REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaukusi 43 metų mirė apdovanojimus pelniusi žymi belgų aktorė Emilie Dequenne. Ją išgarsino jos pirmasis vaidmuo brolių Dardenne'ų filme „Rozeta“, tapęs puikia karjeros pradžia ir pelnęs jai geriausios aktorės titulą Kanų kino festivalyje.

Sulaukusi 43 metų mirė apdovanojimus pelniusi žymi belgų aktorė Emilie Dequenne. Ją išgarsino jos pirmasis vaidmuo brolių Dardenne'ų filme „Rozeta“, tapęs puikia karjeros pradžia ir pelnęs jai geriausios aktorės titulą Kanų kino festivalyje.

REKLAMA

2023 m. spalį Dequenne atskleidė, kad serga adrenokortikaline karcinoma – retu antinksčių vėžiu, rašoma lemonade.fr.

Mirė žymi aktorė

Kovo 16 d., netoli Paryžiaus esančioje ligoninėje, nuo retos vėžio formos mirė belgų aktorė E. Dequenne, pranešė jos šeima ir agentas. Jai buvo 43 metai. 2023 m. spalį ji atskleidė, kad jai aptikta antinksčių karcinoma – antinksčių vėžiys.

Pirmasis jos vaidmuo brolių Dardenne'ų filme „Rozeta“ pradėjo jos karjerą, kai Kanų kino festivalyje už vaidmenį šiame filme ji buvo pripažinta geriausia aktore ir pelnė „Auksinę palmės šakelę“.

Vėliau ji pelnė dar ne vieną apdovanojimą vaidindama daugiausia filmuose prancūzų kalba, įskaitant 2009 m. filmą „Mergina traukinyje“ ir 2012 m. dramą „Mūsų vaikai“.

Į Kanų kino festivalį ji sugrįžo 2024 m., kad paminėtų 25-ąsias savo triumfo su broliais Dardenne'ais metines ir reklamuotų tais pačiais metais anglų kalba išleistą filmą „Išgyventi“. Tai buvo paskutinis filmas, kuriame ji pasirodė, vėliau liga privertė ją pasitraukti iš filmavimo aikštelės.

Antinksčių vėžio simptomai

Antinksčių vėžys – tai vėžinis susirgimas, prasidedantis antinksčiuose. Antinksčiai yra mažos, trikampio formos liaukos, esančios inkstų viršuje. Nors ir mažos, šios liaukos kontroliuoja didžiąją dalį to, kas vyksta organizme. Jos gamina hormonus, kurie padeda kontroliuoti medžiagų apykaitą, kraujospūdį ir kitas svarbias funkcijas.

REKLAMA
REKLAMA

Antinksčių vėžys pasitaiko retai, tačiau gali pasireikšti bet kuriame amžiuje. Dažniausiai juo serga jaunesni nei 5 metų vaikai ir 40-50 metų suaugusieji. Antinksčių vėžys dar vadinamas antinksčių karcinoma, rašoma mayoclinic.org.

Kai antinksčių vėžys nustatomas anksti, gali būti įmanoma jį išgydyti. Kai vėžys išplinta už antinksčių ribų, išgydymas tampa mažiau tikėtinas. Tokiu atveju gali būti taikomas gydymas, neleidžiantis vėžiui plisti toliau.

REKLAMA

Antinksčių vėžio požymiai ir simptomai gali būti šie:

  • nugaros skausmas;
  • pilvo skausmas;
  • nepaaiškinamas svorio kritimas;
  • apetito praradimas.

Daugeliui žmonių, sergančių antinksčių vėžiu, organizme atsiranda hormonų pokyčių. Šie pokyčiai gali įvykti, jei vėžio ląstelės gamina papildomus hormonus.

Dažniausiai antinksčių vėžys gamina hormoną kortizolį. Tai gali sukelti Kušingo sindromo simptomus, įskaitant:

  • svorio padidėjimą;
  • raumenų silpnumą;
  • rožinės arba violetinės spalvos strijas;
  • mėlynes, atsirandančios net po nedidelio sužeidimo;
  • didelį kraujospūdį;
  • didelį cukraus kiekį kraujyje arba diabetą.

Retesniais atvejais antinksčiai gali imti gaminti lytinius hormonus estrogeną ir testosteroną.

REKLAMA
REKLAMA

Moterims lytinių hormonų pokyčiai gali sukelti papildomą veido plaukuotumą, plaukų slinkimą ir nereguliarias mėnesines. Vyrams dėl šių hormonų pokyčių gali sumažėti sėklidės ir padidėti krūtų audinys.

Retais atvejais antinksčių vėžys gali gaminti hormoną aldosteroną. Tai gali sukelti aukštą kraujospūdį ir mažą kalio kiekį kraujyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų