• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šios ryškiaspalvės piktžolės suteikia lauko erdvėms spalvų, sodininkai ir vejos entuziastai dažniau linkę keikti geltonus kiaulpienių žiedus. Laimei, yra būdas jų atsikratyti ir nereikia naudoti jokių cheminių medžiagų.

Nors šios ryškiaspalvės piktžolės suteikia lauko erdvėms spalvų, sodininkai ir vejos entuziastai dažniau linkę keikti geltonus kiaulpienių žiedus. Laimei, yra būdas jų atsikratyti ir nereikia naudoti jokių cheminių medžiagų.

REKLAMA

Kiaulpienės išstumia žolę ir kitus augalus, atimdamos iš jų vandenį ir maistines medžiagas. Pašalinti šias piktžoles paprastai būna sunku dėl lengvučių toli nukeliaujančių sėklų, kurios skatina pienių augimą metai iš metų.

Viena moteris, pavargusi nuo kovos su jos veją puolančiomis kiaulpienėmis, kreipėsi į „Gardening UK“ puslapį socialiniame tinkle „Facebook“ ir paklausė patarimo, kaip jų atsikratyti, rašo express.co.uk.

„Kaip geriausia išnaikinti kiaulpienes iš vejos?“, – klausė Sara Read.

Kiaulpienės turi išsišakojusias šaknų sistemas. Augalai rudenį nunyksta, bet vėl subujoja pavasarį, jei šaknys lieka nepažeistos. Tai, kad sodininkai nemato kiaulpienių žiedų, dar nereiškia, kad visas augalas mirė.

REKLAMA
REKLAMA

Rekomenduoja kiaulpienes iškasti rankiniu būdu

Saros įrašas sulaukė daugiau nei 100 komentarų. Dauguma komentatorių neskatino naudoti cheminių medžiagų ir rekomendavo kiaulpienes iškasti rankiniu būdu.

REKLAMA

„Pastebėjau, kad efektyviausias, tačiau daugiausiai laiko reikalaujantis kiaulpienių naikinimo būdas,  yra jas iškasti, – rašė Davidas Rae. – Tai daryti reikėtų dabar, pavasarį, iš karto, kai pasirodys pirmieji kiaulpienių lapeliai. Tam nereikia jokių specialių įrankių.“

„Naudokite nedideles šakes. Taip visiškai atsikratysite šaknų, todėl kiaulpienės nebeataugs“, – patarė Gary Simmonds.

REKLAMA
REKLAMA

„Nekaskite kiaulpienių, kai žemė sausa – jų šaknys kasant nutrūks, o piktžolė vėl ataugs per kelias savaites, – patarė Kerry Miller. –  Jas iškaskite kai dirvožemis yra drėgnas – tai bus veiksminga ir nesunku.“

„Įsigykite nedidelį aštrų ravėjimo įrankį ir darykite tai rankomis. Tai vienintelis būdas tinkamai jas pašalinti, – aiškino Lou Mckay. – Turėjau jų tūkstančius ir, nors norėjau, kad bitės būtų laimingos, mano šuo mėgdavo pienėse atlikti savo gamtinius reikalus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mažosios sodo šakės... Įsmeikite jas ir žemes pakelkite. Tvirtai suimkite už lapų ties šaknimis ir traukite“, – pasiūlė Lynne Lockwood.

Naikinant kiaulpienes rankomis, svarbu pašalinti visą kiaulpienės liemeninę šaknį, o ji gali būti labai ilga. Kad kiaulpienės iš pradžių neišdygtų, vienas sodininkas pasiūlė vejos per trumpai nenupjauti.

„Geriausias būdas užkirsti kelią kiaulpienių atsiradimui – niekada nepjauti vejos per trumpai, žolė turi išlikti aukšta, – patarė jis. Aukšta žolė išnaikins piktžoles ir apsaugos nuo kiaulpienių sėklų, taip pat vėsins dirvą“.

REKLAMA

Po šienavimo rekomenduojama mulčiuotą nupjautą žolę palikti ant žemės, nes mulčias uždusins piktžoles ir trukdys sudygti naujoms sėkloms.

Galiausiai, jei nenorite, kad kiaulpienės ataugtų kitoje sodo dalyje, išrovus būtina jas tinkamai išmesti. Išrovę piktžoles, jas saugiai sudėkite į kibirą ar pan. ir perkelkite į sodo atliekų konteinerį. Kai veja liks be kiaulpienių, visas naujas plikas vietas užsėkite greitai augančios žolės sėklomis ir gerai palaistykite.

Viršūnė! Kokiu moliūgu ar cukinija reikia būti, kad sugalvoti tokį straipsnio pavadinimą ir rašyti tokius briedus. Jei sodyba 35a, tai iki amžiaus galo neišnaikinsi. Stebina, kad dar kažkas rašo tokias nesamones.
Durnesnio patarimo nebuvau skaičusi
Nu debilai ir viskas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų