Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Nacionalinio stadiono senų griaučių griovimo darbai prasidėjo dar 2022-ųjų pradžioje, tačiau darbams pasibaigus, vilniečiai veiksmo ten nebeišvydo. Mat šiuo metu naujo daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu darbai įstrigę procedūrose.
Tulžį ant valdančiųjų nuolat liejanti sostinės tarybos opozicija sugalvojo suorganizuoti neeilinį miesto tarybos posėdį, nes turi idėjų, kaip spręsti stadiono problemas.
„Šitas projektas yra pastrigęs, pastrigęs taip, kaip mes ir planavome. <...> Jau septynis mėnesius nebevyksta niekas, arba beveik niekas. Kartais ten imituojama veikla. Laikas pripažinti, kad tai neveikia, nutraukti sutartį dėl koncesininko kaltės ir bandyti perimti šitą projektą sau“, – teigia miesto tarybos narys Aleksandras Nemunaitis.
Tad opozicija siūlo atšaukti ankstesnius tarybos sprendimus, į miesto rankas perimti visą stadiono projektą ir vėl iš naujo organizuoti viešąjį pirkimą.
„Perimti iš „BaltCap“ įmonės įmonę, kuri šiuo metu turi vienintelius vertingus 2 dalykus: projektus ir statybos leidimus. Ir atitinkamai skelbti atskirus konkursus rangos darbams“, – sako miesto tarybos narys Artūras Zuokas.
Į neeilinį opozicijos inicijuotą posėdį atvyko 17 tarybos narių. Tam, kad įvyktų posėdis, reikia bent 26. Tačiau posėdžių salėje valdantieji nepasirodė.
Sostinės meras Valdas Benkunskas aiškina, kad opozicija ne sprendžia stadiono bėdas, o prieš rinkimus politikuoja.
„Čia yra labai geras įvertinimas viso turinio, kas yra siūloma ir koks yra žanras. Turime rinkiminį laikotarpį. Turime klausimą sprendžiamą kitą trečiadienį, viskas yra labai aiškiai sudėliota, bet jeigu yra noras papolitikuoti tuščiai, man tai nieko daug nekainavo maždaug 10 minučių sušaukti posėdį, kelias minutes ateiti iki salės“, – teigia V. Benkunskas.
„Save gerbiantis miesto vadovas, turėtų bent jau išgirsti, klausytis ir pateikti į mūsų teiginius kontrargumentus, kurių jis neturi“, – sako A. Zuokas.
Benkunskas priduria, kad ir be opozicijos idėjų sugebės vėl išjudinti nacionalinio stadiono statybas.
„Objektyviai žiūrint, nėra pigesnio ir greitesnio varianto, kaip pabaigti šitą projektą, kaip jį tęsti. Tas ir yra daroma administraciniame lygmenyje, kalbantis su kitomis institucijomis ir aš manau, kad pabaiga ne už kalnų“, – tikina Vilniaus meras.
Savivaldybė taryba kitą savaitę renkasi jau į suplanuotą posėdį, kurio metu pagal Viešųjų pirkimų tarnybos pastabas bus koreguojama koncesijos sutartis. Miesto valdžiai dar reikės sulaukti ir Europos komisijos išvadų.
„Mūsų planas arba mūsų noras, kad iki birželio mėnesio viskas būtų padaryta“, – teigia V. Benkunskas.
Nacionalinį stadioną iš „BaltCap“ perimančios „Hanner“ vadovas Arvydas Avulis pasakoja, kad gali tęsti statybos darbus iš karto kitą dieną po reikalingų sprendimų priėmimo.
„Kol politikai kalba, mes laukiame, mes pasirengę, mes galime pastatyti, ir mes galim padaryti, kad stadionas veiktų ir futbolą žaistume 2026 metų rudenį. <...> Truputį apmaudu, kad dabar, kai yra pats geriausias laikas vykdyti statybas, vyksta diskusijos, kurios jau turėjo gal ir pasibaigti“, – sako A. Avulis.
Šiuo metu planuojama, kad daugiafunkcis kompleksas su stadionu kainuos apie 157 milijonus eurų.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.