Vienas iš nukentėjusių yra ukrainietis elektrikas Dmytro Berdych, kuriam minos sprogimas subjaurojo veidą.
„Aš nesupratau, kas vyksta, galvoje ir ausyse girdėjau labai stiprų garsą ir nukritau“, – prisimena jis.
Jis yra vienas iš ukrainiečių, kuris palietė ar užlipo ant minų ir nesprogusių raketų. Jis stovėjo šalia savo darbo mikroautobuso, kai kolega pervažiavo miną.
„Tai sunku ir labai baisu. Mes bijome dėl savo vaikų, vyrų, brolių. Tai labai baisu“, – „BBC“ pasakojo Dmytro žmona Svitlana.
Dmytro veido plastinės operacijos gali trukti ir du metus, kol pavyks ištaisyti padarytą žalą.
Gali prireikti daugybės metų
Rusai išvyko iš Kyjivo priemiesčių, bet juose vis tiek pavojinga. Pareigūnai dirba tokiuose miestuose kaip Horenka ir bando surinkti minas bei nesprogusias raketas. Kai kurios iš jų buvo naudojamos ukrainiečių karių, kaip vienas iš gynybos būdų, tačiau daugumą paliko orkai.
Andriy Nyebytov, Kyjivo policijos viršininkas, sako: „Dabar ši teritorija yra labai pavojinga, nes čia yra daug nesprogusių objektų, amunicijos, ginklų ir, kaip galime matyti čia, vielos. Taigi čia yra daug nesprogusių „siurprizų“.
Ukrainos tarnybos neutralizavo daugiau nei 80 tūkst. minų ir nesprogusių raketų.
„Iš patirties galiu pasakyti, kad vieni karo metai yra lygūs 10 metų sprogmenų neutralizavimo. Taigi, jeigu intensyvūs mūšiai tęsis dar mėnesį, tai reiškia, kad nesprogusių sprogmenų rasime dar bent metus“, – kalbėjo už bombų neutralizavimą atsakingas Mykola Muray.
Ukrainos pareigūnai sako, kad jie neutralizuoja po maždaug 5000 sprogmenų kasdien.