Apie sprendimą ilginti mokslo metus, mokymosi kokybę ir ministerijos prioritetus TV3 studijoje kalbėjo žurnalistė Jolanta Svirnelytė ir ministras Algirdas Monkevičius.
Ministre, du trečdaliai rajonų savivaldybių, merų tikina, kad tas sprendimas prailginti mokslo metus yra nepasiteisinęs, nes klasės nėra pritaikytos karščiams. Jūs sakote, kad tie rugsėjai gali pasitaikyti ir rugsėjį. Ką daryti?
Aš esu dėkingas merams, savivaldybių asociacijai, kad jie nėra abejingi ir rūpinasi. Reikia pripažinti, kad birželio mėnuo daugelyje mokyklų buvo nesėkmingas ir sudėtingas. Trukdė karščiai ir tai gali pasitaikyti ir kitu laiku. Kita vertus, man labiausiai rūpi tie sisteminiai dalykai, kad mes matytume visą ugdymo programą, ugdymo planą mokykloje, kad turėtume kiek galima sklandesnius mokslo metus, kurie gali prasidėti ir anksčiau. Pats svarbiausias dalykas yra rezultatas, ugdymo kokybė. Tai yra svarbiausia, į ką turime orientuotis, kalbėdami apie ugdymo planą.
Rezultatas yra svarbus, bet vienaip ar kitaip, dabar tie mokslo metai yra prailginti. Ne vieni tėvai skundėsi, kad vaikai eina į mokyklą vasarą, kad mokytojai neturi ko mokyti ir tie vaikai šmirinėja.
Aš manau, kad ugdymo programa ir ugdymo planas, kuriuos sudaro pati mokykla – jis gali būti suplanuotas ir birželį. Tai ne vien tik pamokos. Tai yra ir kiti dalykai. Tai nėra lengva, o daugelis mokyklų yra nepritaikytos. Aš sutinku, jog nebuvo tinkamai pasiruošta. Žiūrėdami į kitų metų perspektyvą turėtume rasti tokį sprendimą, kuris būtų orientuotas į kiekvieną mokyklą.
Tai atšauksit ar sutrumpinsit tuos mokslo metus?
Mes galėsime pagalvoti, koks būtų protingiausias sprendimas.
Bet neatmetate, kad galite sutrumpinti?
Tas sprendimas, man atrodo, yra toks mechaninis ir mokslo metų trukmė gali nieko nelemti. Aš manau, kad turėtume kalbėti apie tai, kaip organizuosime tą procesą, kad neužkirstume kelio toms mokykloms, kurios puikiai susitvarko. Na, o toms, kurioms atrodė nerealu ir sudėtinga tai padaryti, padėti ir galbūt tada galima ir kitaip tuos mokslo metus išdėstyti.