• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvalaikį gryname ore dažnai apkartina ne tik įkyriai zyziantys, bet ir skaudžiai kandantys kraujasiurbiai. Jų įgėlimas sukelia smarkų niežulį, o kai kada net ir stiprias alergines reakcijas.

Laisvalaikį gryname ore dažnai apkartina ne tik įkyriai zyziantys, bet ir skaudžiai kandantys kraujasiurbiai. Jų įgėlimas sukelia smarkų niežulį, o kai kada net ir stiprias alergines reakcijas.

REKLAMA

Kaip apsiginti nuo vabzdžių ir ką daryti, jeigu jums vis dėlto jie įkando? 

Reakcija į įkandimą skiriasi

Leidžiant laiką prie vandens, poilsiautojams ramybės dažniausiai neduoda uodai, kurių vien Lietuvoje yra 36 skirtingos rūšys. Itin skaudžiai kanda ir upiniai mašalai bei akliai. Vieta, kurioje buvo įkąsta, dažnai patinsta, ją ima skaudėti ir niežėti.

Tačiau alerginė reakcija į vabzdžių įkandimus labai skiriasi ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus organizmo: vieni beveik nieko nepajunta, kitiems atsiranda tik dėmelė, o trečiuosius išberia dideliais, niežtinčiais gumbais, kurie smarkiai sutinsta.

Vasarą dažnas nukenčia ir nuo bičių, širšių ir vapsvų įgėlimų. Tokiais atvejais patariama atidžiai stebėti savo savijautą – jeigu žmogus alergiškas šių vabzdžių nuodams, net ir vienas įgėlimas gali sukelti pavojų gyvybei. Jeigu jaučiamas pasunkėjęs kvėpavimas, ima tinti ne tik įgėlimo vieta, bet ir veidas, darosi sunku ryti ir svaigsta galva, būtina kuo skubiau kreiptis į gydytojus.

REKLAMA
REKLAMA

Itin alergiškiems žmonėms specialistai vasarą rekomenduoja su savimi visada nešiotis adrenalino autoinjektorių, kuris padeda išvengti anafilaksinio šoko.

REKLAMA

Atbaido česnako ar levandų kvapai

Norint išvengti bičių, širšių ar vapsvų įgėlimų, rekomenduojama neiti į lauką pasikvepinus stipraus gėlių aromato kvepalais. Šias skraidūnes ypač traukia pakalnučių ir rožių kvapai.

Jeigu turite nuosavą sodą ir norite apsisaugoti nuo uodų, specialistai rekomenduoja jame pasodinti didžiųjų česnakų. Jie ne tik įspūdingai žydi, bet ir jų skleidžiamas kvapas atbaido uodus. Vasaros vakarais taip pat galite naudoti ir eterinius aliejus – uodus padeda atbaidyti levandų, pipirmėčių, rozmarinų ir lauramedžių kvapai.

REKLAMA
REKLAMA

Rengiant iškylą gamtoje, patariama nepamiršti pasirūpinti tinkamomis valgių ir gėrimų pakuotėmis. Kad nuo maisto sklindantys kvapai neviliotų vabzdžių, rekomenduojama maistą serviruoti ne atviruose induose, o tokiuose, kuriuos galėtumėte uždengti dangteliais. Taip pat nederėtų palikti ir atvirų stiklinių su gėrimais.

Svarbiausia – numalšinti niežulį

Jeigu vabzdžių įkandimo išvengti vis dėlto nepavyko, jokiu būdu nekasykite įkandimo vietos. Vos pradėjus kasytis, niežulys smarkiai išplinta po dar didesnį odos plotą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Padėti numalšinti niežulį gali menovazinas. Jame esantis mentolio ir benzokaino junginys pasižymi šaldančiu ir skausmą malšinančiu poveikiu. Jis taip pat veikia ir kaip antiseptikas, todėl sumažina niežulį sugėlus vabzdžiams ar nusidilginus augalais.

Menovazinas greitai panaikina patinimą, palengvina sukeltą uždegimą ir skausmą. Rekomenduojama įkandimo vietą preparatu tepti 2–3 kartus per dieną.

Jeigu įgėlė bitė ar širšė, pirmiausia reikėtų patikrinti, ar neliko geluonies. Jį radę atsargiai pašalinkite pincetu, sugeltą vietą dezinfekuokite ir uždėkite šaltą kompresą, kad sumažėtų patinimas.

Kai mane sukandžioja tai didžiausi guzai niežtintys, raudoni kieti atsiranda ir savaitę ir daugiau neduoda ramybės. Atradau, kad patepus natūraliu arbatmedžio eteriniu aliejumi nustoja niežėti, patepu pvz vakare, ir jau nebeniežti, dar patepu ryte, kartais dar kitą vakarą ir kaip nebūta. O kaip kankindavaus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų