Nepriklausomybės atkūrimo dieną prezidentas Gitanas Nausėda šventė su tauta. Gedimino prospektu milžinišką Lietuvos trispalvę nešė vaikų apsuptyje. Bet noras būti su žmonėmis ir greta vaikų, pakišo koją. Vienas berniukas, priėjęs prie prezidento, paprašė nufilmuoti trumpą vaizdo sveikinimą draugui.
„Sveikas, drauge... koks vardas? — Mellstroy. — A, Mellstroy. Nu tai sveikinu su... su kuom, su gimtadieniu, ar su Kovo 11-ąja? — Kovo 11-ąja. — Su Kovo 11-ąja sveikinu tave. — Dėkui labai“, – vaizdo įraše girdimas pokalbis tarp Prezidento ir vaiko.
Atrodo gražus šalies vadovo poelgis, bet vėliau paaiškėjo, kad Nausėda buvo, liaudiškai tariant, prigautas. Nes Nausėda pasveikino Mellstroyjų, kuris yra garsus baltarusių blogeris, darantis transliacijas internete.
Tik jo kuriamas turinys švelniai tariant ne koks – sėkėjams yra rodęs išgertuves, narkotikų vartojimą, mokėjo pinigus benamiams, ir kitiems žmonėms, kad šie tarpusavyje muštųsi, nevengia koneveikti kitų, o labiausiai išgarsėjo, kai tiesioginės transliacijos metu jis sumušė merginą. O neseniai sekėjams pasiūlė ir užsidirbti.
„Aš noriu pasiūlyti, minimum 2 milijonus dolerių, už bet kokios šalies prezidento pasisveikinimą. Jeigu prezidentas, bet kokios šalies, absoliučiai bet kokios, p***ui, bet koks prezidentas perduos man linkėjimų, tai, b**t, minimum 2 mln. dolerių noriu pasiūlyti. Čia mažiausiai, n***ui“, – tvirtino veikėjas.
Širinskienė: „Reikia atsargiau su berniukais“
Vargu ar interneto veikėjas iš Baltarusijos Prezidentą Nausėdą jį pasveikinti privertusiam berniukui sumokės pažadėtus milijonus, bet Nausėdos nuotykiai Seime pralinksmino ne vieną politiką.
„Matyt, reikia Prezidentui atsargiau su tais berniukais bendrauti, pastaruoju metu, bet jeigu vertinant rimtai, tai iš tiesų gali atsitikti bet kuriam politikui, prie kurio prieina ir vaikai, ir suaugę, ir nori nusifotografuoti“, – vertina Seimo narė Agnė Širinskienė.
„Iš vienos pusės juokinga istorija, iš kitos pusės tikrai neskani istorija, kai žinome, kas yra tas užsakovas, kuris atsiuntė tą berniuką, trečia vertus, niekas neapsaugotas nuo tokių istorijų, ypač prieš artėjančius prezidento rinkimus, daug kas gali būti suinteresuotas patrolinti“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Ant provokatorių kabliuko iš Rusijos, prieš keletą metų buvo pasimovęs ir konservatorius Žygimantas Pavilionis. Tik jo atveju, rusai panaudojo specialią programą – ji pakeitė pašnekovo veidą ir balsą. Taip rusai apsimetė žinomu opozicionieriumi, o Pavilionis jiems paatviravo apie politiką, gyrėsi esąs labai įtakingas. Vėliau įrašą paviešino, nors konservatorius manė, kad kalbasi privačiai.
Vis tik dalis žmonių iš Nausėdos juokiasi, kad jam koją ir vėl pakišo berniukas. Prieš ketverius metus, Velykiniame sveikinime prezidentas viešai papasakojo, kad buvo susidūręs su berniuku: „Prieš keletą dienų, sutikau kokių 9-10 metų berniuką. Kuris manęs be užuolankų paklausė: Prezidente, ar mes pasveiksime?“
Ir toliau dalinsis asmenukėmis su vaikais
Po tokio pasakymo, feisbuko burbulas, nemėgstantis Nausėdos, puolė tyčiotis iš jo ir berniuko. Ir iki šiol vis pasijuokia, kad prezidentas bendrauja su mažais berniukais.
„Nepaisant to, kad vakar Nepriklausomybės aikštėje į prezidentą kreipęsis vaikas nuslėpė kokiu tikslu prašo perduoti linkėjimų savo „draugui“, Prezidentas ir toliau dalinsis asmenukėmis su to prašančiais vaikais ir suaugusiais“, – BNS komentavo Prezidentūra.
„Šiaip politikai, bet ypač aukšto rango politikai, asmenukių pasidaro šimtais. Ir man teko ne kartą, ir premjeru būnant, ir dabar, žmonės prieina, ir vaikai, ir seni, sako, ar galime nusifotografuoti. Nu ir aš nežinau to žmogaus, nepažįstu, bet kaip dabar atsakyti, kažkada bandžiau taip elgtis, nu tiesiog žmonėms, kaip įžeidimas gaunasi“, – teigia „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.
Praėjusią kadenciją, kai premjeru buvo Skvernelis, Vyriausybė teikė įstatymo projektą, kad už šalies vadovų apsaugą atsakinga Vadovybės apsaugos tarnyba, saugotų ir valstybės lyderių autoritetą.
Tuomet Skvernelio patarėjas, dabar dirbantis Nausėdos komandoje, argumentavo, kad apsaugos darbuotojai galėtų perspėti šalies vadovus, jeigu, pavyzdžiui, su jais nori nusifotografuoti žmogus, kurio reputacija bloga. Bet po kritikos bangos, šią nuostatą Vyriausybė išbraukė.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.