• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Agnė Širinskienė palieka valstiečių partiją ir frakciją Seime

antradienį jungsis prie Regionų frakcijos

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė, parlamentarė Agnė Širinskienė pirmadienį pranešė paliekanti „valstiečių“ partiją ir frakciją Seime.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė, parlamentarė Agnė Širinskienė pirmadienį pranešė paliekanti „valstiečių“ partiją ir frakciją Seime.

REKLAMA

„Priėmiau tikriausiai sunkiausią gyvenime sprendimą. Sprendimą, kuris, deja, bet brendo ne vienerius metus.Palieku LVŽS frakciją ir partiją. Suprantu, kad tai visus nustebins, šokiruos, kels daug klausimų ir spėliojimų, o norintiems pakenkti LVŽS sukels daug džiaugsmo ir galimybę įkąsti“, – komentare feisbuke teigė parlamentarė.

„Pastaroji aplinkybė ir buvo tai, kas labai ilgą laiką sulaikydavo nuo tokio žingsnio bei ragino bandyti susigyventi ir viską vertinti dar ir dar kartą“, – pridūrė ji.

Kritika partiečiams

Politikės teigimu, jos netenkina „frakcijos Seime darbas ir jo vadyba“. Pasak jos, nors frakcijoje buvo keliolika darbo grupių, iš jų dirbo tik viena.

REKLAMA
REKLAMA

A. Širinksienė kritikavo ir opozicijoje esančių bendražygių įstatymines iniciatyvas: „LVŽS narių rankomis į Seimą atneštas ir registruotas samagono varymą įteisinantis įstatymas (...). Dabar jau antrą savaitę murgdysimės Seimo narių automobilių nuomos už valstybės biudžeto lėšas skandale.“

REKLAMA

„Tik trys frakcijos nariai nepritarė šios privilegijos sugrąžinimui. Dabar frakcija prabilo apie būtinybę didinti Seimo narių atlyginimus. LVŽS svetimas valdžios troškimas, esame vertybių partija, kas nuolat deklaruojama, bet, panašu, antroje kadencijoje frakcijos nariams asmeninės naudos troškimas nėra svetimas, o automobilių už valstybės pinigus įsigijimas yra vertybė“, – rašo „valstietė“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip antrąją pasitraukimo priežastį ji įvardijo darbą šešėlinėje Vyriausybėje. Politikės teigimu, šešėliniai ministrai buvo vangūs teikiant siūlymus ir pristatant savo iniciatyvas.

„Kadangi teko kuruoti šešėlinės Vyriausybės posėdžių darbotvarkių sudarymą, mano elektroninis paštas puikiai atsimena, kiek ir kokių iniciatyvų bei kuris kolega šešėlinis ministras turėjo ir siuntė. (...) Negavus pasiūlymų, tekdavo sėsti ir pačiai rengti šešėlinės Vyriausybės dokumentus, siunčiamus raštus ar jos siūlomus projektus“, – dėstė politikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji kritikavo „kone visuotiniu patapusį idėjų ir noro dirbti nebuvimą“, akcentuodama, jog šešėliniai ministrai neturėtų tikėtis, kad už juos viską padarys kažkas kitas.

„Prakeiksmai posėdžių salėje“

Kaip trečiąją pasitraukimo priežastį A. Širinskienė įvardijo pavydą: „Jo politikoje ypač daug ir pavydi daugiausia tie, kurie nededa jokių pastangų. Žinau, ką reiškia, kai tau pavydi kad ir kiekvienos bent kiek labiau pavykusios laidos, portalo antraštės. Žinau tą jausmą, kai po tavo interviu apsimetant, jog tavęs nemato, demonstratyviai ir pretenzijų kupinu balsu partijos pirmininko klausiama: kodėl ją kvietė į laidą?“

REKLAMA

„Ir žinau, kokia isterija buvo ir yra šiuo klausiamu keliama pastaruosius ketverius metus, kai kalbama už mano akių. Kaip problemos sprendimo išeitį, girdėjau ir pasiūlymą kitą kartą duoti blogesnį interviu, nes prieš tai buvęs „geras“ sukėlė kolegų pavydą“, – teigė ji.

Anot parlamentarės, jai „teko išgirsti prakeiksmus posėdžių salėje“, sužinoti, kad „valstiečių“ senbuviai bando drausti su ja bendrauti kitiems nariams. Parlamentarė teigė, jog jai buvo uždrausta žiūrėti į pirmininkaujantį plenariniams posėdžiams.

REKLAMA

„Čia mes kalbame apie Seimą, ne apie įkalinimo įstaigą su kalinių subkultūrom, tik primenu“, – sakė A. Širinskienė.

Ji taip pat teigia gavusi vadovybės nurodymų nevaikščioti pagrindine Seimo laiptine prie plenarinių posėdžių salės, o į ją eiti aplinkiniais atsarginiais įėjimais, nes tada mažiau matys žurnalistai.

Politikė teigė esanti dėkinga LVŽS pirmininkui Ramūnui Karbauskiui „už jo ištikimybę vertybėms, atsidavimą ir besąlygišką pasiaukojimą valstybės kūrimui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Katalikų teologiją ir teisę baigusi, humanitarinių mokslų daktarės laipsnį turinti A. Širinskienė į politiką atėjo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga per 2016 metų Seimo rinkimus.

Praėjusią kadenciją ji vadovavo Seimo Sveikatos reikalų, po to – Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Šią kadenciją jį yra Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja.

Širinskienė norėtų jungtis prie Regionų frakcijos

Opozicinę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) palikusi parlamentarė Agnė Širinskienė norėtų jungtis prie kitos opozicinės – Lietuvos regionų – frakcijos.

REKLAMA

Regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė BNS sakė pirmadienį sulaukusi A. Širinskienės skambučio, jos sutarė, kad antradienį Seimo narė atneš prašymą priimti į frakciją.

„Nematyčiau, kad rastųsi kokių nors kliūčių (priimti A. Širinskienę – BNS). Esame pasiskelbę, jog esame atvira frakcija ir laukiame tų žmonių, kuriems rūpi regionai, regioninė politika, nes tuo tikslu susibūrė mūsų frakcija“, – teigė R. Tamašunienė.

REKLAMA

„Situacija tokia, kad tokių persimetimų žodžių su kitais Regionų frakcijos atstovais buvo, bet aš tokių sprendimų tikrai nepriiminėjau ir manau, kad būtų nesąžininga juos priiminėti, kol nebuvau palikusi LVŽS frakcijos, nes aš nesu tas žmogus, kuris kažką daro kažkam už nugaros. Apie mano galimą sprendimą ir  partijos pirmininkas, ir seniūnė žinojo tikrai daugiau nei prieš mėnesį kažkokio veikimo užkulisiuose aš nedariau, bet kai tik prisiskambinsiu R. Tamašunienei, manau, mes pasikalbėsim, nes kitos galimybės ieškoti kitos frakcijos nebematau“, – BNS sakė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Širinskienė teigė, jog su Lietuvos regionų frakcijos atstovais ją sieja požiūris į šeimos, socialinę politiką.

„Manau, kad su Lietuvos lenkų rinkimų sąjungos, Lietuvos regionų partijos politikas sutampa mano požiūris į šeimos, į socialinius klausimus, skurdo mažinimą. Mes visi dirbome vienoje Vyriausybėje, esame buvę vienoje valdančiojoje daugumoje, tai tikrai esame tuos taškus nusigludinę, bet čia reikės frakcijos sprendimo (dėl priėmimo) sulaukti“, – teigė A. Širinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų