Šiuos fizinius ir psichologinius skausmus paaštrino ir kurį laiką trukusi santuoka, dėl kurios moteris pakliuvo į itin nepavydėtiną situaciją.
Įnyko į alkoholį
Nors Viktorija žino, kad žmonės linkę vieni kitus smerkti ir teisti, vis tik ji ryžosi viešai papasakoti, ką patyrė ištekėjusi už jaunesnio priklausomybę turinčio vyro ir kokias pasekmes iki šiol jaučia.
„Kai man smogė onkologinė liga, aš buvau visiškai viena. Prisipažinsiu – tiesiog bijojau, kad mirsiu ir mano vaikai liks vieni. Tada man atrodė, kad buvęs mano vyras gali man padėti, mumis rūpintis.
Manęs neišgąsdino net ir amžiaus skirtumas – pažinojau jį kelerius metus. Kol sirgau, jis rūpinosi manimi ir vaikais, jaučiausi reikalinga. Deja, viskas prasidėjo tada, kai aš ėmiau sveikti, jis tiesiog įnyko į alkoholį“, – į prisiminimus nusikėlė Viktorija.
Vejasi vyro skolos
Jos teigimu, sutuoktinis pasirodė esantis manipuliatorius. „Atrodė labai geras, tačiau kai prasidėjo nuolatinis alkoholio vartojimas, viskas pasikeitė.
Aš visiškai nevartoju alkoholio ir priklausomi žmonės man tiesiog kelia siaubą. Aš nebegalėjau to kentėti ir mudu pasukome skirtingais keliais.
Atrodytų, gyvenu dabar ramiai, bet, deja, mane ėmė vytis jo skolos.
Jis dabar gyvena trankų gyvenimą, negalvoja apie tai, kad faktiškai mes esame vis dar santuokoje, todėl kiekviena skola ar problema, ką jis prisidirba, pasiekia mane, kaip oficialią jo žmoną.“
Vaikai negauna lengvatų
Moters teigimu, jos buvusiam sutuoktiniui, kuris oficialiai vis dar esamas, tereikia pas notarą pasirašyti skyrybų dokumentus bei susitvarkyti asmens dokumentą. „Jei jis prisiimtų atsakomybę, viskas būtų gerai, tačiau mane pasiekė tokia informacija, kad jam nerūpi jokie dokumentai ir nieko jis nedarys. Dabar jis nešioja mano pavardę.“
Šiuo metu Viktorija, kuri turi 70 procentų negalią ir viena augina savo berniukus, labiausiai bijo antstolių. „Kai kalbėjausi su antstoliais, man buvo pasakyta, kad bet kuriuo metu mane gali pasivyti jo skolos – niekas neįspės. Nors aš pati, kad ir kokias mažas pajamas gaunu, neturiu jokių asmeninių įsiskolinimų. Anaiptol, dar ir nemokamai siuvu drabužius sunkiai gyvenančioms kitoms šeimoms.
Baisiausia yra tai, kad aš pati dirbu naktimis, kol vaikai miega, vykdau individualią veiklą, turiu negalią, o negaliu net gauti lengvatų, susijusių su vaikų auginimu – man užkirstas kelias, neva aš gyvenu santuokoje, o ne viena. Vaikams net nepriklauso nemokamas maitinimas.
Tai kur žiūri įstatymai? Žmogui reikia padėti du parašus, kad jis sutinka su skyrybomis, tačiau tai niekaip nevyksta. Gal jo advokatas atmestinai dirba? Nebesuprantu.
Tiesiog tikiu, kad mano viešai papasakota ši istorija padės man arba kitoms moterims gerai apgalvoti priimant visus sprendimus.“
Trūksta pinigų kasdieniams poreikiams
Šiuo metu moteris su nerimu laukia artėjančių švenčių ir sako, kad jos bus itin sunkios jos šeimai.
„Štai mano sūnaus netrukus laukia išvyka į spektaklį, o aš neturiu pinigų bilietui. Ką jau kalbėti apie dovanas per šventas Kalėdas – man tikrai labai sunku, visos išlaidos apskaičiuotos ir apgalvotos.
Mes neperkame sulčių, limonadų ar kokių traškučių – perku tik tai, kas būtina, o ką jau kalbėti apie komunalinius mokesčius, kurie kas mėnesį pasiveja vis didesni.
Penktadienį iš antstolių gavau raštą, kad pagal visus įstatymus jo skolas gali išieškoti iš mano gaunamų pajamų.“
Pasirašytų vedybinę sutartį
V.Gedminienė sako ne kartą sulaukusi neigiamų komentarų, neva nereikėjo tuoktis su jaunesniu vyru, tačiau ji atvira – jau atsakė už tai, ką patyrė.
„Man keista, kai žmonės drabstosi purvais. Savo elgesiu jis jau mane pažemino, jau gavau savo tiek, kad viską aš supratau.
Dabar kažkaip norėtųsi įspėti moteris, patarti, kad prieš sudarydamos santuoką, būtinai pasirašytų vedybinę sutartį. Tegul ji kainuos, tačiau ji yra verta kiekvieno cento, nes mano atveju būtų padėjusi apsisaugoti nuo tokio įžūlumo ir bėdų.“