Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kritikos ir protestų sulaukęs naujasis kultūros ministras Ignotas Adomavičius sako nematantis prasmės trauktis iš posto. „Nemuno aušros“ deleguotas ministras nurodo, kad žada susitaikyti su kultūros darbuotojų ir menininkų bendruomene, tačiau kiek tai truks, anot jo, parodys tik laikas.

Kritikos ir protestų sulaukęs naujasis kultūros ministras Ignotas Adomavičius sako nematantis prasmės trauktis iš posto. „Nemuno aušros“ deleguotas ministras nurodo, kad žada susitaikyti su kultūros darbuotojų ir menininkų bendruomene, tačiau kiek tai truks, anot jo, parodys tik laikas.

REKLAMA

„Aš tik pradėjau dirbti, pirmos dienos. Tai aš nematau tam prasmės“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė I. Adomavičius, paklaustas, ar matant sektoriaus pasipiktinimą nežada trauktis iš pareigų.

„Puikiai galiu sujungti bendruomenę, išgirsti Kultūros ministerijos darbą kaip administratorius ir tikrai puikiai administruoti Kultūros ministeriją, kuri veda pagrindinę kultūros politiką“, – kalbėjo jis, nurodydamas, kodėl yra tinkamas eiti užimamas pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras nurodė, kad ieško kontakto su nepasitenkinimą reiškiančia kultūros bendruomene, tačiau pažymėjo – tarp jų yra ir paramą jam reiškiančių žmonių.

REKLAMA

„Tikrai daugelis meno atstovų nori bendrauti, padeda ir palaiko“, – sakė jis, nekonkretizuodamas, iš ko jaučia palaikymą.

„Aušrietis“ pabrėžė – prieš jį protestuoja tikrai ne visa kultūros bendruomenė.

„Ne visa bendruomenė turi tiek daug priėjimo prie didžiosios žiniasklaidos arba viešųjų priemonių, tai galbūt supraskime tą žinutę, kad kiekviena banga kelia kitą bangą ir kartais įsijauti pats“, – užsiminė jis, nedetalizuodamas, ką turi omenyje.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu klausiamas, kaip reaguoja į atvejus, kai nuo Kultūros ministerijos bei Prezidentūros atsiriboja įvairūs menininkai bei organizacijos, I. Adomavičius neslėpė, kad tai jį liūdina.

„Labai liūdna, bet tikėkimės, kad su bendruomene rasime bendrą kalbą ir tuos pakeltus tiltus nuleisime, vėl bandysime grįžti prie bendro dialogo ir bendro darbo“, – kalbėjo ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbta ir anksčiau, šią savaitę I. Adomavičius žada susitikti su keturių kultūros sektoriaus profesinių sąjungų atstovais. Ministras nurodė, kad kol kas konkretūs susitikimų laikai tebederinami.

Paaiškino, dėl ko atsiprašė bendruomenės

Praėjusią savaitę I. Adomavičius socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje atsiprašė kultūros bendruomenės. Klausiamas, kodėl, ministras priminė praėjusią savaitę daug kritikos sulaukusį jo pasisakymą Prezidentūroje.

REKLAMA

„(Atsiprašiau dėl – ELTA) benefiso Prezidentūroje, kuris galbūt ne vietoje ir ne laiku buvo. Tikriausiai, ne patirtis kaip turėtų būti, kas turėtų būti Prezidentūroje. Ten turėtų būti labiau aiškiau dalykai nustatyti, o ne benefisas“, – aiškino jis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę šalies vadovui paskyrus „aušrietį“ Ignotą Adomavičių naujuoju kultūros ministru, kilo pasipiktinimo banga – keliami klausimai dėl politiko kompetentingumo, taip pat kritikuotas ministro pasisakymas po susitikimo su prezidentu.

REKLAMA

Ketvirtadienį Simono Daukanto aikštėje buvo surengtas protestas – bene tūkstantis susirinkusių kultūros sektoriaus atstovų reikalavo, kad ministerijai vadovautų kompetentingas, jų interesus tinkamai atstovaujantis profesionalas, kad institucija neliktų „Nemuno aušros“ rankose. Kultūrininkai taip pat platina ir peticiją – ją jau pasirašė per 57 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu ir toliau nebus išgirsti prezidento bei premjerės, menininkai žada spalio pradžioje rengti įspėjamąjį streiką.

Be to, po I. Adomavičiaus paskyrimo ministru, nuo Prezidentūros atsiribojo ne viena kultūros organizacija ir iniciatyva – pavyzdžiui, Europos šalių kino festivalis „Scanorama“, Vilniaus knygų mugė atsisakė Gitano Nausėdos globos.

Siekiant spręsti susiklosčiusią situaciją, šią savaitę prezidentas G. Nausėda žada susitikti su protestuojančia kultūros bendruomene.

REKLAMA
Ruginienė nemoka skaityti Lietuviškai.
Apie kokį premjėrės postą buvo galima kalbėti.
Socialdemokratai jūs sveiko proto?
Adomovičius kolaborantas ir nežmogis kuris daro gėda Lietuvai paskirtas kultūros ministru?
Jūs ten visai smegenys pragėrėt? Ši vyriausybė yra pati blogiausia Lietuvos istorijoje.
eik salmonelių naikint iš makaronų-verti
eik salmonelių naikint iš makaronų-verti
tave palaiko kultūros bendruomenė tiek,kiek tave palaiko klasiokai,tavo mokytojai,kursiokai,manipuliatoriau,
nuo tavęs tik tvaikas
ne s tu žemaitaičio vaikas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų