Laikyti matematikos egzaminą šiemet pasirinko 15 tūkst. 293 kandidatai, egzaminas rengiamas 176 centruose, praneša Nacionalinė švietimo agentūra.
Dalis iš egzamino išėjo anksčiau
Valandą anksčiau iš egzamino išėję Tuskulėnų gimnazijos abiturientai Žygimantas ir Aurelija sako, kad matematikos egzaminas buvo daug sunkesnis nei jie tikėjosi.
„Man asmeniškai egzaminas buvo labai sunkus, kadangi mokiausi matematiką B lygiu, o dauguma užduočių buvo A lygio, pavyzdžiui, vektoriai ir panašiai. Tikėjausi sunkaus, kadangi, kaip ir sakoma, kas antrais metais egzaminas būna sunkesnis. Bet bus kaip bus, jau nieko negaliu padaryti“, – sako Aurelija.
Antrindamas Aurelijai, Žygimantas sako, kad šis egzaminas kėlė itin daug streso, bet viliasi išlaikyti, nes uoliai jam ruošėsi.
„Sekėsi visai normaliai, nu gal 10 taškų bus, gal išlaikysiu. Man svarbiausia išlaikyti, nes matematikos nemoku, toks penkiasdešimt ant penkiasdešimt.
<…> Man matematikos ir lietuvių egzaminai kėlė daugmaž tiek pat streso. Betgi lietuvių svarbiau, nes reikia atestato, o čia ir be matematikos baigti galima“, – sako Žygimantas.
Praėjusių metų egzaminas abiem abiturientams pasirodė lengvesnis.
„Šis tikrai buvo sunkus, toks, koks buvo prieš du metus, kai dauguma moksleivių neišlaikė. Manau, kad šiais metais turėtų būti taip pat, nebent kiti abiturientai labai gerai pasiruošė. Bet man matematikos egzamino reikia tik dėl finansuojamos valstybės vietos“, – priduria Aurelija.
Dar šį rudenį Aurelija tikisi įstoti į Mykolo Riomerio universiteto teisės ir ikiteisminio proceso studijas, o Žygimantas į teisės studijas Vilniaus universitete.
Egzamino metu „sproginėjo galva“
Kita naujienų portalo tv3.lt kalbinta abiturientė Ugnė sako, kad išvydus matematikos egzamino užduotis „sproginėjo galva“.
„Skauda širdį, sielą, pasakysiu tik taip. Galvojau, kad bus geriau. Kiek išsprendžiau, pasiskaičiavau, kad turėtų būti padaryta teisinga, jei noriu išlaikyti. <…> Kažkur 70 proc. užduočių kažkur neišsprendžiau. Tiesiog nesupratau kai kurių užduočių, tikėjausi, kad bus užduotys, kurias sprendžiau dažniau“, – pasakojo ji.
Egzaminui abiturientė ruošėsi ilgai: sprendė ankstesnių metų užduotis, lankė privačias pamokas pas korepetitorių.
Ką veiks po mokslų, sako Ugnė dar neapsisprendusi: „Galvojau, kad gal ir stosiu kažkur, bet po matematikos egzamino reikės paimti laisvus metus“.
Vilniaus Gabijos gimnazijos abiturientui Dovydui egzamine sunkiausia pasirodė trečioji dalis ir joje esantys geometrijos uždaviniai.
„Kaip supratau, mūsų karta pateko į sunkesnius egzaminus. 2020-aisiais buvo toks sunkus, tai ir šiais“, – kalbėjo jis.
Egzaminui abiturientui sako ruošęsis tiek kartu su bendraklasiais spręsdamas egzaminus klasėje, tiek savarankiškai lankydamas virtualias „Digiklasės“ pamokas.
„Kaip suskaičiavau, turėčiau gauti 20-30 balų“, – nurodė jis.
Šių metų matematikos egzamino užduotys pasirodė sunkios ir Kornelijai. Moksleivė sako išsprendusi ne visas užduotis, nes kai kurioms ji nebuvo pasiruošusi.
„Nepasakyčiau, kad man šis egzaminas būtų kėlęs daugiau streso, nes jis man nėra svarbus. Svarbesni – anglų, lietuvių kalbos egzaminai. Į šį egzaminą neįdėjau daug pastangų, nes man stojant į universitetą jo nereikia“, – pridūrė Kornelija.
Po pirmojo valstybinio brandos egzamino – lietuvių kalbos ir literatūros egzamino abiturientai kalbėjo girdėję apie sukčiavimo atvejus.
Šįsyk mokiniai sako tokių ženklų nepastebėję, nes „buvo baisu net galvą pakelti“.
Egzamino užduotį sudaro trys dalys, yra galima surinkti 60 taškų.
Matematikos valstybiniame brandos egzamine galima naudotis skaičiuotuvu be tekstinės atminties, t. y. skaičiuotuvu, kurio klaviatūra neturi viso lotyniškojo raidyno ir skaičiuotuvo ekrane gali būti matomos viena arba dvi eilutės, iš kurių viena skirta veiksmui užrašyti, kita – atsakymui pateikti.
Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 1 dieną ir truks iki birželio 23 dienos. Šios egzaminų sesijos rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 dienos.
Švietimo agentūros duomenimis, brandos egzaminus šiemet iš viso laikys 27 tūkst. 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleivis.