Naujienų portalui tv3.lt apie „Katarsio“ grupės atlikėjus sutiko papasakoti erdvės gamtoje „Žvaigždžių slėnis“ įkūrėja ir veidoskaita.lt projekto bendrakūrėja, veidoskaitos trenerė Indra Džiojeva-Stulpinienė.

Prieš pradėdama pasakoti apie atlikėjų veidus, specialistė pasidalijo trumpa įžanga į pokalbį ir paaiškino, kokiais principais remiasi:
„Žmogaus veido analizė – ganėtinai asmeniškas reikalas, todėl laikausi savo vidinio kodekso viešai aptarinėti tik tai, ką galime vadinti „paviršiumi“.
Kita vertus, norisi nupūsti miglos skraistę: veidoskaita – ne būrimai, ne pranašystės ir ne profesijų „nuosprendis“. Ji neskaito minčių, neprognozuoja vaikų skaičiaus ir nepasako, kuo žmogus „turi būti“.
Remiantis šiuo metodu, galime matyti charakterio savybes, stipriąsias ir silpnąsias puses, dominuojančius parametrus, prigimtinius talentus, galimus apribojimus ar pamokas, kurias žmogus patiria.
Kiekvieno veidoskaitininko garbės reikalas, kaip pateikti šią informaciją. Aš laikausi principo, kad žmogų reikia įkvėpti, nes visus savo tarakonus jis ir taip pažįsta. Taigi, šį kartą apsiribosime ryškiausiomis dominuojančiomis savybėmis.“
Lukas Radzevičus ir Alanas Brasas
Pirmiausia, pašnekovė apžvelgė vokalisto ir gitaristo L. Radzevičiaus veidą. Pasak jos, šis žmogus, grupės vokalistas, – tvirta asmenybė, turinti daug valios.
Kitas aspektas – atlikėjas, pasak specialistės, yra dinamiška asmenybė bei jam yra labai svarbus veiklumas, iniciatyva.
„Tai stiprios valios ir tvirtos nuomonės žmogus, turintis aiškų kritinį mąstymą. Dinamiška asmenybė. Stipriausiai išreikštas fizinis intelektas – tai reiškia, kad Lukui svarbu veiksmas, iniciatyva.
Ilgai sėdėti ir „tempti gumą“ jam sunku – jis linkęs veikti proaktyviai“, – pirmojo atlikėjo bruožais dalijosi specialistė.
Vėliau I. Džiojeva-Stulpinienė apžvelgė gitara grupėje grojančio A. Braso nuotraukas ir papasakojo, ką mato iš jų. Anot jos, jiedu su L. Radzevičiumi turi panašumų.
„Tiesą sakant, jų su Luku bruožai labai panašūs. Esminis skirtumas – Alanas yra linkęs perimti dominavimo poziciją.
Jei jų nuomonės išsiskiria, diskusijos gali įkaisti. Tačiau Alano veide labiau išreikštas emocinis intelektas – tai „širdies teritorija“: kūrybiškumas, empatija, intuicija.
Vis dėlto fizinis ir emocinis intelektas eina drauge, o tai kuria stiprų pagrindą dinamiškai kūrybai“, – pastebėjimus įvardijo ji.
Emilija Kandratavičiūtė ir Jokūbas Andriulis
Aptarus vokalisto ir gitaristo veido bruožus, veidoskaitos trenerė perėjo prie E. Kandratavičiūtės, grojančios bosine gitara, veido bruožų.
Pasak I. Džiojevos-Stulpinienės, ši asmenybė – labai stipri ir trykštanti gyvybingumu. Anot jos, šios atlikėjos veido bruožai išsiskiria iš kitų.
„Skirtingai nei vaikinai, pasižymintys kritiniu požiūriu į aplinką, Emilija yra ta, kuri mato galimybes. Jai reiškia iššūkių, net jei kartais atrodo, jog pavargo nuo gyvenimo „aštrumų“.
Labai stipriai išreikštas emocinis intelektas – tai reiškia, kad ji ne tik veikia, bet ir jaučia giliai. Stiprus vertybių pagrindas“, – pasakojo pašnekovė.
Galiausiai, buvo aptartas būgnais grojančio Jokūbo Andriulio charakteris, kurį išdavė jo veido bruožai. Specialistė pasakojo, kad jis gali būti stipriu kandidatu į idėjinio lyderio poziciją.
„Idėjinis“, nes jo mąstymas yra nestandartinis, originalus. Jokūbas – ne toks, kaip visi, ir tai gali būti jo dovana.
Toks požiūris tampa išskirtine stiprybe, kai jis sąmoningai priimamas ir išnaudojamas.
Panašu, kad jis mažiau nei kiti mėgaujasi išorine komunikacija, tačiau tai gali būti jo stiprybė – klausyti, stebėti, kurti iš vidaus“, – paaiškino pašnekovė.
„Katarsio“ grupės dinamika
Pasiteiravus, kaip „Katarsio“ grupės nariams sekasi visiems kartu dirbti dėl bendro tikslo, t. y. kūrybos, pašnekovė atskleidė, kad pakankamai neblogai.
Anot jos, visus grupės narius vienija tam tikros savybės, kurios gali padėti kartu sukurti tokį turinį, kuris bus įvertintas.
„Juos vienija aktyvumas, smalsumas, noras ieškoti kažko naujo. Savo vidine jėga – tai labai stipri komanda, tačiau labai svarbu nepervertinti informacijos, nes sėkmė priklauso nuo komandos sąmoningumo.
Kadangi keli nariai turi stiprias lyderystės savybes, gali kilti iššūkių aiškinantis vaidmenis. Taip pat yra šiek tiek „melancholijos“ – tai gali sustabdyti veiksmą. Visgi, būtent šie skirtumai gali tapti jų augimo erdve.
Jei kiekvienas aiškiai suvokia savo stipriąją pusę ir nelenda į kito daržą, pasiskirstymas atsakomybėmis tampa sėkmingu pagrindu kūrybai.
Kritinis mąstymas – geras saugiklis sprendimams įvertinti, o nestandartinės idėjos, jei priimamos su pagarba, gali paversti juos unikalia komanda“, – atskleidė ji.
O paklausta, kokios kūrybos galima tikėtis iš šios grupės, I. Džiojeva-Stulpinienė atskleidė, kad tai progresyvi, netipinė, dinamiška kūryba su šiek tiek melancholijos.
„Tai kūryba, kurioje susipina drąsa būti kitokiems, gilumas, emocionalumas ir veiksmo poreikis.
Svarbu pabrėžti, kad tai yra bendros grupės savybės, atliepiančios jų pačių asmenybes. Tačiau svarbiausia, kokiu keliu pasirinks eiti – ar sekti savo vidinį impulsą, ar prisitaikyti prie auditorijos – tai jau kūrybinio brandumo klausimas.
Grupėje juntamas stiprus individualumas, kuris, tinkamai derinamas, gali tapti kūrybinės laisvės ir įvairovės šaltiniu“, – paaiškino ir baigė pokalbį pašnekovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!