• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, kalbėdama apie Kauno transporto įmonėje užfiksuotą koronaviruso protrūkį, teigė, kad kol kas serga tik tie asmenys, kuriems anksčiau buvo nustatytas koronavirusas. NVSC vadovės teigimu, asmenys tvirtina, kad laikėsi saviizoliacijos taisyklių, tačiau negalima atmesti, kad uzbekai saviizoliacijos nesilaikė. Vienas Uzbekijos pilietis gydomas Kauno klinikose, kiti – Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

4

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, kalbėdama apie Kauno transporto įmonėje užfiksuotą koronaviruso protrūkį, teigė, kad kol kas serga tik tie asmenys, kuriems anksčiau buvo nustatytas koronavirusas. NVSC vadovės teigimu, asmenys tvirtina, kad laikėsi saviizoliacijos taisyklių, tačiau negalima atmesti, kad uzbekai saviizoliacijos nesilaikė. Vienas Uzbekijos pilietis gydomas Kauno klinikose, kiti – Abromiškių reabilitacijos ligoninėje.

REKLAMA

„Laukiame rezultatų dėl didelės reikšmės sąlytį su jais turėjusių asmenų tyrimų. <...> Organizuotas visų šios įmonės transporto departamento darbuotojų ištyrimas. Nežiūrint į tai, kad šie darbuotojai turėjo mažą riziką. Šių darbuotojų yra apie 200. Jų rezultatų laukiame“, – sakė R. Lingienė.

Anot NVSC vadovės, čia didelės grėsmės nematoma, nes dar liepos 3 d., susirgus pirmajam darbuotojui, nuo to laiko visi didelės rizikos sąlytį turėjęs 31 darbuotojas buvo izoliuotas.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu asmenys laikėsi tinkamai izoliavimo režimo, tai daugiau negalime tikėtis susirgimų, tik šiame tarpe, kiek jis pasklis. Mūsų kolegos izoliacijos pažeidimų nenustatė“, – kalbėjo ji.

REKLAMA

R. Lingienės teigimu, asmenys izoliuoti tai pačiai įmonei priklausančiose patalpose, kurios atitinka būtinuosius izoliavimui keliamus reikalavimus. Aiškindama protrūkio Kauno transporto įmonėje priežastis, R. Lingienė teigė, kad keliamos dvi versijos.

„Mes laikomės pirmosios versijos, kad visi atvejai atvyko jau užsikrėtę Uzbekijoje, nes jie susirgo inkubacinio periodo laike. Žinoma, niekas negali atmesti galimybės, kad nesilaikant izoliacijos sąlygų taip pat galėjo užsikrėsti. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. Mūsų kolegos nefiksavo pažeidimų, bet tai nereiškia, kad jų nebuvo. <...> Negali būti visą parą su tais asmenimis“, – pasakojo NVSC vadovė.

REKLAMA
REKLAMA

R. Lingienės teigimu, vienas iš asmenų gydomas Kauno klinikinėje ligoninėje, kiti izoliuoti Abromiškių reabilitacijos ligoninėje, kurioje gydomi silpnomis COVID-19 ligos formomis sergantys asmenys.

Vienas iš pirmadienį užfiksuotų įvežtinių atvejų yra nustatytas tolimųjų reisų vairuotojui iš Ukrainos.

„Panašu, kad tai tampa problema“, – pasakojo NVSC vadovė.

R. Lingienės teigimu, visiems į Lietuvą atvykstantiems asmenimis išsitirti nuo koronaviruso yra rekomenduojama. Paklausta, ar nereikėtų griežtinti šios tvarkos, NVSC vadovė tikino, kad tai klausimas politikams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kas liečia mūsų kompetenciją, tikrai parengsime rekomendacijas ir aktyviai bendradarbiausim su darbdaviais, kad jie atkreiptų dėmesį į tuos dalykus. <..> Stebime situaciją kiekvieną dieną, jeigu ji blogės ar matysime, kad ji reikšminga, kreipsimės į Sveikatos apsaugos ministeriją“, – sakė R. Lingienė.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė teigė, kad tyrimai atliekami ir įmonės darbuotojams, ir užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą įsidarbinti transporto įmonėje.

REKLAMA

Jos teigimu, iš Uzbekijos atvyko 24 asmenys, iš jų 18 užsikrėtė koronavirusu. Anot O. Ivanauskienės, iš Uzbekijos į įmonę atvyko ir daugiau vairuotojų iki liepos 2 d., jie jau išvyko į reisus. O. Ivanauskienės tvirtinimu, iš Uzbekijos atvykę asmenys turėjo vaikščioti tik po įmonės mokymų bazę ir greta jos esančią teritoriją.

„Jie tikrai niekur nespėjo ir nebuvo išvykę į miestą“, – sakė NVSC atstovė.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Kaune įmonėje „Hegelmann Transporte“ antradienį registruotas koronaviruso protrūkis – infekcinė liga iš viso nustatyta 18 asmenų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

„Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš porą dienų“, – teigiama pranešime.

Anot ministerijos, pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Kaip teigia SAM, šiuo metu visi užsikrėtusieji yra izoliuoti. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NSVC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti, Kauno bendrovėje ištestuoti apie 200 asmenų, galimai turėjusių kontaktą su užsikrėtusiais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O. Ivanauskienė teigė, kad įmonė laikinai stabdo veiklą.

„Ją sustabdys, kol tyrimų rezultatų sulauks. Atliekama patalpų dezinfekcija“, – sakė O. Ivanauskienė.

Antradienį paimti tyrimo mėginiai dar 180 žmonių. Jie visi priskiriami jau žemai rizikai, tačiau laukdami rezultatų jie taip pat turi izoliuotis.

Visą transliacijos įrašą galima stebėti čia:

Apie pirmąjį atvejį šioje įmonėje NVSC pranešė praėjusią savaitę – ketvirtadienį, apie antrąjį – šį pirmadienį.

REKLAMA

Oficialiais antradienio duomenimis, koronavirusu iš viso Lietuvoje užsikrėtė 1875 žmonės, tebeserga 213 asmenų, 1571 – pasveiko.

Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras teigė, kad pagrindinė užduotis šiai dienai – maksimaliai suvaldyti situaciją lokaliame koronaviruso židinyje.

REKLAMA

„Kol kas tai vyksta sklandžiai. Laukiame naujausių tyrimų duomenų, kuriais vadovaudamiesi nedelsiant imsimės tolesnių veiksmų. Tyrimų rezultatus tikimės gauti artimiausiomis valandomis. Išsamių asmens duomenų apie tiriamus žmones teikti negalime, tačiau patvirtiname, kad be Uzbekijos Respublikos piliečių taip pat ištirta beveik pusšimtis ukrainiečių, dirbančių toje pačioje bendrovėje.

Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Kauno miesto meras šiandien kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovą, sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą su siūlymu parengti teisės aktą, kuriuo būtų numatytas privalomas asmenų, atvykusių iš trečiųjų šalių, ištyrimas mobiliuosiuose patikros punktuose dėl koronaviruso infekcijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat siūloma įtvirtinti pareigą darbdaviams užtikrinti tinkamas apgyvendinimo sąlygas iš trečiųjų šalių į Lietuvą atvykusiems darbuotojams. Pasak Visvaldo Matijošaičio, tokie sprendimai padėtų toliau efektyviai valdyti epidemiologinę situaciją ir ženkliai prisidėtų užkertant kelią panašiems COVID-19 protrūkiams tiek Kauno mieste, tiek ir kitose šalies savivaldybėse“, – teigė P. Keras.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Taip pat įtraukti papildomi simptomai, tai staigus uoslės ar skonio praradimas ar susilpnėjimas. Mažiau specifiški simptomai – galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas ar viduriavimas.

Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi asmenys, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų