Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie Palangoje įvykusią nelaimę socialiniuose tinkluose paskelbė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Butas užsidegė galimai sprogus paspirtuko baterijai
„Įvyko didelė nelaimė, galimai sprogus paspirtuko kraunamai baterijai užsidegė butas. Laimei žmonės nenukentėjo. Žinoma, didelę dalį žmonių turto pasiglemžė ugnis. Buvome įvykio vietoje, žmonės tie kurie pareiškė norą, operatyviai apgyvendinome viešbutyje.
Miesto tarnybos: komunalinis ūkis, šilumos tinklai vietoje įverino situaciją, pašalino svarbiausias problemas. Ryt ryte prasidės teritorijos ir namo tvarkymo, valymo darbai.
Savivaldybė įvertins situaciją ir pagelbės kiek įstatymai leidžia finansiškai. Jau ryt imsimės veiksmų. Labai dėkoju ugniagesiams, policijos pareigūnams, medikams jūs tikrai nerealūs ir su didele širdimi! Kartu su visa bendruomene padėsime kuom tik galėsime ir nepaliksime mūsų gyventojų nelaimėje.
Kreipiuosi į visus kas gali taip pat padėti žmonėms ir kuo greičiau sutvarkyti jų namus ypač į statybininkus ar statybines bendroves. Ramios nakties“, – rašė meras.
Primena, kaip saugiai elgtis
Pasirodžius informacijai apie šį atvejį, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) primena, kad nors ličio jonų baterijos efektyvios, jos gali kelti pavojų.
„Reaguodami į viešai skelbiamą informaciją apie Palangos daugiabutyje kilusį gaisrą, kuris, įtariama, kilo sprogus kraunamo elektrinio paspirtuko baterijai, primename, jog ličio jonų įkraunamos baterijos išsiskiria efektyvumu, tačiau netinkamai naudojamos gali sukelti gaisro pavojų“, – įspėja VVTAT specialistai.
Primenama, kad planuojant pirkti ličio jonų bateriją, ją renkantis svarbu:
- rinktis tik gerai žinomus ir patikimus prekių ženklus ir pardavėjus;
- nepirkti naudotų baterijų;
- vengti internetinių parduotuvių, registruotų ne Europos Sąjungoje.
Taip pat pasidalinta patarimais, kaip saugiai įkrauti tokias baterijas, primenama, kad reikia laikytis gaisrinės saugos taisyklių:
- naudoti tik tą įkroviklį, kuris skirtas gaminiui;
- baigus krauti įrenginį, atjungti įkroviklį;
- nepalikti baterijos ar įrenginio krautis be priežiūros;
- įsitikinti, kad įkrovimo pagrindas yra nedegus, šalia nėra lengvai užsidegančių medžiagų, pavyzdžiui, drabužių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!