Advokatė rašė, kad apie darbo teisę pasakoja taip, kad supranta net maži vaikai.
Iš pradžių kūrė turinį „Instagram“
Evelinos kelionė į „TikTok“ prasidėjo nuo „Instagram“ paskyros susikūrimo. Ten moteris pusantrų metų kūrė įvairiausią naudingą turinį apie darbo teisę. Tačiau atėjo diena, kai Evelina ryžosi pasidalinti turiniu naujoje platformoje.
„Iš pradžių maniau, kad neisiu į šią platformą, nes „TikTok“ atrodė nelabai solidžiai, o mes advokatai, galbūt turėtumėme kažką rimčiau daryti.
Bet paskui pagalvojau, kad ateis laikas, kai „TikTok“ bus pakankamai solidi platforma ir jeigu aš į ją įeisiu dabar, tai bus geresnis rezultatas negu tuomet, kai į ją bandys įeiti visi.
Dėl to nepabijodama to, ką apie mane pagalvos kolegos, ką kas pasakys apie mane pradėjau tokius pačius vaizdo įrašus, kokius keldavau į „Instagram“, kelti ir į „TikTok“, – apie ryžtingą žingsnį pasakojo Evelina.
Atvaizduoja dažnas situacijas
Evelinos vaizdo įrašų principas – kelti po labai nedidelį kiekį informacijos, nagrinėti vieną aspektą: „Galima prirašyti didelių litanijų, supasakoti daug teisinių niuansų, bet žmonės neišgirsta. Dėl to renkuosi vienu metu parodyti po labai mažą informacijos kiekį.“
Jos vaizdo įrašai dažniausiai būna dviejų tipų: Evelina suvaidina situacijas, kurios gali pasitaikyti kasdienybėje, arba pasitelkia į pagalbą sarkazmą ir pavaizduoja toksiškus darbdavius.
„Jeigu aš žmogui pasakau, kad jis turi teisę į mamadienį, tai jis žinos, kad turi tokią teisę. Bet kaip ta teise pasinaudoti? Tada aš įraše sodinu du žmones, vienas tarsi atlieka darbuotojo, o kitas darbdavio vaidmenis.
Darbuotojas sako, kad nori pasinaudoti mamadieniu, o darbdavys sako, kad pas juos įmonėje nėra mamadienių. Tada rodau, ką darbuotojas turi daryti: štai skaitė darbo kodekse, kad taip parašyta.
Ir tada žmogus ne tik kad supranta, kokią teisę jis turi, bet ir kaip ta teise pasinaudoti. Tuomet sekėjai ne tik atsimena savo teises, bet jas ima naudoti ir praktikoje. Pastebėjau, kad šitas duetas žmonėms labai įsimena.
Taip pat darau dar kitu būdu, pasitelkiu sarkazmą. Tarkime, ateina toksiška direktorė ir ji pasakoja viską, kaip neturėtų būti: mamadienių nėra, atostogų nesuteiksime, rašyk pareiškimą, jei kažko nori.
Tai pastebiu, kad tokios figūros, kurios parodo kaip neturėtų būti, žmonėms tinka, jie supranta. Tada kyla įvairios diskusijos“, – savo įrašų paslaptimis dalijosi Evelina.
View this post on InstagramREKLAMA
Dažniausiai pasikartojančios temos
Anot advokatės, lietuviai ima vis daugiau suprasti apie darbo teisę. Visgi, kai kurias temas Evelinai tenka kartoti pakankamai dažnai.
„Dažnai kartoju, kad kiekvienas darbuotojas, išskyrus tuos, kurie dirba sutrumpintą darbo laiko normą, turi teisę prieš šventinę dieną dirbti viena valanda trumpiau.
Pamenu, kad kai pirmą kartą pasakiau šią informaciją, tai gavau tiek žinučių. O jau kai po dviejų metų uždaviau klausimą, kad rytoj šventinė diena ir ką tai reiškia, tai man visi 90 procentų sekėjų atsakė, kad dirbs valanda trumpiau. Tai jaučiasi, kad žmonės auklėjasi, jiems lengviau suprasti“, – šyptelėjo advokatė.
Taip pat ji neretai sulaukia klausimų apie išėjimą iš darbo, atleidimą, vaiko priežiūros atostogas ar bandomąjį laikotarpį: „Pats dažniausias klausimas, kad ir kaip banaliai gali atrodyti, yra prieš kiek laiko reikia darbdaviui pranešti, kad norima išeiti iš darbo. Aišku, dar labai daug kas atleidimo klausimais kreipiasi.
Taip pat labai daug su vaiko priežiūros atostogomis klausimų sulaukiu arba apie darbuotojo teises bandomuoju laikotarpiu.“
Ragina naudotis savo teisėmis
Advokatė pasakoja, kad didžiausias jos tikslas – ne tik parodyti žmonėms, kokias teises jie turi, bet taip pat ir paraginti jomis pasinaudoti.
„Bandau ištransliuoti, kad ne tik žinotų žmonės savo teises, bet ir nebijotų jomis pasinaudoti. Mano tikslas nėra toks, kad dabar visi eitų ginčytis, bet noriu, kad žmonės įgautų drąsos naudotis tuo, kas jiems priklauso, bent jau paprašytų to. Nebūtina juk kiekvienu kartu nukeliauti iki teismo“, – aiškino pašnekovė.
Didžiausią laimę moteriai teikia sekėjų žinutės, kuomet jie ne tik padėkoja už turinį, bet ir džiaugiasi pasinaudoję patarimais.
„Paskutiniu metu man daug kas dėkoja už įtraukiantį turinį. Dar dėkoja už tai, kad gauna daug įvairiausių žinių.
Va kaip tik vakar gavau žinutę, kad pasitaręs su manimi žmogus išsikovojo išeitinę kompensaciją dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio gavimui, o buvo kas išsikovojo šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio kompensaciją.
Man didžiausias malonumas, kai žmonės parašo, kad realiai pasinaudojo mano suteiktomis žiniomis“, – baigė pokalbį Evelina.