Du veiksniai, kurie lėmė sėkmingą gelbėjimo operaciją, buvo greita ugniagesių reakcija ir aplinkinių žmonių pagalba.
Ugniagesiai atskubėjo per 3 minutes
„Vakar, vėlų vakarą, kilus gaisrui Vilniuje, V. Sirokomlės gatvėje esančiame name du veiksniai lėmė, kad pavyko išgelbėti dviejų žmonių gyvybes – ugniagesiai į gaisrą, gavus pranešimą, atskubėjo per tris minutes, o žmonės, susirinkę prie degančio namo skubiai informavo, kur pastate reikėtų ieškoti žmonių“, – skelbiama įraše.
Pasak gelbėjimo tarnybos atstovų, kiekviena minutė buvo lemtinga. Atvykę Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 4-osios ir 6-osios komandų ugniagesiai gelbėtojai, namo viduje rado jau smarkiai siautėjančią ugnį.
„Kai atvykome į įvykio vietą, iš karto gavome informaciją, kad namo viduje gali būti žmonių“, – pasakoja Vilniaus PGV 4-osios komandos skyrininkas Roland Narkevič.
Budinčios pamainos vadas Arvydas Šaučiūnas operatyviai atliko žvalgybą, o žmonės, susirinkę prie degančio namo, nurodė, kur tiksliai jie gali būti. Kambarys, kuriame galimai buvo žmonės, buvo smarkiai uždūmintas. A. Šaučiūnas išlaužė langą, prie jo pastebėjo lovą ir joje gulintį žmogų. Netrukus ugniagesiai žmogų ištraukė pro langą į lauką.
„Tada puolėme ieškoti gaisro apimtame name kitų žmonių, nes gavome informaciją, kad viduje gali būti ir daugiau žmonių. Tame pačiame kambaryje ant grindų gulėjo dar vienas žmogus. Ištraukėme ir antrąjį žmogų iš uždūminto kambario į lauką“, – pasakoja R. Narkevič.
Nukentėjusieji buvo perduoti medikams.
Kaimynai tiksliai informavo apie žmonių vietą gaisro metu
„Tai buvo žaibiška reakcija. Nuo pajėgų atvykimo į gaisravietę per penkias minutes buvo išgelbėti du žmonės“, – sakė pamainos vadas A. Šaučiūnas.
Kol kiti ugniagesiai gesino gaisrą, R. Narkevič ir A. Potkin pradėjo žmonių paiešką, bet apėję visas patalpas, rūsį, daugiau jų nerado.
„Gerai, kad greitai kaimynai tiksliai informavo, kur gali būti degančiame name žmonės, parodė, pro kur reikia lipti į vidų, nes namas nemažas, jame daug kambarių, o ir degimas buvo kitoje namo pusėje. Jeigu būtume užėję iš kitos pusės, tos minutės galėjo būti lemiamos“, – pasakoja R. Narkevič.
Beje, name dūmų detektoriaus nebuvo.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 6548 gaisrai, juose žuvo 67 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 148 gyventojai patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 120 gyventojų, iš jų 6 vaikus.