui Karbauskiui. Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 61 civilinį ieškinį bendrai 746 174 eurų sumai.
Vakar pranešėte, kad dėl generalinės prokurorės kreipimosi į Seimą traukiatės iš frakcijos seniūno pareigų ir nedirbsite Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete. Bet norėjau paklausti, kaip dėl traukimosi iš Seimo, nes tai iškart leistų teisėsaugai dirbti. Ir kaip dėl dalyvavimo Seimo rinkimuose?
Teisėsauga, matyt, mato, kokiame kalendoriuje esame ir, jeigu norėtų, tai galėjo po rinkimų, pavyzdžiui, kreiptis. Galbūt manęs žmonės neišrinktų ir tokiu atveju irgi nebūtų problemos. Tai iš Seimo aš tikrai nesiruošiu trauktis. Tą, ką aš žinau, iš prokuratūros pranešimo spaudai (nes vis dar žinau tik tai, kas yra prokuratūros pranešime ir ką man sako žurnalistai), tai nėra niekaip susiję su mano, kaip Seimo nario, darbu, dėl to tikrai nematau priežasties kažkokiems tokiems sprendimams.
Dėl dalyvavimo rinkimuose: aš esu pasirengęs rinkimuose dalyvauti, per šituos ketverius metus tikrai dirbau pakankamai gerai, kad žmonės galėtų manimi pasitikėti – tiek savo apygardoje, kur yra tikrai padaryta daug rimtų darbų: nuo kolegijos ir universiteto susijungimo, „Via Baltica“ projekto, pokyčių ligoninėje ir kitų svarbių dalykų mano apygardos žmonėms.
Taip pat ir Seime, atrodo, nebuvau pats neaktyviausias Seimo narys, ir iniciatyvų buvo gerų, ir kitų dalykų. Manau kad tai yra verta tęsti. O kaip jau nuspręs partija, kadangi esu komandos žmogus, tai galutinį sprendimą palieku padaryti partijai.
Bet jeigu jums bus pateikti įtarimai ir jūs dalyvausite Seimo rinkimuose, tai čia tikrai nelabai gerai atrodys. Turiu omeny, kad pats pasitraukdamas jūs išvaduotumėt savo partiją nuo poreikio priimti sprendimą prieš kolegą.
Aš nemanau, kad esu padaręs kažkokių tai nusižengimų. Aišku, aš negaliu pasakyti, kokius man klausimus turi Generalinė prokuratūra. Aš nematau tos medžiagos, nesu apklaustas jokioje byloje, neturėjau jokių indikacijų, kad čia kažkas galėtų būti tokių dalykų. Dėl to man sunku yra priimti tokius sprendimus nematant medžiagos. Tai vienas dalykas. Kitas dalykas aš manau, kad puikiausiai apsiginsiu teisme ir teisminiame procese ir tiek.
Bet aš matau tokią vieną problemą: jūsų politinė partija kelia aukštesnius kriterijus politikams ir rinkimų dalyviams negu kitos politinės partijos. Jeigu jūs dalyvaujate rinkimuose, matai galimybę kritikuoti visą politinę partiją, kad ji neįgyvendina tų kriterijų. Gali būti, kad jūs apsiginsite teisme, bet iki to yra ilgas procesas.
Žėkit, aš galiu jums šiandien komentuoti tiek, kiek yra penkių pastraipų pranešime spaudai. Tai man yra sudėtinga kalbėti apie tai, ką jūs sakote, kai aš nežinau nei kokie įtarimai, aš negaliu normaliai apsiginti ir panašiai. Tiesiog išeina vienas pranešimas spaudai ir tu turi trauktis iš Seimo? Ne, aš nesutinku. Yra teisinis kelias. Šiaip jau, kiek žinau kitų atvejų Lietuvoje, kur tarybos nariams buvo pareikšti įtarimai, tai procesas buvo visiškai kitoks: pirmiausia apklausia, tada įtarimai, tada gali apsiginti.
Jūsų negali apklausti, nes jūs turite Seimo nario teisinę neliečiamybę.
Galima apklausti, galima apklausti. Galima apklausti kaip liudytoją, galima apklausti kaip specialų liudytoją. Tų būdų yra pakankamai daug ir aš žinau, kad anksčiau irgi yra buvę Seimo narių, kurie buvo apklausti būtent tokiu būdu. Aš nebuvau apklaustas, dėl to aš net neįsivaizduoju, apie ką visi šitie dalykai yra.
Kitas dalykas, kiek aš matau šitą procesą, susijusį su tarybų narių veiklos išlaidomis, yra akivaizdu, kad daug interpretavimo, kaip tu interpretuoji vienokias ar kitokias išlaidas.
Bet jūs tikrai garantuotai daugiau ar mažiau žinote (ir tikriausiai dabar prikelsite atmintį), ką veikėte, kuo užsiėmėte nuo 2019 m. balandžio iki 2020 m. lapkričio, kaip rašoma prokurorų pranešime spaudai. Tikriausiai žinote, ar tuo laikotarpiu vykote į degalines ir pasinaudojote ne savo čekiais, žinote, ar buvote pateikę kažkokius suklastotus dokumentus kompensuotis išlaidas, ar ne. Tai jūs truputį informacijos turite.
Žiūrėkite, iš to, ką aš žinau, žinau savo veiklą taryboje. Mano nuomone, aš jokių pažeidimų nepadariau. Kaip ir sakiau, viskas priklauso nuo to, kaip tu interpretuoji reglamentus, įstatymus, kitus dalykus, nes šitame procese, kol nėra teisminės praktikos, interpretacijų yra pakankamai daug. Ko aš tikrai nedarysiu, galiu pasakyti visiems žurnalistams, tai aš nekomentuosiu kažkokios konkrečios detalės.
Kodėl? Todėl, kad aš turiu teisę gintis ir ta teise keliaus į teismą, į teisminį procesą. Tai, ką aš pasakysiu jums, pakomentuosiu jums apie kažkokias detales, nežinodamas tiksliai tų detalių, visa tai greičiausiai bus panaudota prieš mane tolesniame procese, kaip tą ir matome kai kurių kitų kolegų atveju. Tai aš esu linkęs apsiginti teisinėmis priemonėmis. Šitoje visoje situacijoje yra ir viešumo dėmuo, kadangi, kaip ir minėjau, aš sužinojau iš spaudos apie tai, kad keliamos kažkokios abejonės dėl mano veiklos taryboje.
Dėl rinkimų aš esu pasirengęs dalyvauti, o partija nuspręs, kaip ji mato tą situaciją. Aš sutiksiu su bet kokiu sprendimu.
Kai sakote, partija nuspręs, tai bus kažkoks susitikimas, kuriame bus sprendžiama?
Aš esu suspendavęs savo narystę partijoje, tai tikrai nežinau.
Žodžio dovanos niekas neatėmė, kalbėtis su kolegomis iš Seimo tikrai galite.
Aš susispendavau savo narystę partijoje, partija kelia kandidatus, tegul ir sprendžia. Aš nežinau, kokie bus pasitarimai, posėdžiai, kiti dalykai, juo labiau, kolegos nėra įpareigoti į juos mane kviesti. Bet kuriuo atveju man tiks bet koks sprendimas, kurį priims.