Legendinė grupė „Scorpions“ nusprendė baigti savo karjerą, kaip patys sako, pakilime. „Muzikos jums kūrimas buvo malonumas, mūsų gyvenimo tikslas, mūsų aistra, ir mums labai pasisekė, kad galėjome tą daryti“, - laiške savo gerbėjams rašo grupės nariai.
Pastaruosius kelis mėnesius „Scorpions“ įrašinėjo naują albumą „Sting in the Tail“. Pasak grupės narių, tai buvo nuostabus laikas, parodęs, koks galingas ir kūrybingas gali būti jų darbas. „Tačiau buvo ir kitas jausmas: mes norime padėti tašką nepaprastoje „Scorpions“ karjeroje, kol esame viršūnėje“, - aiškina grupės nariai, dėkodami už tai, kad jie vis dar jaučia tą pačią aistrą muzikai, kaip ir prasidedant jų muzikinei kelionei. „Būtent todėl dabar mes sutarėme, kad tai bus mūsų kelio pabaiga. Mes baigiame karjerą su albumu, kurį laikome vienu geriausių per visą mūsų istoriją, ir turu, kurį pradėsime savo gimtojoje Vokietijoje, o per ateinančius kelerius metus apsilankysime penkiuose žemynuose“.
„Ačiū jums už jūsų nesibaigiančią paramą visais šiais metais“, - į gerbėjus kreipiasi „Scorpions“. „O dabar... teprasideda vakarėlis ir pasiruoškite „Sting in the Tail““.
Biografija
Geriausiai žinomi už savo 1984-ųjų metų albumą „Rock You Like a Hurricane“ ir 1990-ųjų baladę „Wind of Change“, vokiečiai rokeriai „Scorpions“ per savo karjerą pardavė daugiau nei 22 milijonus įrašų, taip tapdami viena iš sėkmingiausių Europoje (neskaitant Anglijos) susikūrusių roko grupių.
Grupės veikla prasidėjo dar 1969-aisiais, kai ją įkūrė Rudolfas Schenkeris, o pradinę sudėtį sudarė ritmo gitara grojęs vokalistas, jau minėtasis Schenkeris, pagrindinis gitaristas Karl‘as-Heinzas Follme‘is, bosistas Lotharas Heimbergas ir būgnininkas Wolfgangas Dziony. 1971-aisiais jaunesnysis Schenkerio brolis Michaelas prisijungė prie grupės, kaip pagrindinis vokalistas, o naujuoju vokalistu netrukus tapo geras jo draugas Klausas Meine. 1972-aisiais šis kolektyvas įrašė albumą „Lonesome Crow“, kuris buvo panaudotas Vokietijos kino juostos „Das Kalte Paradies“ garso takelyje. Nors į klausytojų ausis prasimušti taip jiems nepavyko, 8-ojo amžiaus pradžios roko grupė „UFO“ pastebėjo Michaelo Schenkerio sugebėjimus groti gitara ir pasamdė jį savo įrašams – taigi, jis grupę paliko 1973-aisiais. Michealą pakeitė kitas gitaristas Uli Jonas Rothas ir jo padedama grupė kartu su leidybine kompanija „RCA“ išleido keturis albumus iš eilės: „Fly to the Rainbow“ (1974 m.), „In Trance“ (1975 m.), „Virgin Killer“ (1976 m.) bei „Taken by Force“ (1977 m.). Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose šiems albumams ne itin sekasi, nemažo populiarumo jie sulaukė Japonijoje.
Pasirodant albumui „Taken by Force“, grupę dėl nesutampančio požiūrio į muzikinę kryptį palikti nusprendė Rothas – jis įkūrė kitą kolektyvą „Electric Sun“. „Tokyo Tapes“, dvigubas gyvas albumas, kurį Tokijuje grupė įrašė dar su Rothu, pasirodė 1978-aisiais. Netrukus po Rotho pasitraukimo, iš „UFO“ dėl nuolatinio alkoholio vartojimo buvo išmestas Michaelas Schenkeris, todėl 1979-aisiais jis grįžo groti kartu su „Scorpions“. Tuo pat metu buvo pasirašyta leidybinė sutartis su „Mercury“ įrašų kompanija. Tais pačiais metais grupė išleido albumą „Lovedrive“ ir pirmą kartą išsirengė į gastroles po Ameriką, tačiau albumui nepavyko sulaukti sėkmės už Atlanto, mat parduotuvės uždraudė jį dėl per daug seksualaus viršelio. Vis dar kovodamas su savo priklausomybe narkotikams ir alkoholiui, Michae‘as kelis kartus praleido grupės koncertinius pasirodymus ir jo nebuvimo vakarams jo pavaduotoju buvo pasamdytas gitaristas Matthiasas Jabsas. Michaelas galiausiai antrą kartą pasitraukė iš grupės, kai tapo aišku, kad kolektyvo vilčių jis taip ir nepateisina.
Taigi, tuomet „Scorpions“ atrodė taip: vokalistas Klaus Meine, ritmo gitaristas Rudolfas Schenkeris, pagrindinis gitaristas Matthiasas Jabsas, bosistas Francisas Buchholzas ir būgnininkas Herman‘as Rarebell‘as. 1980-aisiais grupė išleido albumą „Animal Magnetism“ bei išsirengė į dar vienas pasaulines gastroles. Netikėtai albumas „Animal Magnetism“ Jungtinėse Valstijose pasiekė „auksinio“ statusą ir „Scorpions“ netrukus jau darbavosi studijoje, kur įrašinėjo naują savo darbą. Visgi, vėl iškilo problemų ir projektą teko atidėti, mat Meine prarado savo balsą ir jam teko atlikti balso stygų operaciją. Daugelis manė, kad Meine buvo atleistas iš grupės, o jo vietoje jau darbuojasi metalo muzikos vokalistas Donas Dokkenas. „Scorpions“ įrodė, kad tokie gandai nėra tiesa, kai jie kartu su Meine sugrįžo 1982-aisiais, išleisdami albumą „Blackout“, savyje turėjusį kultinį hitą „No One Like You“. Didelės sėkmės visame pasaulyje sulaukęs diskas vien Amerikoje buvo parduotas didesniu nei milijono kopijų tiražu. Bet dar populiaresniu nei „Blackout“ tapo po jo sekęs albumas „Love at First Sting“, pavertęs juos tikromis superžvaigždėmis. Diskas, pasirodęs 1984-aisiais, pristatė „MTV“ hitu tapusį „Rock You Like a Hurricane“, o galiausiai pasiekė ir du kartus platininio statusą. Grupė po albumo pasirodymo išsirengė į vienas sėkmingiausių savo koncertinių gastrolių, kurios gerbėjus nustebino didžiule energija ir įspūdingais šou elementais.
1985-aisiais išleidę albumą „World Wide Live“, grupės nariai nutarė padaryti ilgą pertrauką ir ištisus du metus muzikos versle jų nebuvo girdėti. Dešimtasis studijinis jų darbas, „Savage Amusement“, galiausiai pasirodė 1988-aisiais, o hitu tapusi baladė „Rhythm of Love“ atnešė jiems dar vienus šlovės metus. Visgi, sėkmingiausias komerciškai iki šiol yra 1990-aisiais išleistas diskas „Crazy World“, kurio didžiausią hitą – baladę „Wind of Change“ – ko gero, žino kiekvienas save gerbiantis muzikos mylėtojas.
Nieko nuostabaus, kad „Crazy World“ tapo paskutiniuoju sėkmingu „Scorpions“ įrašų Jungtinėse Valstijose. Tol kol 1993-aisiais rokeriai išleido naują savo albumą „Face the Heat“, daugelis gernėjų jau buvo praradę susidomėjimą grupe – tą lėmė alternatyviosios muzikos sprogimas paskutiniojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžioje. „Face the Heat“ galų gale pasiekė „auksinio“ statusą, o 1995-aisiais grupė išleido dar vieną „gyvos“ muzikos albumą „Live Bites“. Vėliau, 1996-aisiais, į pagalbą pasitelkę bosistą Ralphą Rieckermanną ir būgnininką Jamesą Kottaką, jie išleido diską „Pure Instinct“. „Mercury Records“ surinko ir į vieną dvigubą albumą 1997-aisiais sudėjo visas geriausias grupės dainas, pavadindami jas „Deadly Sting: The Mercury Years“. 1999-ųjų vasarą pasirodė pop ir techno eksperimentų albumas „Eye II Eye“, 2000-ųjų rudenį senieji rokeriai sugrįžo su disku „Moment of Glory“. Kitais metais jie išleido koncertuose įrašytą albumą „Acoustica“. 2004-aisiais pasirodė „Ubreakable“, apie kurį kalbėdami kritikai sakė, kad grupė grįžo prie savo tikrųjų šaknų po kelių eksperimentinių albumų. Po 3 metų „Scorpions“ pristatė „Humanity: Hour I“.
Scanpix nuotraukos
Rock You Like A Hurricane
Scorpions | MySpace Music Videos
Wind Of Change
Scorpions | MySpace Music Videos