Apie rizikas sveikatai ir tai, kokių priemonių patartina imtis, studijoje kalbiname sveikatos apsaugos viceministrą Algirdą Šešelgį.
Po gaisro Alytuje pranešama apie randamus nugaišusius gyvūnus – tai nerimą kelianti žinia. Kokie gali būti ilgalaikiai ir trumpalaikiai padariniai žmonių sveikatai po šito gaisro?
Kai dega padangos, išsiskiria ne tik suodžiai, bet išsiskiria labai didelis kiekis kitų cheminių medžiagų. Jos tikrai gali turėti ilgalaikių padarinių žmogaus sveikatai. Ir būti ilgai tuose dūmuose ar gaisro židinyje, tikrai negalima ir reikia kiek įmanoma greičiau pasitraukti iš tos teritorijos. Reikia bent eiti į patalpas, kur būtų uždaryti langai, uždarytos ventiliacijos ir laukti, kol tas dūmų debesis praeis.
Kokių turite patarimų dūmų prisikvėpavusiems žmonėms, kurie turi įtarimų, kad tai gali pakenkti jų sveikatai?
Bet kuriuo atveju patiems daryti nieko nereikėtų, reikia kreiptis į gydymo įstaigą ir specialistai padės. Tų žmonių, kurie būtų atvykę į gydymo įstaigas per gaisro laiką, oficialiais duomenimis buvo aštuoni. Iš jų trims daktarai sako, kad, galimai, galėjo sveikata sutrikti dėl gaisro. O dėl kitų penkių – sveikatai sutrikimai įtakos neturėjo.
Ar visiems, kvėpavusiems dūmais, verta pasitikrinti?
Aš manau, kad bet kokiu atveju verta. Ir manau, kad yra įspėti ir gydytojai, ir žino, ką daryti.
Ką žmonės turi žinoti apie užterštą aplinką ir ar galime tikėtis tipinių susirgimų po gaisro žiūrėkite vaizdo siužete viršuje.